Jak przestać dawać (i dostawać) nietrafione prezenty. Stosuję ten sposób od lat!

Jak przestać dawać (i dostawać) nietrafione prezenty. Stosuję ten sposób od lat!

Nie pamiętam już kiedy dostałam nietrafiony prezent. Ba! Nie pamiętam kiedy nietrafiony prezent dałam! Święta, urodziny i wszystkie prezentowe okazje przestały być dla mnie problemem odkąd uznałam, że mam gdzieś fałszywą skromność i bezsensowne, utrudniające wszystkim życie „nie wypada”. A wypada zostawiać kogoś z problemem na głowie? A wypada marnotrawić jego czas i pieniądze? A wypada narażać go na pełne niepewności analizowanie Twojej reakcji na prezent? No właśnie :)

Wydaje mi się, że matkom jest łatwiej się przestawić na otwarte mówienie CO BĘDZIE FAJNYM PREZENTEM, bo ćwiczą tę umiejętność przed każdą okazją do obdarowywania swoich dzieci przez rodzinę. Jakoś o prezencie dla kogoś, łatwiej jest się wypowiedzieć niż dla siebie. I dobrze. Od tego się zaczyna. Później będzie z górki, mówię Ci :) Nikt się nie obraził. Nikt się na mnie nie obraził, nikt nie uznał za nietaktowną. Skąd to wiem? A stąd, że kiedy mówię „dobra, słuchaj, nie ma co robić szopek, zróbmy tak i tak” dostaję w odpowiedzi wielkie UFF i tekst w stylu „cieszę się, że masz takie normalne podejście. Mam problem z głowy!” Najpierw zaczęłam podpowiadać co kupić Matiemu. Później zaczęliśmy kupować prezenty po prostu sami a rodzina oddawała nam kaskę. No, ale zostawały jeszcze co roku prezenty dla nas samych. Zmora świata dorosłych… co tu kupić żeby nie wywalić pieniędzy w błoto i sprawić komuś prawdziwą radość? Mam dla Ciebie pateeeent! Patrz tylko!

Znasz eMAG? Opowiadałam Ci o tej apce jakiś czas temu. To taki multibrandowy sklep internetowy. Agregator sklepów w sumie bym powiedziała. Hmmm… najlepiej to zobaczyć po prostu na własne oczy. Gigant. Wszystko tu znajdziesz i to dodatkowo w bardzo fajnych cenach. eMAG ma oprócz strony internetowej swoją aplikację. A w tej aplikacji masz mnóstwo opcji. Spośród nich wszystkich ja ukochałam sobie szczególnie jedną… TWORZENIE LIST ZAKUPOWYCH, KTÓRE MOŻESZ UDOSTĘPNIAĆ :)

Zobacz sobie TUTAJ. To jest na przykład lista prezentów marzeń dla Bakalarzy, którą stworzyłam specjalnie po to, żeby udostępnić ją rodzinie, która nie wie czym nas na te święta obdarować. Nie dość, że oszczędzam im stresu związanego z wymyślaniem prezentu i czasu związanego z jego poszukiwaniem, to jeszcze umożliwiam im jego zakup w super cenie, bez ruszania się z domu :) No przecież to jest wybawienie :)

Aplikacja eMAG na android TUTAJ.

Aplikacja eMAG na ios TUTAJ.

Ściągnij sobie, dodaj produkty na listę i wyślij po prostu smsem tej osobie, która dzwoni z pytaniem „a co Wam kupić, co potrzebujecie?”. I to jest super bo nie stresujesz się tym, że wymyślisz zbyt drogi prezent albo zrobisz komuś problem, bo będzie go musiał szukać :) Wrzucasz na listę i tańsze i droższe prezenty a osoba, która chce Cię obdarować już sobie wybierze z listy to, co będzie w jej zakresie cenowym, kilka razy kliknie i zapomni o problemie :)

Oprócz tego, że mogę sobie tworzyć listy prezentów gwiazdkowych, stworzyłam też prywatną listę moich prezentów dla Maćka (zna mnie, ale ze mną jest taki problem, że ja od zawsze mówię, że mam już wszystko i rzeczywiście mam i jak mi chłopak chce coś kupić to zawsze ma problem no bo ileż można te Pandory kupować no…) :) Więc mam taką listę, do której dodaję jakieś nowości jeśli coś mi wpadnie do głowy, ale jest jeszcze jedna super sprawa. Aplikacja informuje mnie, że dana rzecz z listy właśnie jest w promocji!

Możesz sobie stworzyć taką listę rzeczy do kupienia i czekać aż apka poinformuje Cię, że Twoje marzenie właśnie kosztuje mniej :)

eMAG robi promocje bardzo często. To jest niegdysiejsze Agito. Pamiętasz? Znany, duuuuży agregator zakupów internetowych, który robi naprawdę mega promocje co chwilę. Zerknij sobie na przykład na promocję świąteczną eMAGia zakupów TUTAJ, gdzie ceny pospadały nawet o 50% w dół. Smartfony, garnki, ozdoby świąteczne, zabawki, książki, gry, lampy, małe AGD, telewizory, lokówki, cuda na kiju :) Teraz na przykład jest też super promocja na mopy Vileda TUTAJ, na garnki i inne cuda Tefal TUTAJ albo na sprzęty Philips TUTAJ. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków Tefal służy nam od lat, podobnie jest z niezastąpioną suszarką czy golarką Philips. Warto zaglądać na eMAG bo tutaj te promocje są naprawdę konkretne i co chwila coś nowego wyskakuje. Aaaaa no i jeśli masz małego bąbla w domu, któremu kupujesz pieluszki, chusteczki nawilżane, mleko modyfikowame i inne cuda, których używasz hurtowo, warto być na bieżąco z promocjami eMAGowymi (teraz na przykład na Pampers jest promo TUTAJ). A jeśli masz w planach jakieś większe zakupy typu telewizor czy telefon, zerknij na promocję rat 0% TUTAJ. Aaaa! I dosłownie teraz, kiedy piszę Ci wpis wyskoczyła mi promocja na zabawki ECO Toys TUTAJ!  Widzisz te wszystkie promocje są czasowe, dlatego dobrze jest mieć apkę na telefonie żeby nic nie przegapić.

eMAG to jak na razie jedyna aplikacja sklepowa, która utrzymała się na moim telefonie. Jeśli chcę coś kupić, zerkam najpierw tam bo wiem, że warto. No i jest też opcja porównywarki, dzięki  której na przykład ostatnio wybrałam spośród kilku koników na biegunach/kółkach tego jedynego, idealnego dla #JejRóżowości. O proszę. Tak się wozi teraz!

Link do konia podaję TUTAJ.

Aplikacja eMAG na android TUTAJ.

Aplikacja eMAG na ios TUTAJ.