Naturalnie

Naturalnie

Pamiętacie jeszcze Wasze drewniane zabawki? Pamiętacie Wasze oldschoolowe układanki i klocki z drewna? Trend drewnianych zabawek przyszedł do nas razem z modą na minimalistyczny – skandynawski styl. Na początku wybierali je rodzice, którzy chcieli się wyróżnić spośród tłumu, wyrazić prostą zabawką swoistą ideologię. Później okazało się, że zabawki drewniane stały się symbolem rozwoju i kreatywności. Stały się czymś „lepszym” od zabawek plastikowych. Nagle okazało się, że plastikowe zabawki są „be” i prawdziwie kochający rodzice wybierają dla swojego dziecka tylko zabawki drewniane. Obserwowałam ten trend z ciekawością. Z ciekawością i rozbawieniem. Bo dla mnie to dorabianie ideologii do gów… zawartości pieluchy i marnotrawienie czasu na niepotrzebne rozkminy.

Jako rodzić wyluzowany powiem Wam tyle: zabawki drewniane są śliczne, są stylowe, przypominają nam-rodzicom nasze dzieciństwo. Często kupujemy je nie dla dzieci a dla siebie. I emocji więcej wzbudzają w nas – dorosłych niż w maluchach, które się nimi bawią. Rzeczywiście, wyglądają fajniej na półce, są przyjemniejsze dla oka (dorosłego oka). Są doskonałym uzupełnieniem dla zabawek plastikowych i pluszaków. W moim domu znajdzie się miejsce dla każdego rodzaju zabawki. Drewniane popracują nad wyobraźnią, plastikowe pokażą zależność przyczynowo-skutkową a pluszaki dostarczą ciepła i miłości. I właściwie to rodzic jest już zbędny ;) Może iść być rodzicem gdzie indziej.

Kiedy dowiedziałam się, że Fisher-Price odpowiedział na „drewniany trend” szczerze się uśmiechnęłam. Fantastyczny ruch, fantastyczne posunięcie. Zabawki są śliczne! Doskonale uzupełnią kolekcję naszych „plastików”. I szczerze wierzę w to, że jedne się z drugimi nie pogryzą. Wiecie co jeszcze mi teraz przyszło na myśl? Że niedługo okaże się, że nie wystarczy kupować dziecku drewnianych zabawek. Niszowi rodzice nie spoczną na poszukiwaniu sposobu na bycie „innym”. Obstawiam, że za kilka miesięcy żeby być dobrym rodzicem trzeba będzie kupować dziecku drewniane zabawki niszowych marek :)

No cóż, my pozostaniemy prostą rodziną kupującą to co dobre jakościowo i przyjemne dla oka bez zbędnego zagłębiania się w ideologię. A Fisher-Price’owi gratuluję świetnej roboty, bo zabawki wyglądają bosko. I dzielnie opierają się ząbkom naszego Pączka!

Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (2) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (6) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (3) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (4) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (10) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (5) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (1) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (9) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (7) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (8) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (14) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (11) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (13) Drewniane Zabawki Fisher Price Blog Bakusiowo (12)