55 naszych ulubionych książek na prezent!

55 naszych ulubionych książek na prezent!

Wszystkie książki jakie tu prezentuję, standardowo to nasze SZTOSY :) W tworzenie prezentownika zaangażowałam nawet Maćka, który stworzył mi listę książek, którymi zainteresujemy nawet zatwardziałego pogromcę książek :) Są książki dla maluszków i tych starszych, w stylu 5-8 lat. Są książki z serii „Moje ukochane czytadła”, które pochłaniałam pod osłoną nocy, zalewając się łzami. Wreszcie są takie typowo dla ducha i typowo dla… brzucha :) No i książki dla przyszłych i aktualnych mam, które polecam na 100%.

Kraina Potworów Marcina Pałasza to przeciwwaga do modnych obecnie książek z ascetycznymi ilustracjami. No dobra, powiem szczerze… z BRZYDKIMI ilustracjami. Nie wiem… może chodzi o to, żeby jakoś pobudzać wyobraźnię dzieciaków? Nie mam pojęcia. Wiem, że mój Mati zdecydowanie chętniej „czyta” książeczki z kolorowymi, miłymi dla oka ilustracjami, a „Kraina potworów” ma zdecydowanie piękne ilustracje. Podobnie jest ze światem w piżamie. Opowieści biblijne wrzucam z dwóch powodów. Po pierwsze – bardzo przystępnie i tak wiesz… „po dziecięcemu” opisują biblijne historie, a po drugie… kosztują 5 zł za sztukę, a są też przepięknie ilustrowane. Oprawa twarda… no heloooł :) To jest serio okazja :) Tupcio Chrupcio to znowu pomoc dla rodzica. Taka mini bajka terapeutyczna traktująca o bolączkach kilkulatków. No i te ilustracje… :)

KSIĄŻKI DLA MALUCHÓW

Marcin Pałasz „Opowieści z krainy potworów” – TUTAJ

Marcin Pałasz „Powrót o krainy potworów” – TUTAJ

Justyna Drobkiewicz „Świat w piżamie” – TUTAJ

Opowieści biblijne „Narodziny Jezusa” – TUTAJ

Opowieści biblijne „Arka Noego” – TUTAJ

Opowieści biblijne „Dawid i Goliat” – TUTAJ

Opowieści biblijne „Józef i jego wspaniała szata” – TUTAJ

„Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal” – TUTAJ

„Tupcio Chrupcio. Nie chcę się myć” – TUTAJ

„Tupcio Chrupcio. Nie umiem przegrywać” – TUTAJ

Nelę, małą podróżniczkę pewnie wszyscy już znają. Ale czy słyszałaś o książkach dla dzieciaków Martyny Wojciechowskiej? Najlepsza moim zdaniem z całej serii to ta o dzieciach świata. I wiesz… ja tak umownie napisałam, że dla starszaków, ale wiadomo, że można taką książkę z powodzeniem czytać już z 4-latkiem i na bank będzie tym żywo zainteresowany. Kwestia umiejętności zainteresowania przez rodzica. A fajnie jest tak poszerzać dziecku horyzonty i za pomocą takiej książeczki pokazać, że na świecie są też dzieci, które żyją i wyglądają zupełnie inaczej niż te z Polski. Fajnie „po dziecięcemu” opowiedziane są też historie naszych sławnych piłkarzy. To prawdziwa opowieść o marzeniach, o ambicjach i o tym, że jeśli czegoś się bardzo chce, to wszystko jest możliwe. No ok, ale to w wersji dla starszaków już tak konkret konkret. Ale w tym samym temacie, mam też książeczkę autorstwa Magdy Różdżki, która opowiada o przyjaźni dziewczynki z rodziny zastępczej, która pomimo smutnej historii idzie przez życie uśmiechnięta i pewna tego, że każde marzenie można spełnić i chłopca, który teoretycznie „ma wszystko” łącznie z uwagą swoich rodziców, bo jest jedynakiem, ale jakimś dziwnym trafem jest negatywem Gabi. Super książeczka. POLECAM :) A jeśli spodziewasz się dziecka i chciałabyś jakoś przygotować na jego przyjście swojego – dotychczas – jedynaka, to polecam Ci „Oddam brata w dobre ręce”. My właśnie czytamy sobie ją z Matim wieczorami :)

