PRZYZNAJĘ SIĘ… DAŁAM CIAŁA

PRZYZNAJĘ SIĘ… DAŁAM CIAŁA

W tej sesji powinien wystąpić Bakusiowy Tata, ale jego fryzura nie mieściła się do namiotu. Z resztą, nie chciałabyś go oglądać. Sezon pylenia trwa w najlepsze, do tego docieranie ścian w nowym domu i voila – Bakusiowy Fader wygląda jak wampir z tymi jego czerwonymi oczami. Ja jestem kobieta z tytanu. Żadnej alergii się nie boję. Ale Maciek za to nadrabia za naszą dwójkę. A co mnie najbardziej martwi… zauważyłam, że Mati pociera ostatnio jakoś częściej oczka i mówi, że „siędzi” czyli swędzi… No i jak urodę, błyskotliwość i wszystko co najlepsze nasz synek ma po mamie (joke!), tak tata, jak ta niedobra wróżka nad kołyską małej Aurory uznał, że też przekaże syniowi coś od siebie i obawiam się, że pomylił dary bo chyba nasz maluszek będzie alergikiem :(

Na razie obserwuję i … dbam o Pączkowy nosek ze zdwojoną siłą. Niestety siła nie była zdwojona od zawsze. Był moment, w którym Mati zaczął się buntować przed czyszczeniem noska i nie chciałam go męczyć. Odpuściłam. Wiesz jak to jest… dziecko płacze, denerwuje się pomimo tego, że to standardowy rytuał więc stwierdzasz, że ma gorszy okres i dajesz mu spokój. Traf chciał, że Mati miał akurat delikatny katarek. Taki tyci tyci, że tylko wodę się ścierało spod noska, ukradkiem, kiedy był zajęty zabawą. Nic nie wskazywało na to, co miało się wydarzyć…

Dałam ciała…

Po popołudniowej drzemce Mati obudził się z delikatną ropą w oczkach. Przetarłam je i uznałam, że „oczka się czyszczą” po spacerku. Nooo… to wyobraź sobie moje przerażenie kiedy zobaczyłam biedne dziecko niemogące otworzyć oczu nad ranem! Spacerku w międzyczasie nie było. Skąd więc zaklejone i spuchnięte oczka? Byłam przerażona. Pytałam wtedy na FB co robić, o co chodzi. Jedna z mam podpowiedziała mi, że musiały mu się zakleić kanaliki łzowe przez katar. Brzmiało logicznie, ale bardzo dziwacznie. Wiedziałam, że nos jest połączony z oczami, ale żeby to było od siebie zależne do takiego stopnia?!

Pognaliśmy co sił w… kołach do lekarza, który potwierdził tezę jednej z podpowiadających mi mam na naszym fanpage’u. Zapalenie spojówek wywołane niedrożnością noska! Biedne dziecko. Ropa lała się hektolitrami z oczek, każda drzemka kończyła się totalnie zaklejonymi oczkami. Niestety… z mojej winy. Katarek wydawał się niegroźny. Pomyliłam się :(

Czyszczenie noska „jakimś tam” roztworem wody morskiej wydaje się takie banalne, takie zbyteczne, takie… wiesz – na siłę. Traktujemy to po macoszemu. Ja co prawda używam spray’uMarimer Baby bardzo często. Jest w 100% naturalny, bezpieczny nawet w codziennym korzystaniu więc nie da się „przesadzić”. Matiego cały proces czyszczenia noska bawi. Dla niego to rozrywka więc robiliśmy to często. Wiem, że dziecko do pierwszego roku życia (a nawet i dłużej) nie potrafi wydmuchać noska a w tym okresie umie oddychać tylko nim. I w razie chorób pojawia się problem, bo jak taki brzdąc ma oddychać, kiedy ma zapchany nosek? Kurcze no wszystko wiedziałam! Taka byłam mądra, taka zapobiegawcza a dałam ciała właśnie wtedy, kiedy było to najważniejsze.

