Inny świat…

Inny świat…

Pamiętasz jeszcze swój poród? Niech zgadnę, jeśli rodziłaś naturalnie bałaś się, że położne zrobią coś Twojemu bezbronnemu dziecku podczas „wyciągania” a jeśli rodziłaś przez cesarskie cięcie bałaś się, że skalpel przetnie nie tylko Twój brzuch, ale i skórę dzieciątka. A co jeśli ten nóż będzie brudny! Przecież to tylko ludzie! Mogli go nie domyć!

A teraz wyobraź sobie, że zaczynasz rodzić na polu. Na klepisku. Na zwykłej ziemi, znad której unoszą się tumany kurzu, zawsze wtedy kiedy wyginasz się od kolejnego skurczu. Wyobraź sobie, że rodzisz dziecko i nie masz czym przeciąć pępowiny, więc robisz to jakimś ostrym kamieniem albo zardzewiałą żyletką. No przecież czymś musisz tą pępowinę odciąć, tak?

Koszmar prawda? Coś okropnego. Coś niewyobrażalnego dla nas… mieszkanek Europy. W Afryce to niestety standard. Ludzie tacy sami jak my. Z dwiema rękami, dwiema nogami. Tylko brzuchy mniej pełne… Z ciążą trwającą dokładnie tyle samo co nasza tylko, że nieznającą wizyty u lekarza. Z ciążą, która nawet donoszona nie daje gwarancji przeżycia dziecka. A przecież miłość taka sama. Ból po śmierci dziecka taki sam. Bo to taka sama matka jak Ty. Tylko, że urodzona w innej rzeczywistości. Równoległej do naszej, ale tragicznie odmiennej.

Wiesz co się dzieje z dzieckiem urodzonym w takich nieludzkich warunkach? Zdarza się, że umiera na tężec – przerażającą chorobę, która to bezbronne ciałko wygina w łuk serwując niczego nieświadomemu maluszkowi niewyobrażalny ból. Wyobraź sobie, co czuje matka, która patrzy na swoje dziecko cierpiące przerażające katusze, które doprowadzają je do śmierci. Wyobraź sobie, co czuje matka, która nie jest w stanie swojemu dziecku pomóc…

Tężec to jedna z czterech chorób zakaźnych, które najczęściej zabierają matkom sens ich życia. Choroba dziesiątkuje i dzieci i ich matki, podczas gdy rozwiązanie jest tak proste… Dwie szczepionki przeciw tężcowi podane w trakcie ciąży wystarczają, aby ochronić matkę i dziecko przed zakażeniem tężcem w trakcie porodu. Dodatkowo zapewniają one matce ochronę przed tężcem przez kolejne 3 lata i dziecku przez pierwsze 3 miesiące jego życia.

Tężcowi noworodkowemu można łatwo zapobiec, stosując szczepienia ochronne. Każdy z nas może pomóc ufundować taką szczepionkę, włączając się w akcję „1 paczka=1 ratująca życie szczepionka” prowadzoną od 9 lat przez markę Pampers i Unicef. Kupując dowolny produkt marki Pampers kwietniu 2015 w sklepach Carrefour w Polsce, pomagasz ochronić przed tężcem kobietę w ciąży mieszkającą w jednym z krajów rozwijających się.

Dzięki takim akcjom niemożliwe staje się możliwe. Nagle okazuje się, że nie robiąc nic nadzwyczajnego, jesteś w stanie zrobić tak wiele. Jesteś w stanie uratować ludzkie życie…

Gazetkę z przykładowymi produktami, które ratują życie znajdziesz tutaj. Te produkty wcale nie są droższe od konkurencji. Ba! Są aktualnie w promocji! 

Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (5) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (4) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (6) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (3) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (12) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (11) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (7) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (8) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (9) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (10) Karolina Malinowska Pampers Unicef Procter Gamble Bakusiowo Mamoholiczka (2)

Zakupy w przemiłym towarzystwie Karoliny i Ani oraz dzisiejszy wpis są elementem współpracy z P&G.