KSIĄŻKI DLA STARSZAKÓW:

(MÓJ ABSOLUTNY HIT) Magdalena Różdżka „Gabi. A właśnie, że jest pięknie!” – TUTAJ 

Olga Płocińska „Oddam brata w dobre ręce” – TUTAJ

#SUPERHEROSI „Lewy. Chłopak, który zachwycił świat” – TUTAJ

#SUPERHEROSI „Chopak, który gra całym sercem” – TUTAJ

NELA i polarne zwierzęta – TUTAJ

NELA na kole podbiegunowym – TUTAJ

Martyna Wojciechowska „Dzieciaki świata” – TUTAJ

Martyna Wojciechowska „Zwierzaki świata” – TUTAJ

Martyna Wojciechowska „Zwierzaki świata cz. 2” – TUTAJ

Martyna Wojciechowska „Zwierzaki świata cz. 3″ – TUTAJ

 

Tracy Hogg uratowała mi mój matczyny tyłek i nauczyła tego, czego głupia się nie dowiedziałam ze szkoły rodzenia. Bo wiesz… ja – debil – byłam przez długi czas przekonana, że będę miała cesarkę, a szkołę rodzenia znałam tylko z nazwy i nie przypuszczałam, że można się było na niej nauczyć np. obsługi niemowlęcia :) Całe szczęście czuwała nade mną Tracy, dzięki, której nauczyłam się odróżniać płacze dziecka i podejść do tematu ciut spokojniej, bo z jakąkolwiek wiedzą :)

Apetyczna Książka Darii i Kasi to encyklopedia żywienia dzieci, której do tej pory brakowało na rynku. Dziewczyny wydały książkę własnym nakładem i włożyły w nią mnóstwo pracy. Jest pełna pożytecznych informacji i przepięknie obfotografowana. Brawo dziewczyny! Do tego możesz sobie od razu dobrać zielone koktajle, którymi przemyciłam Matiemu tony warzyw. Niestety te zielone po jakimś czasie i tak odrzucił, ale dzięki tej książce kolor nam niestraszny :)

A „Facet kontra kłopoty” to tak wiesz, dla śmiechu, dla rozluźnienia. W naszym matczynym humorze, z żartami, które rozbawią tylko nasze środowisko. Takie czytadełko do wyluzowania się wieczorem i pośmiania z tych naszych poczciwych mężów, których katar potrafi doprowadzić do stanu agonalnego :)

KSIĄŻKI DLA MAM:

Zielone koktajle dla mam i dzieci” – TUTAJ

Tracy Hogg „Język niemowląt” – TUTAJ

Tracy Hogg „Język dwulatka” – TUTAJ

Daria Rybicka. Kasia Bonczek „Apetyczna książka dla całej rodziny” – TUTAJ

Anna Potyra „Facet kontra kopoty” – TUTAJ

To nie są moje strzały tylko stuprocentowe wybory Maćka, który każdą z tych książek ma i przez każdą przebrnął, a jeśli on przebrnął to znaczy, że inni faceci też to zrobią, bo mój kochany mąż jest baaaardzo książkooporny. To znaczy w porównaniu ze mną, bo tak z drugiej strony to nie znam faceta, który przeczytałby tyle książek co Maciek, ale mówimy tu o średniej z całego życia więc nadal możemy naszą gwiazdę instagramowych lajwów brać za jakiś wyznacznik. Wojtek Cejrowski podobno pisze z dobrym jajem, a że Maciek lubi się śmiać to już wiesz. „Gringo wśród dzikich plemion” połknął w jedną noc i mówi, że zdecydowanie jest najlepsza ze wszystkich „Cejrowskich”. Tak w ogóle to mamy ich duuużo więcej, ale Maciek wybrał te 3 na start jako najfajniejsze z całej kolekcji.

