4 „dobre rady”, które doprowadzają mnie do gorączki!

4 „dobre rady”, które doprowadzają mnie do gorączki!

Lubię dobre rady, ale tylko wtedy, kiedy są A) naprawdę dobre, B) naprawdę szczere, C) naprawdę potrzebne. Do tej pory jednak „dobre rady” jakie mnie uraczyły, pochodziły od osób, które nie są ani wzorem do naśladowania ani wyrocznią. Znasz takie osoby, wiem to. Pewnie masz teraz przed oczami tę, która najbardziej zalazła Ci za skórę niepotrzebnym uświadamianiem. I o ile osoba, o której teraz myślisz, prawdopodobnie różni się od tej, o której właśnie (czule) rozmyślam ja, tak dobre rady jakie usłyszałyśmy pewnie pokryją się w 90%. Sprawdźmy to :)

1.Ubierz cienko/grubo bo dziecko będzie chorowało

Nieważne, że jest 20 stopni a dziecku spływa pot z czoła i raczej się przeziębi od przegrzania na wietrze od dodatkowej warstwy ubrań (bo przecież czapka to tylko początek, zaraz po czapce będzie „skafanderek”). Ważne, żeby obkleić dziecko jak największą ilością ubrań, bo dziecko to inny odłam ludzkości i lepiej się czuje kiedy z niego paruje.
Z drugiej strony, podejdzie do Ciebie taka mądra głowa, co to hartuje dzieci w cienkich spodenkach na mrozie i pomimo, że sama ubrana w śniegowce i kożuch to jej dziecko musi się hartować. Bo przecież to takie modne. Bo nie można ubierać dziecka normalnie, po ludzku, tak jak siebie.

2. Dajesz/Nie dajesz dziecku słodyczy? Co z ciebie za matka!?

Kiedyś dzieci jadły chleb z cukrem i żyją. No pewnie! Bo do szczęścia dziecku jest niezbędny cukier. Bo jak powiesz, żeby nie faszerować Twojego własnego prywatnego dziecka słodyczami to jesteś eko-nazi od razu. Bo jak powiesz, że tylko okazjonalnie a akurat teraz, to nie jest Twoim zdaniem żadna okazja, to się na Ciebie obrażą. A już szczególnie nie potrafię zrozumieć jak można wciskać mojemu dziecku landrynki do gardła podczas gdy mówię, że ja mu takich rzeczy nie daję, że obawiam się, że może się zakrztusić, że nie lubi. To polubi! A jak się zakrztusi to się nauczy, że trzeba „cmukać”. No rozumiesz to? Ostatnio przerabiałam nawet pewną miłą panią z kolejki w kasie, która kupiła mojemu dziecku paczkę cukierków z likierem wiśniowym i wcisnęła mu odchodząc z zakupami nawet nie patrząc na mnie. Jakby mnie nie było. Jakby słyszała tylko prośby 3-latka o „tego cukielka”… Moje dziecko nie jadło słodyczy. Nawet nie wiedziało jak takie rzeczy nazywać. Piło wodę, jadło bananki. Ale przez te wszystkie „dobre wróżki”, wciskające słodycze starym komunistycznym zwyczajem, moje dziecko poznało co to znaczy przyjemność ze spożywania cukru. I teraz już nie ma przeproś. Lubi i się dopomina. O soczek zamiast wody, o drożdżówkę zamiast grahamki… i wcale mu się nie dziwię. Sama lubię. Miałam tylko nadzieję, że Mati pozna TEN ZGUBNY SMAK trochę później…

pielegnacja dziecka

blog lalka rubens barn

3. Za wcześnie/za późno na przedszkole!

W tym przypadku to już magia i tylko magia. 3 latek siedzący z mamą w domu to biedny, zacofany trzylatek, odcięty od społeczeństwa. 3 latek puszczany do przedszkola bo rodzice muszą pracować to biedny, niekochany trzylatek, odcięty od rodziców. I tak źle i tak niedobrze. Nie dogodzisz. Ile osób, tyle teorii, każda słuszna.

4. Dajesz/nie dajesz dziecku telefonu?!

Jak dajesz to pewnie z lenistwa bo nie chce Ci się zajmować własnym dzieckiem albo z pracoholizmu bo praca jest ważniejsza. Jak nie dajesz to jesteś antysystemowa, zacofana i taka „slowlife”, że zatrzymałaś się na etapie kółka i krzyżyka na piasku na plaży bo jeszcze papieru nie wymyślili. Wszystko co zrobisz, zrobisz źle. A osób, które zechcą Ci wytknąć tego co robisz źle będzie zdecydowanie więcej niż tych, które podchodzą do życia z luzem, spokojem i mądrością. Na szczęście są takie osoby, dzięki którym mój dzisiejszy wpis zakończę pozytywnie.

Nie ma co tracić czasu na słuchanie rad takich osób. Zazwyczaj są to osoby z radykalnymi poglądami oscylującymi zawsze gdzieś na granicach. Albo totalny luz i rozpasanie albo wojsko i terror w domu. Albo żywienie się energią słoneczną i szarańczą albo karta stałego klienta w McDonaldzie. Taka osoba niczego mądrego Cię nie nauczy. Stracisz tylko swój czas na próbach zrozumienia jej toku myślenia albo usilnie broniąc swoich racji. Po co? Nie trać życia. Poszukaj lepiej wokół siebie osób, które naprawdę mogą wnieść coś do Twojego życia.