Mity są wśród nas (o zgrozo!)

O czyszczeniu noska krąży sporo mitów. Jeden odbił się na moim synku. Bo niby wiedziałam, że to ważne, ale przez to, że wielu ludzi nie robi tego w ogóle, uznałam, że mogę odpuścić bo dziecko nie ma ochoty. No i załatwiłam dziecko jeszcze lepiej :(

Wrócę jeszcze do alergii. Bo to ważne. I mój mąż – „alergik na wypasie” przyznał mi rację. Używanie roztworu wody morskiej pomaga w zwalczaniu objawów alergii. To jest przebadane, sprawdzone, przypieczętowane, koniec kropka, amen. Teraz uwaga, bo będą mądre słowa:

  • Woda morska oczyszcza nos z zalegającej wydzieliny, alergenów i innych zanieczyszczeń, co umożliwia lepsze wchłanianie się leków przeciwalergicznych i niweluje świąd nosa
  • Woda morska zawiera mikroelementy takie jak miedź i mangan
  • Hipertoniczny roztwór wody morskiej zmniejsza obrzęk śluzówki nosa–Bakusiowy Tata podpisuje się pod tym obiema ręcyma.

Obalam więc mit (właściwie to Maciek go obala) jakoby woda morska nie miała wpływu na przechodzenie alergii. Nos mniej swędzi, śluzówka nie jest taka czerwona, leki lepiej się wchłaniają bo nos jest czysty więc wszystko ląduje na śluzówce a nie… w glutach :) Alergii nie da się pozbyć ot tak. Maciek nawet się szczepił i co? Klops. Trzeba się nauczyć z tym żyć i łagodzić objawy.

Jest jeszcze jeden mit. Mit dotyczący samego stosowania preparatów wody morskiej przez dorosłych. Nie tylko Maciek – alergik powinien go używać. Po moim ostatnim wpisie o Marimerze odezwała się do mnie koleżanka ze studiów. Okazuje się, że są specjalne techniki czyszczenia nosa właśnie przy użyciu np. spray’ówMarimer. Ona robi to profilaktycznie. Czyści nos tak jak zęby. Codziennie wieczorem. To pomaga przy bólach głowy od zatok, dotlenia organizm bo łatwiej nam się oddycha, nawilża śluzówkę nosa, lepiej się wysypiamy bo… łatwiej się nam oddycha. To jest takie proste, że aż wstyd, że o tym wcześniej nie pomyślałam.

My – dorośli, szczególnie forsujemy te nasze nochale (śluzówki znaczy się). Z klimatyzowanego samochodu wchodzimy do klimatyzowanego biura, palimy papierosy lub przebywamy w towarzystwie palaczy… Nieszczęśliwe są te nasze dorosłe śluzówki niestety. A odzywa się to szczególnie wtedy, kiedy zachorujemy.

Ja, żeby pokazać Matiemu, że takie „psiuk-psiuk” to nic strasznego musiałam sama nauczyć się to robić. A miałam opory. Większość z nas pewnie ma. A okazuje się, że to nic strasznego. A przecież to wszystko po to… By żyło się lepiej! Żaaaarcik na koniec. Musiałam :)

Więcej o glutach, smarkach i innych nosach przeczytasz tutaj. Znajdź chwilę bo warto :)

A ja dziękuję za uwagę i idę strzelić sobie w nos. A co tam ;)  

Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (7) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (5) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (6) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (3) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (4) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (2) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (8) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (11) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (10) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (1) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (12) Marimer Baby Woda Morska Spray Czyszczenie Nosa Blog Dziecięcy (9)

*Wpis jest elementem współpracy z marką Marimer. Wszystkie moje przemyślenia weryfikował dział medyczny :) Żeby nie było, że się bawię w lekarza :P „Numer akceptacji: PL.MAR.15.07.08”