„Karbali” ja nie lubię. Wiesz za co? Za to, że mi zabierała męża podczas wspólnych wakacji na Taneryfie 2 lata temu. Nosz kurdę nie było z nim rozmowy. Normalnie zjadał te kartki :) Tak więc jeśli chcesz mieć odrobinę spokoju w domu, kupuj śmiało, ale jeśli chcesz mieć męża na wakacjach… spal tę książkę nawet razem z walizką bo Ci mąż z „Karbalą” przepadnie :)

Polecamy Ci również ksiązkę Michała Kędziory „Rzeczowo o modzie męskiej”. Właśnie ukazało się nowe wydanie. Będzie super prezentem dla każdego faceta i na bank przeczyta ją całą. Michał zrobi z Twojego faceta pewnego pewnego swoich ciuchowych wyborów przystojniaka, który nie będzie się już zastanawiał co wypada a co nie wypada założyć w danej sytuacji, albo co do czego pasuje. Super sprawa ta książka i to polecam również ja, bo sama ją przeglądałam :)

KSIĄŻKI DLA MĘŻCZYZN

Michał Kędziora MR.VINTAGE „Rzeczowo o modzie męskiej” – TUTAJ

Rafał Janta „Na ostro i pod włos” – TUTAJ

Robert Ludlum „Jason Bourne. Tożsamość Bourne’a” – TUTAJ

Robert Ludlum pozostałych 12 tomów z serii Jason Bourne – TUTAJ

Wojciech Cejrowski „Gringo wśród dzikich plemion” – TUTAJ

Wojciech Cejrowski „Rio Anaconda” – TUTAJ

Wojciech Cejrowski „Wyspa na prerii” – TUTAJ

Artur Górski „Masa o bossach polskiej mafii” – TUTAJ

Artur Górski „Masa o życiu świadka koronnego” – TUTAJ

Marcin Górka. Piotr Głuchowski „Karbala” – TUTAJ

Włodek Markowicz „Kropki” – TUTAJ

Moje kultowe czytadła z całego życia ever ever :) Okazuje się, że części książek, które mnie zachwyciły kiedyś, teraz już nawet nie da rady kupić w księgarniach, więc lista jest dosyć uboga, za to kompletnie „sztosowa” :) Tylko nie czytaj ich świeżo po założeniu rzęs, jeśli tak jak ja doczepiasz, bo Ci wszystkie odpadną na drugi dzień :) Ja płakałam na niektórych pozycjach właściwie od samego początku :)

KSIĄŻKI Z SERII MOJE UKOCHANE CZYTADŁA:

Sherry Jones „Klejnot Medyny” – TUTAJ

Javier Moro „Hinduska Miłość” – TUTAJ

Christian Jacq „Sen Kleopatry” – TUTAJ

Cecelia Ahern „PS. Kocham Cię” – TUTAJ

Nicholas Sparks „Pamiętnik” – TUTAJ

 

Powiem Ci jak to było u mnie. Najpierw przeczytałam „Bóg nigdy nie mruga”. To był idealny czas dla mnie na tę książkę i uświadomiłam sobie po niej, że może kiedy rodziłam się ja, Bóg też jednak nie mrugnął. Później za jednym ciosem poszłam z „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę”. To był akurat taki czas, kiedy stałam na rozdrożu i nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić, bo szkoda mi było doświadczenia i kariery w dotychczasowej pracy, w której już sporo osiągnęłam łącznie ze studiami podyplomowymi w tym kierunku, ale ciągnęło mnie do bloga. Bardzo. Jak widać wyszłam na mojej ostatecznej decyzji bardzo dobrze, a ta książka pomogła mi ją podjąć :) Później był „Dowód” czyli historia neurochirurga, który nie wierzył w życie po śmierci do czasu, kiedy nie przeżył śmierci klinicznej. Mega, mega, meeeeega książka :) I wcale facet tu nie opowiada o Bogu czy Jezusie. Jest bardzo powściągliwy w tej ocenie. Ale jego doświadczenia to było dla mnie prawdziwe „ŁAŁ”. Wydał też książkę „Mapa nieba”, ale ta już mi się nie podobała i nawet jej nie doczytałam. Za to „Dowód” polecam każdemu „szukającemu” :) Zaraz po tym mój absolutny hit. Książka, którą każdy powinien przeczytać. To znaczy każda osoba, która uznaje, że jednak jest Ktoś, kto się nami opiekuje i do kogo warto od czasu do czasu się odezwać ;) Połykałam tę książkę tak samo jak Maciek „Karbalę” na wakacjach :)

