#friendsie z … Chopinem

#friendsie z … Chopinem

Nasz młodzieniec ma prawdziwe zamiłowanie do „muzyki”. Najlepszą zabawą jest sprawdzanie, które przedmioty wydają najgłośniejsze dźwięki  a fun – poziom ekspert, występuje wtedy, kiedy dodatkowo mama z błagalną miną zakrywa uszy i próbuje odciąć się od tej „twórczości”. Całe szczęście, że ostatnio przerzucił się na „KIBORD 2000” i namiętnie katuje piosenkę Szczeniaczka Raz pewien farmer pieska miał, co bingo miał na iiiiiimięęę. BE I EN GIE O, BE I EN GIE O… szkoda, że na razie to ja śpiewam a nie on, ale coś czuję, że niedługo będziemy śpiewać razem ;)

Jako że obiecaliśmy sobie kiedy był jeszcze „inside mama”, że dołożymy wszelkich starań, żeby rozwijać pasje naszego pierworodnego postanowiliśmy zabrać go do najlepszego specjalisty na dzielni na konsultacje. Strój adekwatny do powagi sytuacji, sprzęt grający – pierwyj sort. Nauczyciel bacznie obserwował postępy swojego nowego wychowanka. Wychowanek – w pełni skupiony na ćwiczeniach :)

Bakuś Bakusiowo Blog Niemowlę a muzyka Chopin Łazienki Fisher Price (1)

Bakuś Bakusiowo Blog Niemowlę a muzyka Chopin Łazienki Fisher Price (2)

Kiedy czytałam kilogramy książek o wychowywaniu dziecka wszystko wydawało mi się takie oczywiste i proste. Nie muszę Wam chyba mówić o tym, że Bakusiątko moje nauki zdeklasowało już w pierwszej chwili po narodzeniu i robi to nieustannie. Tylko jednym mnie nie zadziwia. Zamiłowaniem do piosenek, grających książeczek, śpiewających maskotek i mojego śpiewania discopolowych arii operowych:) Uwielbia kiedy mu śpiewam (w końcu ktoś mnie docenia;) Czasem specjalnie urywam w trakcie kolejnego  szlagieru i czekam aż się na mnie spojrzy z wyrzutem, że miałam czelność przestać :) Muszę Wam jeszcze nagrać jak kręci tyłeczkiem do piosenek! Ale to już po tacie hue hue hueee (zginę po tym wpisie).

Bakuś Bakusiowo Blog Niemowlę a muzyka Chopin Łazienki Fisher Price (4) Bakuś Bakusiowo Blog Niemowlę a muzyka Chopin Łazienki Fisher Price (8) Bakuś Bakusiowo Blog Niemowlę a muzyka Chopin Łazienki Fisher Price (3) Bakuś Bakusiowo Blog Niemowlę a muzyka Chopin Łazienki Fisher Price (6)

A tak już na poważnie. Bawicie się z Waszymi dzieciakami „muzyką i dźwiękami”? Ja myślę, że to musi niesamowicie rozwijać wrażliwość takiego brzdąca. Codziennie wymyślamy jakąś nową zabawę. Chowam coś co wydaje znajomy dźwięk i razem tego szukamy, a jak nie ma w domu taty, który jest niesamowicie wyczulony na wszystko co głośne, bawimy się w perkusję na garnkach :)

A Wy, macie jakieś fajne zabawy, które wykorzystują dźwięki? 

Bakuś Bakusiowo Blog Niemowlę a muzyka Chopin Łazienki Fisher Price (7)