O tym, czy chciałabym żeby mój syn był podobny do mojego męża

O tym, czy chciałabym żeby mój syn był podobny do mojego męża

Nie mam zamiaru idealizować w tym wpisie mojego męża. Bądźmy szczere – faceci to baaaardzo skomplikowana rasa wtedy kiedy poszukujemy w nich prostoty i niesamowicie prosta kiedy wymagamy od nich odrobiny kreatywności i finezji. Facet to facet… a kiedy tak patrzę na tego mojego bobika czasem moje myśli same z siebie wybiegają gdzieś, 40 lat dalej, kiedy mój syn będzie już odpieluchowany i śmiało będzie mógł wybrać się na polowanie na żonę. Czym ją zwabi? Ano tym, czym zwabił mnie mój małżon, bo przecież to będzie Pączkowy wzór do naśladowania. Czy tego chcę, czy nie… (hahaha just kidding).

1. Pierwsze i wbrew pozorom niesamowicie ważne to „porządkowość”. Jeśli facet w wieku gimbazjalnym nadal nie potrafi zanieść brudnej bielizny do kosza a na jego biurku zalegają uświndolone talerze pamiętające każdy obiad z ubiegłego tygodnia wiedz, że ktoś, gdzieś… popełnił błąd. I prawdopodobnie jest to ojciec, który swojemu synowi nie daje zbyt dobrego przykładu. Ta sama gimbaza za kilka, kilkanaście lat stanie się mężem i załamie swoją żonę. Prędzej czy później ją załamie. Bo życie z brudasem to coś strasznego. Nie będę wytykała palcami, ale znam takie przypadki. Aż za dobrze je znam. I od zawsze wiedziałam, że mój mąż będzie „porządnicki”. Maciek sprząta, zmywa, pierze… nie ma z tym żadnego problemu. Nie umniejsza to jego godności. I chwała mu za to. Przynajmniej mam mniejsze obawy co do tego małego Pąka. Bo bałaganiarstwo będzie mógł już tylko… odziedziczyć po mamusi :D (znowu just kidding hje hje hje).

2. Jak mój Maciek strzeli placka to będziesz zbierała szczękę z podłogi! Gwarantuję Ci to! Mi już strzelił nie raz i to takiego porządnego. Nie jakiś tam placuszek. Tylko taki placek prosto z serca. A dokładniej z piekarnika :P Mam już gotująco-piekąco-smażącego męża. Do pełni szczęścia brakuje mi już tylko gotująco-piekąco-smażącego syna. A patrząc na jego zamiłowanie do drewnianych kuchenek i wspólnego gotowania czuję, że będzie z niego kucharz w tatusia. I bardzo się cieszę. Nie uważam, żeby gotowanie było czynnością zarezerwowaną tylko dla kobiet. Owszem, baba, która nie potrafi ugotować zupy to już obciach. Ale moim zdaniem taki sam obciach dla faceta. Bo to czysta chemia i fizyka przecież. Nauki ścisłe okraszone nutką kreatywności prawda? Przynajmniej wiem, że jak ja gdzieś wyjadę na Kanary czy inne Szeszele to Maciek nakarmi dziecko czymś innym niż pętkiem kiełby i pajdą chleba (bez masła bo przecież smarować się już nie chce).

3. Skoro już jesteśmy przy tych chemiach i fizykach mogę spokojnie podać Ci kolejną cechę, którą chciałabym, żeby mój synek odziedziczył po tacie. Ja to nazywam „techniczny umysł”. Ja wiem, że to różnie bywa. Może być humanistą i nic z tym nie zrobię. Myślę, że nie oddam do szkoły z internatem przez to (oddam jak mi się znudzi po prostu) (just kidding x3 – muszę zaznaczać kiedy żartuję bo później dostaję prywatne wiadomości z o tym, że jestem wyrodną matką i że spalą mnie na stosie). Ale wracając do technicznego umysłu to fajnie jest jak facet zna się na prawach fizyki i może swojej kobiecie wytłumaczyć na jakiej wysokości musi zawiesić lustro żeby widzieć też stopy bez walenia nosem w taflę (mi tłumaczył to kilka tygodni :/)  albo wytłumaczy jej na czym polega działanie płaszcza wodnego w kominku. Kobitka może zająć się wybieraniem zasłonek do domu a nie edukować się od postaw z wujkiem Google podczas wicia wspólnego gniazdka. Dzisiaj np. dowiedziałam się, że szybowiec wcale nie jest z papieru (nie pytaj skąd takie przekonanie) i że lata „na ciepłym powietrzu” a jak poleci nad wodą to trafi na zimne i może zacząć spadać. Ot, ciekawostka podczas oglądania takiego szybowca zamiast „Łaaał, ale bym polatał”, „Łaaał, ciekawe ile to kosztujeeee”…