Alicja Lenczewska to mistyczka ze Szczecina, która zmarła dopiero kilka lat temu. Zapisała swoje rozmowy z Jezusem jeden do jednego. Coś w stylu Dzienniczka Siostry Faustyny, ale super współczesnego. Czytasz bez bariery językowej. Czujesz się tak, jakby Jezus mówił do Ciebie, tu i teraz, używając znanych Tobie sformułowań i języka. Jest w tym wszystkim taki… bliski i realny. Namacalny wręcz. Mi te książki poleciła koleżanka, ja czuję się w obowiązku puszczenia teraz tego dalej, moim koleżankom. A, że jest ich kilkaset tysięcy to… mam nadzieję, że znajdzie się wśród nich chociaż kilka, które zachwycą się tymi tekstami tak samo jak ja.

Na koniec malusia, cieniusia książeczka za piątaka. Ale niezwykle ważna w tym zestawieniu. To modlitwa pełnego zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij”. To jest taka modlitwa, która rozwiązuje KAŻDY problem. KAŻDY. Mówię Ci, osoby wierzące mają w życiu sto razy łatwiej i lżej :) Pomimo tego, że czasem oberwie mi się „ciemnogrodem” i innym „nawiedzeniem”… jest mi  tym moim „zaściankowym myśleniu” zdecydowanie lepiej i życzę tego każdej osobie :)

KSIĄŻKI DLA „DUCHA”

Regina Brett „Bóg nigdy nie mruga” – TUTAJ

Regina Brett „ Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” – TUTAJ

Regina Brett „Jesteś Cudem” – TUTAJ

Regina Brett „Kochaj” – TUTAJ

Hybels Bill „Zbyt zajęci by się nie modlić” – TUTAJ

Alicja Lenczewska „Świadectwo” – TUTAJ

Alicja Lenczewska „Słowo Pouczenia” – TUTAJ

Modlitwa Zawierzenia „Jezu Ty się tym zajmij” – TUTAJ

Eben Alexander „Dowód” – TUTAJ

O tych książkach już Ci kiedyś pisałam TUTAJ, więc może nie będę się rozpisywała. Ale moim ostatnim odkryciem jest Food Pharmacy. No tak dobrej książki o… jelitach to jeszcze nigdy nie czytałam. Wiesz jaki jest wspólny duch brzuch tych wszystkich książek? TO CO JEMY MA WPŁYW NA NASZE SAMOPOCZUCIE I ZDROWIE. I jeśli cierpisz na jakieś bolączki, masz obniżony nastrój, często nic Ci się nie chce, masz dużą chęć na słodycze itd. polecam Ci te książki w następującej kolejności: Ewa Dąbrowska lub Magdalena Makarowska (dla mniej zawziętych) na początek. Później Marek Zaremba dla uszczegółowienia wiedzy i zmiany w żywieniu już po zakończeniu detoksu, a na koniec Food Pharmacy, z kapitalną wykładnią tego, że jelita, to obok mózgu, serca i płuc, najważniejszy narząd wewnętrzny w naszym ciele. Food Pharmacy też na prezent dla naszych rodziców, którzy często są nieświadomi tego, że ich szwankujące zdrowie ma na 90% związek z tym co jedzą.

KSIĄŻKI, KTÓRE ODMIENIŁY MOJĄ KUCHNIĘ (I WAGĘ) :)

„Food Pharmacy” – TUTAJ

„Food Pharmacy. Przepisy” – TUTAJ

Ewa Dąbrowska „Ciało i ducha ratować żywieniem” – TUTAJ

Marek Zaremba „Jaglany detoks” – TUTAJ

Marek Zaremba „Jaglany detoks. Kolejny krok” – TUTAJ 

Magdalena Makarowska „Zupy odchudzające” – TUTAJ