„Jestę tygrysę” czyli 7 sposobów na dobrą organizację dnia

„Jestę tygrysę” czyli 7 sposobów na dobrą organizację dnia

Ta sesja to żaden zamierzony plan. Powstała przy okazji próby wygospodarowania chwilki dla samej siebie… oczywiście zamieniła się w dłuuugą chwilkę z dzieckiem i aparatem, ale bywają też takie momenty kiedy na aparat nie ma czasu bo do zrobienia jest „coś” a my standardowo same na placu boju… Przedstawiam moje sposoby na efektywne wykorzystanie dnia:

GENERATOR CZASU 1 – Duże łóżko, rozkładana kanapa a w późniejszym czasie (czysty!) dywan obłożone ciężkimi poduchami mogą posłużyć nam za kojec. Ja daję Bakusiowi wtedy takie zabawki, które będzie w stanie utrzymać albo one nie zmienią pozycji i mam czas… dopóki nie zacznie mnie wołać :) Daje mi to ok 20 minut.

GENERATOR CZASU 2 – Mata edukacyjna. Pisałam o tym wynalazku tutaj i uważam, że jest to gadżet tak samo potrzebny jak wózek. Ja nie kupuję małemu stert grzechotek. Wszystko ma w macie. Zabawki wiszą nad i obok niego. Zabawa na macie zajmuje mu nawet do 30 minut.

GENERATOR CZASU 3 – Karuzela nad łóżeczkiem. Nie wiem której z Was dziecko pod tym zasypia. To masa bodźców, które przy okazji zajmują szkraba. W moim przypadku to ok. 15 minut.

DWIE SROKI ZA OGON 1 – Wiecie jak prowadzę bloga? Używając nogi… do bujania małego w nosidełku. Śpi tak do 45 minut. A ja przy okazji ćwiczę mięśnie:)

DWIE SROKI ZA OGON 2 – Boże dziękuję Ci za chustę do noszenia. Dzięki niej mogę wykonywać wszystkie czynności, które wymagają podróżowania po mieszkaniu bo i młody zajęty podziwianiem widoków i mama zadowolona bo dziecko ma przy sobie :)

DWIE SROKI ZA OGON 3 – Gdzie chusta nie może tam nosidełko pośle. Wszystkie czynności, w których dziecko na klacie nie jest wskazane wykonuję „pod publiczkę” czyli sadzam wygodnie bąbla do nosidełka i od mojej inwencji twórczej zależy jak długo będę w stanie zabawiać go sprzątając jednocześnie kuchnię czy robiąc pranie.

A na koniec moja tajna broń: SYMULATOR SPACERU czyli: czapajew na głowę, siup do wózka i na balkon. Dziecko zadowolone bo oddycha świeżym warszawskim powietrzem a mamunia ma nawet do 3 godzin na rozkosze dnia np. sprzątanie :)

DSC_6021-2 DSC_5930-2 DSC_5917-2 DSC_5927-2 DSC_5914-2 DSC_5906-2 DSC_6025-2 DSC_5861-2 DSC_5983-2

Bakuś:

Czapa – H&M

Spodnie – Zara

Body – Cool Club

Żerafa – Biedronka