4. Będzie banał teraz, ale muszę. Bo dla mnie to ważne. Facet musi umieć prowadzić samochód. Nie podniecają mnie opowieści ile to kto zrobił kilometrów „bez prawka”. To jest akurat głupota i nieodpowiedzialność rodziców. Obchodzi mnie to jak facet tym samochodem jeździ i czy jeździ w ogóle. Kiedyś wydawało mi się, że samochodem potrafi jeździć każdy facet. Że ma to we krwi. Niestety za moje przekonanie zapłaciłam dosyć wysoką cenę – dachowanie z jednym z takich facetów, co to za umiejętnie jeżdżących uważałam. Dachowanie w nowym, wymarzonym samochodzie, którym cieszyłam się od 8 dni. Dałam prowadzić samochód FACETOWI, który władował się na skrzyżowanie nie zauważając wielkiego czerwonego znaku STOP i grubaśnej linii STOP na ulicy. Od tamtej pory nie ufam na drodze nikomu a umiejętność bezpiecznego prowadzenia samochodu uważam za przymiot.

5. Ostatnia cecha będzie czymś co uważam za najważniejszy, najpiękniejszy i najbardziej męski przymiot ever. Umiejętność okazywania uczuć. Bo ta umiejętność pokazuje właśnie siłę a nie słabość. To tak jak z tymi różowymi koszulkami. Podobno tylko prawdziwy mężczyzna nie wstydzi się założyć różowej koszulki. No i coś w tym jest! Właśnie o to chodzi. Prawdziwy facet, który jest pewien swojej męskości wie, że wrażliwość i umiejętność okazywania uczuć to nic wstydliwego. Wrażliwości mojego męża z całego serca życzę naszemu Pączkowi. Bo z tej wrażliwości wypływa masa dobra. Z tej wrażliwości wypływa miłość do dziecka, szacunek dla rodziców i żony. Z tej wrażliwości wypływa nić porozumienia, która łączy nas pomimo tego, że czasem jest tak ostro między nami, że tylko wióry lecą! Kiedy widzę jak Maciek patrzy na nasze dziecko, jak bardzo je kocha, jak cieszy się z każdej bzdury dociera do mnie jak fantastycznie czuje się z nim nasz synek i jak bardzo kochany będzie się czuł w przyszłości. A z tego wynikną same dobre rzeczy.

Hmm… jak to przeczyta Maciek, pewnie mi powie, że zrobiłam z niego pipę :) Bo wychodzi na to, że tylko sprząta, gotuje i przytula. A w międzyczasie jeździ „technicznie” samochodem i „rwie laski na szybowca”. Nie no… nie jest tak. Wiesz o tym prawda? To są cechy, których brak, do tej pory najbardziej drażnił mnie u facetów. Jeden drażnił mnie tym, że był nieczuły i mieszkał z karaluchami, drugi nie potrafił jeździć samochodem, trzeci był delikatnie mówiąc… mało inteligentny. Każdy z nich był fantastyczny na swój sposób, każdy z nich miał też w sobie przynajmniej jeden z wyżej wymienionych przymiotów, ale zawsze musiało się trafić coś, co było tej listy na górze przeciwieństwem. Wiem, że te cechy ceni sobie wiele kobiet. I chciałabym, żeby mój synek właśnie te cechy odziedziczył po tacie. Reszta po mamie i Pączek na Prezydenta! ;)

A Ty za co cenisz swojego męża? Co Ci się w nim tak po prostu… podoba? :) A może Cię czymś wkurza? Może śpi z karaluchami? ;) Dawaj śmiało, zaraz obmyślimy jakiś plan na metamorfozę!

FG6A5828

FG6A5830 FG6A5827 FG6A5823

Bakuś:

Kapelusz – Okaidi

Koszulka – Zara

Spodenki – Zara

Buciki – Mrugała

FG6A5824 FG6A5834 FG6A5835 FG6A5832 FG6A5833 FG6A5815 FG6A5816 FG6A5819