Wigilia inna niż wszystkie?

Wigilia inna niż wszystkie?

Ta Wigilia będzie wyjątkowa… Już zeszłoroczna była „inna” – dzięki Braciszku za ten barszczyk, po którym spędziłam cały wieczór z głową w sedesie :) no, ale zrzućmy to na karb ciąży ;)

No tak… mojemu bratu do Okrasy i Pascala jeszcze troszkę brakuje :) Ale w zamian za kulejące poczucie bezpiecznego gotowania uszczęśliwia na innych poziomach… Dziękuję Ci Braciszku za to, że dzięki Tobie zyskałam w końcu upragnioną Siostrę. I to nie byle jaką Siostrę (specjalnie przez wielkie S)… bo w niej nowe życie, które jest najpiękniejszym prezentem jaki mogliście mi dać. Czekam z niecierpliwością do lutego!

Ta Wigilia będzie wyjątkowa nie na zewnątrz. Będzie wyjątkowa w mojej głowie, w sercu. Bo przez te 4 miesiące zrozumiałam bardzo dużo. Nie ważne gdzie, kto jest. Nie ważne czy się widzimy, czy rozmawiamy, czy tylko o sobie myślimy. Te święta spędzę z Mężem, Dzieckiem i Teściami. Ale tylko namacalnie. Bo duchem będę z Tobą Mamo, Braciszku. I z Tobą też Tato…

I z moją najdroższą Martynelką, która z małego bobo na moich oczach wyrosła na piękną i mądrą dziewczynę…

Z Karinką i Patrykiem z dalekiego WRO, których kocham całym sercem właśnie za to, że z nimi to nie tylko „dobrze na zdjęciu” ;)

Z moimi kochanymi Szkodnikami – czerwonowłosą Kejt, z którą od piaskownicy zawsze razem… i Jarem, człowiekiem z sercem na dłoni i świderkami w oczach :)

Z najserdeczniejszymi z serdecznych – Ciociami Sardynkami i ich połówkami życiowymi… (pamiętacie dobre duszki Bakusiowego Królestwa?, to właśnie o tych połówkach mowa;)

Z moim malutkim Glutem-Olutem, którego serce zaprowadziło na krańce Europy, gdzie żadna skała nie straszna…

Z Olunią, która od zawsze mi drogowskazem mimo, że młodsza i bardziej blond ;)

Z Madzią, Tomkiem i moimi perełkami: Amelką i Olą, o których nie ma dnia, żebym nie pomyślała, którym z całego serca dzień po dniu dopinguję, za którymi najzwyczajniej w  świecie… tęsknię.

Z Karolami moimi x 2 co zawsze ciepłe słowo rzucą, zapytają jak jest i się ucieszą szczerze, że jest dobrze :)

Moja Wigilia będzie  pełna wiary w to
… że świat jednak potrafi być piękny
… że marzenia się spełniają i ja jestem tego żywym przykładem
… że czeka mnie kolejny cudowny rok

a to za sprawą tych wszystkich, którzy mnie otaczają, którzy dla jednych są – po prostu, a dla mnie są – aż :)

Mam wspaniałą rodzinę, wspaniałych przyjaciół. Nie każdego takie szczęście spotyka w tym świecie pełnym ułudy, jadu i złych emocji. I z tą myślą będę zasiadała do wigilijnego stołu. I niby są od zawsze, ale dopiero w tym roku dotarło do mnie ile dla mnie znaczą…

 

Mati Reniper (6) Mati Reniper (3) Mati Reniper (7) Mati Reniper (1) Mati Reniper (4)

Bakuś:

Spodnie – Zara

Body – KappAhl

Czapka – Allegrowa zdobycz :)

 Mati Reniper (2)