O plastikowych zabawkach słów kilka…

O plastikowych zabawkach słów kilka…

Ostatnio w DDTVN miałam przyjemność podziwiać Panią Gadżet, która zachwycała się kartonową pralką. Próbowałam Wam to znaleźć, ale niestety akcja zakończona niepowodzeniem. Ja wszystko rozumiem. Rozumiem modę na szmaciane zabaweczki, tekturowe domki dla lalek itd Ale bez przesady. To był kawał brązowego kartonu ot co… Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że chciałabym pokazać Wam nasze zabawki Fisher-Price’a. Te, buchające kolorami, gadające, śpiewające. Te zniesławione przez ostatnie lata a moim zdaniem niesłusznie.

Rasa ludzka ma taki smutny nawyk popadania w skrajności. Kupiło kilka osób jakieś badziewie na targu z bliżej nieokreślonego źródła, popiszczało, postękało toto, o ziemię się hukło, rozsypało się po kątach… wzięło się to i popsuło. I nagle zabawki plastikowe stały się passe. Wszystko zostało wrzucone do jednego worka. Szufladka pt. „chiński bubel” stała się jedną z najgłębszych szuflad świata. Niesłusznie. Niech mi ktoś powie, że zabawka Fisher-Price’a mu się rozpadła, przestała działać, połamała się itd. Moje dziecko rzuca nimi o ściany, obija jedną o drugą, laptopek najlepiej bawi kiedy otwiera się go i zamyka pierdylion razy na minutę – zawiasy nie do zdarcia. Smartfonik i pilot jak na złość nie chcą stworzyć ze sobą jednej masy i obijane jeden o drugi nie mają na sobie nawet jednej ryski! Nie dają się! Tworzywa są grube, kształty przemyślane, bezpieczne. Wiadomo, że fajniejszy jest zwykły pilot, mój laptop, mój telefon… ale kiedy uda mi się skutecznie usunąć z pola widzenia wszystko co nieodpowiednie do zabawy młody szaleje z tymi kolorowymi, plastikowymi zabawkami. I nie wyobrażam sobie życia bez tej burzy kolorów, bez pobudzania zmysłów dziecka zabawkami specjalnie do tego stworzonymi.

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (18)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (17)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (15)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (6)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (5)

Ja rozumiem, że jest moda na styl skandynawski, na wszystko co stonowane, drewniane, organiczne, eko-sreko. Mi się też to podoba. Też podoba mi się szmaciana lalka ręcznie uszyta, drewniany klocek czy filcowa karuzela nad łóżeczko. OKEJ, ale nie zabierajmy dzieciom tego czego potrzebują. Dziecko uwielbia kolorowe przedmioty, guziczki, pierdziczki, światełka i panią która piskliwym głosikiem śpiewa A, BE, CE, DE, E, EF, GIE bla bla bla. No chyba, że moje dziecko jest jakieś nienormalne. Ale w takim razie ma to po mnie :) Ja nie wyobrażam sobie zamknięcia go w pokoju z białymi, pustymi ścianami, tekturową brązową pralką do prania gdzie będzie układał swoje ekologiczne drewniane klocki i prał organiczne szare szmatki. Uwielbiam skandynawskie wzornictwo, uwielbiam proste zabawki zmuszające do myślenia, w takie też go zaupatrzę, ale na Boga, nie możemy dziecku kazać wymyślić kolorów! Ono musi je w jakiś sposób poznać. Przyjazny i ciekawy. Moim zdaniem zabawki Fisher-Price są do tego idealnie stworzone.

Pewnie zaraz usłyszę, że mi zapłacili to wychwalam. Z góry zaznaczam – zooooonk :) Fisher-Price’a wychwalałam Wam już nie raz, nawet w jednym z moich pierwszych wpisów jeszcze zanim rozpoczęliśmy współpracę z tą marką. Wtedy to było moje ciche marzenie :) Późno już, nie będę szukała, ale wpis opowiada obszernie o macie Rainforest. Mata przeżyła już Króla Bakusia Pierwszego a teraz dzielnie służy Nikolettcie Bakusiowej Cesarzowej Internetu ;) Jak widać towarzystwo wymagające ;)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (9) Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (10)

A teraz proszę bardzo, lista wszystkich naszych zabawek Fishera (promoszka w Toys Rus jest! co prawda nie na wszystkie zabawki z tego wpisu, ale kilka się znajdzie –> TU)

1. Gadający Laptop Dwujęzyczny – uczy literek, uczy cyferek (po polsku i angielsku), bawi piosenkami, uwaga – świeci! Bakusiątko jest zahipnotyzowane wyświetlającymi się literkami :) Aktualnie największą frajdę sprawia mu otwieranie i zamykanie.

2. Smartfonik – odkrycie stulecia :) Mati chyba „łyka” i interesuje się nim równie mocno co moim telefonem. Tego się  nie spodziewałam. Zauważyłam, że interesują go nie tyle dźwięki co mrugające światełka.

3. Wesoła Małpka – tu znowu szok. Mały naciska łapki z kolorowymi strzałkami i wszystkie kontrastowe miejsca, tak jakby wiedział, że to do czegoś służy. Małpka na razie służy za maskotkę z kolorowymi „dżinksami”. Cała frajda z nauką przeciwności zacznie się kiedy Bakuś podrośnie i zacznie rozumieć o co chodzi.

4. Wesoły Pilot – w porównaniu do smartfonika nie przypomina prawdziwego pilota aż tak bardzo jednak przyciski to przyciski :) Zabawa przednia. Postanowiłam nie rozgryzać tego skąd bierze się ta frajda jednak coś musi w tym być. Lubicie strzelać z folii bąbelkowej? No właśnie :) A to przecież takie niedorzeczne :)

5. Pełzający Żółwik – aktualnie największą atrakcją jest ruszający się ogonek. Bakuś jeszcze nie „jeździ” zabawkami stworzonymi do tego. Resztą (stołki, pudełka, koszyki) owszem :) Myślę, że żółwik zaczeka jeszcze chwilę na czasy swojej świetności.

6. Piramida – absolutne MUST HAVE każdego dziecka. Bawimy się nią od zawsze. Kółka są ponadczasowe. Uczą chwytania, służą do gryzienia, a spodnia część to idealny młotek. Piramida jest naszą najlepszą zabawką od wielu miesięcy. MISTRZOSTWO. Miliardy zastosowań.

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (13)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (14)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (19)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (16)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (11)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (12)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (1)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (2)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (3)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (4)

Chciałam Wam zrobić piękne zdjęcie „kompozycji” zabawek, ale zdążyłam strzelić jedną testową fotę i pojawiło się TOTO po czym zajęło się zabawą i zniweczyło mój przebiegły plan :) No, ale jak widzicie zabawki go realnie interesują. Jestem pewna, że zainteresują każde dziecko.

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (7)

Mattel Fisher Price Bakusiowo Smartfonik Małpka Laptop Pilot Wieża (8)

A jak to jest u Was z kolorowymi zabawkami? Kupujecie je dziecku? 

Bakuś:

Rampers – Kappahl