15 zachowań, które robią z Ciebie złą matkę!

15 zachowań, które robią z Ciebie złą matkę!

Kochasz swoje dziecko. Wiesz co jest dla niego najlepsze. A przynajmniej Ci się wydaje, że wiesz. No bo przecież czujesz to, prawda? Nie prawda! Źle czujesz, źle Ci się wydaje. Na „wydaje mi się” nie wychowuje się dziecka! Przezorna matka bazuje na radach innych matek. Bo to inne matki wiedzą najlepiej co jest dla Twojego dziecka najlepsze. I to inne matki wiedzą jak jest. I mówią jak jest. Jak Mariusz Max Kolanko. I ja też Ci powiem, co robisz źle. I nie kłam mi, że tak nie jest. Jestem matką innego dziecka! Wiem lepiej!

1. Nie zakładasz mu czapeczki wtedy, kiedy na dworze jest 18 stopni! 18 stopni to jeszcze nie 20! Kobieto! Chcesz żeby dziecku uszy przewiało?

2. Zakładasz mu czapeczkę wtedy, kiedy na dworze jest 18 stopni! 18 stopni to już nie 15! Kobieto! Chcesz dziecko ugotować?

3. Twoje dziecko ma 2 latka i nadal żuje smoczek? Nie kłam, że to tylko do spania i po spaniu. Na pewno kłamiesz i wciskasz mu ten smoczek kiedy tylko się da, żeby sobie w spokoju poczytać gazetę i wypić trzecią kawę.

4. Twoje dziecko ma 2 latka i nie żuje smoczka? Jesteś matką tyranką! Nie ściemniaj, że „nie chciał”! Musiał chcieć! Dziecko to dziecko! Wyplułoby smoczek wtedy kiedy byłoby na to gotowe. Zrobiłaś dziecku trwałą rysę na mózgu goniąc swoje chore ambicje!

5. Rodziłaś naturalnie? Bhawo Ty! Cieszysz się, że Ci teraz wszyscy winszują pewnie. Cieszysz się, że możesz opowiadać jaki to był wielki wysiłek i poświęcenie. Ale tylko Ty wiesz jaka jest prawda. Ty i matki z rodzaju tych „wszystkowiedzących”. One wiedzą, że narażałaś życie swojego dziecka. Mogło sobie połamać obojczyki. Mogło się zaklinować w kanale rodnym. Ale nie! Ty musiałaś pokazać całemu światu, że dasz radę.

6. Rodziłaś przez cesarskie cięcie? Ty leniwcu! Ty oszukana matko! Rozwaliła się na stole taka, powiedziała „tnijcie mnie” to rozcięli. „Zszywajcie” to zszyli. I jeszcze się wyleżała za wszystkie czasy! Nie to co rodząca naturalnie matka przykładna, która po 5 minutach od porodu dziecko bierze pod pachę i idzie do domu do roboty.

7. Zakładasz dziecku buty bez usztywnionej piętki? No to naucz się koślawo biegać  matko, żebyś potrafiła koślawo gonić swoje koślawe dziecko, które koślawymi kroczkami będzie uciekało od wkładek ortopedycznych, które będą wtedy już jedynym ratunkiem. Run Forest Run!

8. Zakładasz dziecku buty z usztywnioną piętką? Staromodny babol… wszystkie nowoczesne matki wiedzą, że to bujdy na resorach. Że dziecku nic się nie stanie jak pobiega w japonkach. Pisiąt stopni na plusie a Ty dziecku stopy pieczesz…

9. Dzieci bawią się w piaskownicy. Dziecko innej matki zabiera Twojemu grabki i wiaderko. Twoje dziecko płacze. Matka nie reaguje więc podchodzisz do dzieci i mówisz grzecznie, żeby „obce” dziecko oddało to wiaderko i grabki bo Twoje chyba dzisiaj nie ma humoru na dzielenie się i wolałoby bawić się samo. Zła matka jesteś! Ogarnij się! Twoje dziecko będzie aspołeczne! Nie będzie potrafiło bawić się w grupie! Zrobisz z dzieciaka mlona, mruka i buraka.

10. Dzieci bawią się w piaskownicy. Twoje dziecko zabiera innemu dziecku grabki i wiaderko. Tamto dziecko płacze. Nie reagujesz. Przecież tamto musi się nauczyć, że trzeba się dzielić z innymi. Jest wśród innych dzieci to niech się dostosuje. Zła matka jesteś! Nie dość, że krzywdzisz cudze dziecko, które nie ma obowiązku dzielenia się grabkami z innymi to jeszcze swoje upośledzasz! Będzie myślało, że jak ma ochotę to może sobie brać to co chce i kiedy chce. Zrobisz z dzieciaka mlona, mruka i buraka.

11. Właśnie poczułam, że mogłabym tak w nieskończoność. Ale zróbmy tym razem inaczej. Ty dopisz kolejne punkty :) Bo Ty zła matka jesteś! I Ty, i Ty i Ty też ;)

Bad Mother