Kapać czy nie kapać… oto jest pytanie

Kapać czy nie kapać… oto jest pytanie

Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (5)

Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (2)

 

Bakusiowe parentsy rzędami prościutkich ząbków niestety nie mogą się pochwalić… no ale nic dziwnego skoro zamiast kanapek w liceum jedno i drugie nosiło butle z kaszą:) Bakusiątko postanowiliśmy uchronić przed naszym losem i odbutelkować możliwie jak najszybciej. No właśnie… „możliwie” skutecznie oddalał nam nasz ukochany pierworodny przy okazji myląc kubek z konewką a wszystko co w zasięgu ręki z kwiatuszkami:) Przynajmniej mogę się pochwalić, że mam ogrodnika w domu:)

Znalezienie prawdziwego kubka NIEkapka to nie lada wyczyn jak się okazuje. Ludzie! No co jak co, ale skoro coś ma być kubkiem NIEKAPKIEM to chyba wypadałoby się skupić drogi producencie w pierwszej kolejności na tym, żeby z niego NIE KAPAŁO (czy może ja jestem jakaś nad wyraz wymagająca jednak?). To tak jakby nie zwracać uwagi na to czy żelazko prasuje, suszarka suszy a lampka świeci:) No chyba niekapek ma nie kapać tak?

Kilka kapiących niekapków skutecznie zniechęciło mnie do zakupów kolejnych takich cudów techniki. Uznałam, że w najgorszym wypadku moje dziecko przestawię od razu na szklankę z wiklinowym koszyczkiem:)

Przyznaję się bez bicia – w UMEE też nie wierzyłam. I gdyby nie to, że go dostaliśmy bez obowiązku zamieszczania opinii nie przekonałby mnie nawet jego soczysty kolorek, który jak większość z Was pamięta z —>TEGO<— wpisu wielbię miłością bezkrytyczną:) Kubeczek odstał swoje zdobiąc półeczkę w kuchni, aż któregoś pięknego pochmurnego dnia, podczas zabawiania chorego synka pomyślałam, że trochę frajdy mu się należy i wyjątkowo pozwolę mu jeszcze raz na podlanie dywanu, kanapy i innych okolicznych „kwiatuszków”.

Pamiętacie jak poważnie Bakuś podchodzi do testów?
Przykład z niedalekiej przeszłości możecie zobaczyć —>TU<—.
Tym razem również postanowił wypróbować sprzęt na 100% (szacunek do czytelnika musi być!).

Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (5) Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (2) Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (3)

Zabawka fajna… ale co zrobić żeby ogrodnik zrozumiał, że w tym wypadku sam jest kwiatuszkiem i musi się „podlać” własnoręcznie?
Może Wam się przyda kilka moich spostrzeżeń.

 1. Proponuję mniejszy kubeczek. Są większe, ale czy rzeczywiście dziecko wypije na raz taką ilość? Z resztą… mniejszy-tańszy:) —> TU <—
 2. Kubeczki można kupić z ustnikami twardymi i miękkimi. Polecam na początek miękką „przejściówkę”.
  Później można dokupić twardą i na odwrót. TANIOCHA —> TU <—
 3. Wlejmy na początek troszkę płynu żeby nasze bejbi miało siłę podnieść kubeczek i swobodnie nim obracać.
 4. Pomimo tego, że moje dziecko nie gardzi wodą i nie uszczęśliwiam go na siłę słodzonymi napojami w tym wypadku można zrobić wyjątek.
  Mamy dwa plusy takiego rozwiązania:
  A) dziecko będzie bardziej zdeterminowane do wydobycia jeszcze kilku kropelek czarodziejskiego piciu pieszczącego kubki smakowe.
  B) my będziemy mogły nacieszyć ucho boskim „omnomnom” i „mmmm” :)
 5. Jeśli po samodzielnych oględzinach do dziecka nie dociera, że z tej dziurki leci pyszne ciuciu spróbujmy pokazać mu jak wygląda techniczna obsługa tego skomplikowanego urządzenia. Napijmy się wirtualnie same z kubeczka (tylko nie zapominajmy o tej wirtualności bo prezentowanie dziecku żyjątek ze swoich ust nie jest w tym przypadku aktem miłości).
 6. Nie załapało? Może to jeszcze nie ten czas. Czynność powtarzaj codziennie w ramach „rozrywki”. W końcu dotrze:) To tak jak z rozszerzaniem diety. Codziennie coraz lepiej.

BAKUŚ DAŁ RADĘ:) TY TEŻ DASZ RADĘ:)

Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (1)

Nie pytajcie dlaczego moje dziecko używa akurat tego paluszka:)
Nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem:) UMEE – to żadna żaluzja do Was:)

Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (4)

Pomimo tego, że wiemy już do czego służy kubek i tak największą frajdę
sprawia nam przekręcanie go do góry dnem:)

Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (7)

Bakusiowo Umee Kubek Niekapek Kapcie Zutano (8)

Bakuś:

Sweterek – CoolClub (dziękujemy Szkodnikiii!:))

Ledżiny – ZARA

Paputki – Zutano

Kubek niekapek – UMEE