Ku Pamięci #2

Ku Pamięci #2

Synku, popatrz na te piękne bańki! Zobacz – jeden ruch palcem i bańki nie ma. Pęka. Znika. Wielu ludzi uważa, że nasze życie jest jak taka bańka. Ale to nie jest do końca prawda. Owszem, może prysnąć tak szybko i w tak zaskakującym momencie jak ona, ale jest pewna różnica. Chciałabym, żebyś o tej różnicy pamiętał. Żebyś zawsze w chwili zwątpienia, w chwili, w której może nie będzie Ci dane zapytać mnie o radę, pamiętał jedno – życie nie jest jak ta mydlana bańka.

Ta bańka pęka, znika i większość z nas o niej zapomina. Czeka na kolejną, której prawdopodobnie nie odróżni od pozostałych. A po nas synku na zawsze pozostają wspomnienia. Żyjemy we wspomnieniach innych. I jeśli kiedyś nie będziesz wiedział jak w życiu postąpić, jeśli poczujesz, że decyzja jest trudna, zastanów się nad tym, jakie tą decyzją pozostawisz po sobie wspomnienia i jak chciałbyś żeby Cię wspominano.

Nie zrozum mnie źle! Nie chodzi mi o to, żebyś zawsze przejmował się tym, co inni pomyślą na Twój temat. Na swojej drodze spotkasz wielu ludzi. Tych, z których zdaniem powinieneś się liczyć i tych, którzy będą próbowali Ci udowodnić, że nic nie znaczysz, że jesteś kimś, po kim pozytywne wspomnienia nie mają prawa pozostać. Co masz zrobić z takimi osobami? Nic kochanie. Musisz się przygotować na to, że w życiu spotykamy przyjaciół i nieprzyjaciół. Tak to jest skonstruowane. Najważniejsze to nie odwzajemniać uczuć nieprzyjaciół. Te osoby są nieszczęśliwe. A ja bym chciała żebyś był szczęśliwy, tak samo jak w tej chwili ja jestem szczęśliwa. Chciałabym żebyś pamiętał, że utrudnianie życia innym, mszczenie się, nawet jeśli ktoś zrobił Ci krzywdę, nie da Ci szczęścia. Ludzie, którzy zajmują się wyszukiwaniem w Tobie zła, którzy próbują Ci udowodnić, że nie postępujesz w porządku są smutnymi ludźmi, są ludźmi z problemami i takich ludzi może Ci być tylko szkoda. Bo Ci ludzie zamiast żyć własnym życiem marnują je na analizowanie Twojego. I nawet jeśli sprawiają wrażenie zadowolonych ze swojego postępowania, wierz mi, że w głębi duszy cierpią podwójnie. To ludzie z kompleksami, z wieloma ranami na sercu. Myślą, że wyleczą te rany atakując innych, ale to niestety nie działa. Co możesz z takimi osobami zrobić? Nic synku… nic, oprócz jednego. Modlitwy. Módl się za te osoby. Trzymaj mocno kciuki za to, żeby udało im się wyleczyć ze swojej choroby i odnaleźć prawdziwe szczęście. Oni zasługują na to szczęście tak samo jak Ty, tylko mają do niego trochę dłuższą drogę.

Mam do Ciebie pytanie… Czy wiesz czym są wypełnione te największe, najpiękniejsze bańki? Odpowiedź jest prosta. Szczęściem, Kochanie. Szczęściem i miłością do otaczającego je świata. Tym pięknym bańkom wystarcza tyle, ile przeżyją. Cieszą się każdą sekundą spędzoną na świecie. Zachwycają tych, którzy je oglądają. Płyną tak spokojnie, wypełnione szczęściem i czekają na to, co nieuchronne, na to, że pękną. A wiesz kto za tymi bańkami najbardziej płacze? Wiesz kto je wspomina? Dzieci. Dzieci takie jak Ty. Bo dzieci patrzą na świat sercem, czystym sercem, dzięki czemu potrafią dostrzec prawdziwe piękno. A ja synku, chciałabym żeby w Tobie pozostało z tego dziecka jak najwięcej. Bo w świecie dorosłych mało jest osób, którym udało się zachować chociaż skrawki dziecięcej duszy. Ale są. I wierz mi, poznasz takie osoby od razu. Bo one są jak te bańki. Piękne, emanujące szczęściem i tęczą kolorów. Są tak piękne, że porażają tych nieszczęśliwych ludzi, którzy marzą o ich przebiciu. Ale te bańki są na to przygotowane. Płyną sobie spokojne czekając na to, co przyniosą im kolejne chwile ich istnienia.

Obiecuję Ci synku, że postaram się uchronić Cię od losu tych smutnych ludzi, których przyjdzie Ci spotkać w życiu. Obiecuję Ci, że własną piersią odbiorę każdy cios, który mógłby zranić Twoje serce. Bo życie z raną na sercu to coś strasznego.

Obiecuję Ci synku, że nie dam się nikomu i będę nadal jak ta piękna bańka wypełniona miłością i szczęściem. Obiecuję Ci, że nawet kiedy bańka mojego życia zniknie, pozostaną po mnie same piękne wspomnienia.

Obiecuję Ci synku, że najpiękniejsze wspomnienia będziesz miał Ty.

Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (15) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (14)

Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (1)

Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (11) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (12) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (4) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (9) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (2) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (3) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (6) Blog o modzie Bańki mydlane Sesja z Bańkami Bakuś Bakusiowo (5)