Ciocię Dobrą Radę poznasz bardzo szybko. Jest taki test. Nazwałam go „testem porodu”. Jeśli powiesz takiej osobie, że bardzo, ale to bardzo chciałaś urodzić naturalnie/cesarskim cięciem, jej reakcja zdradzi jej prawdziwe oblicze :) Jeśli zaneguje COKOLWIEK wyłącz po prostu uszy. Nie drocz się, nie tłumacz swoich racji. Nie ma sensu. Daj się takiej osobie wygadać i żyj własnym życiem. Jeśli z zainteresowaniem wysłucha Twoich racji i w odpowiedzi wyłoży swoje, szanując Twój wybór, możesz z nią rozmawiać dalej :) Test zaliczony :)

DSC_6750

Jest sporo Naprawdę Dobrych Rad. To właśnie dzięki rozmowom z normalnymi, wyluzowanymi mamami takimi jak ja, sama dowiedziałam się jak poprawnie przystawiać dziecko do piersi, jak je kąpać żeby się nie stresowało, jak walczyć z kolką i kiedy zacząć się stresować chodzeniem, mówieniem, siusianiem do nocnika. Jedną z tych mądrych rad było wyposażenie się w jeden produkt do wszystkiego, jeszcze przed narodzinami Matiego. Koleżanka (magister farmacji, żeby nie było, że szarlatan jakiś) :) poleciła mi maść Bepanthen Baby. Znasz ją? Kto jej nie zna :) Smarowałam nią podrażnione sutki podczas karmienia piersią (jest o tyle fajnie, że maść nie ma żadnych konserwantów dzięki czemu nie trzeba szorować piersi przed przystawieniem do niej dziecka. Używałam jej również profilaktycznie na odparzenia pieluszkowe.

To właśnie Bepanthen Baby jest sponsorem dzisiejszego wpisu. Uwielbiam współprace w takim stylu. Pełna dowolność doboru tematu wpisu, produkt, którego jakość jest niepodważalna i zna go właściwie każda mama. Oprócz tego, Bepanthen Baby przygotował dla Ciebie film a po filmie zabawi się w Mikołaja i rozda swoje produkty, piękne kocyki i nagrodę główną – wózek spacerowy Mac Laren! Szczegóły na końcu wpisu.

masc na odparzenia

bepanthen na rozstepy DSC_6702 krem na odparzenia lalka niemowlak jaka masc na odparzenia


KONKURS !!!

Zasady konkursu standardowe :) Ja zadaję pytanie, Ty odpowiadasz w komentarzu pod tym wpisem (maks 5 zdań) i trzymasz mocno kciuki za wygraną :) Dzięki firmie Bayer – producentowi maści Bepanthen Baby, mam do rozdania naprawdę wartościowe nagrody!

1 miejsce – Maclaren Mark II Midnight Navy (http://maclaren.pl/352-wozek-spacerowy-maclaren-mark-ii-midnight-navy.html) wraz z zestawem maści Bepanthen Baby i przesłodkim kocykiem wyprodukowanym specjalnie dla marki.

2 miejsce – Zestaw maści Bepanthen Baby i taki sam kocyk, który otrzyma osoba z pierwszego miejsca.

PYTANIE KONKURSOWE:

Jakie są Twoje ulubione „Dobre Rady”?

Konkurs trwa do 23:59, 29 sierpnia 2016. Wyniki podam pod tym wpisem w ciągu 14 dni od zakończenia konkursu.

TRZYMAM KCIUKI!

(szczegółowy regulamin możesz przeczytać TUTAJ).


WYNIKI KONKURSU!!!

Tam da da da da da da daaaaaaaam :) And the winner iiiiiis:

 Kasia

  1. Załóż czapkę, bo uszy zawieje.
  2. Nie noś, bo się przyzwyczai.
  3. Nie jedz malin, bo pestki do mleka przejdą.
  4. Daj coś do jedzenia a nie tylko mlekiem męczyć.
  5. A gdzie to dziecko ma buty?

 

II miejsce – Natalia

„To dziecko ciągle płacze-weź go na ręce trochę”… by chwile później usłyszeć: „nie możesz biec na każde jęknięcie i brać go od razu na ręce, bo potem nie poradzisz sobie z nim!”-moja mama- „Miszczyni Dobrych Rad” J

III miejsce – Dusia

„Zawiąż na rączce czerwoną wstążeczkę, bo ktoś ją zauroczy, zaczaruje i klątwę na nią rzuci i będzie płakać bez przerwy.” oraz „Chwyta wszystko lewą ręką? Przekładaj do prawej bo będzie głupia.” ??

 

Gratuluję Wam dziewczyny :) Podeślijcie mi swoje dane kontaktowe na kontakt@pixelsonfire.pl <3


DSC_6718

Artykuł powstał we współpracy z firmą Bayer.  L.PL.MKT.08.2016.4169