10 najdziwniejszych, pradawnych mądrości dla ciężarnej

10 najdziwniejszych, pradawnych mądrości dla ciężarnej

Czytam ciekawą książkę o diecie przyszłej mamy. Trafiłam w niej na kilka przedziwnych mądrości ludowych dotyczących ciężarnych. Zaczęłam szperać w Internetach i powiem Ci, że raz byłam zaskoczona, innym razem rozbawiona a jeszcze innym włos mi się jeżył. Dzielę się z Tobą porcją tych najciekawszych. Lekka lektura na wieczorne surfowanie :) Zaczynamy:

  1. Kiedy masz na coś zachciankę, a jej nie spełnisz, możesz być pewna, że Twoje dziecko urodzi się ze znamieniem w kształcie danej rzeczy. Do Ciebie więc należy wybór czy chcesz zafundować dziecku tabliczkę czekolady albo ogórka, które będą z nimi przez całe życie.
  2. Nie wkładaj łyżeczki do pojemnika z solą! Syp z pudełka, bo inaczej dopadną Cię poważne problemy przy porodzie. (mądrość indonezyjska)
  3. Chcesz mieć dziecko o ciemnych oczach? Nic prostszego! Wystarczy, że będziesz często jadła… myszy. W starożytnym Rzymie podobno działało.
  4. Jeśli nie będziesz piła odpowiedniej ilości wody w ciąży, urodzisz brudne dziecko! Sugeruję dolewanie do każdej szklaneczki „kapkę” żelu pod prysznic. Tylko hipoalergicznego żeby nie uczulił dziecka!
  5. Chcesz poznać płeć swojego dziecka? Nie wydawaj na USG! Wystarczy, że zjesz ząbek czosnku. Jeśli zacznie Ci śmierdzieć skóra – chłopak. Jeśli dalej będziesz pachniała Chanel No. 5 – dziewczynka inside!
  6. Według Chińczyków kobieta w ciąży powinna cały czas pracować. Praca w ciąży ułatwia pracę, jaką jest poród. To akurat przyda się też w naszych – polskich realiach.  Im dłużej pracujesz w ciąży, im krótszy masz macierzyński, tym większa szansa na to, że będziesz miała gdzie wrócić ;)
  7. Nie wiesz czy jesteś w ciąży, a szkoda Ci milionów na test? Spróbuj sposobu starożytnych Egipcjan: rozrzuć po podłodze suszone tłuczone daktyle, zalej je piwem i czekaj na odruch wymiotny. Jeśli się nie pojawi… niestety, nie jesteś w ciąży L
  8. Jest jeszcze jeden niezawodny test ciążowy. W XVI wieku zaglądano kobietom w oczy, żeby sprawdzić czy są głębiej osadzone, czy opadają im powieki i puchną żyły w kąciku oka. Jeśli tak – ciąża murowana.
  9. Jeśli już wiesz, że jesteś w ciąży warto dowiedzieć się jakiej płci się spodziewasz. Najlepiej nasiusiać na nasiona jęczmienia albo pszenicy i sprawdzić czy kiełki, które z nich wyrosły (bo jeśli jesteś w ciąży to wyrosną) są duże czy małe. Duże – dziewczynka, małe – chłopiec.
  10. I jeszcze jedno mi się przypomniało, ale to już ludowa mądrość, która przedostała się do XXI wieku. Koleżanka w ciąży opowiadała mi, że najwcześniej, jej ciążę zdiagnozowała jej znajoma. Zauważyła to po jej … SPUCHNIĘTYCH USZACH :D

Znalazłam jeszcze masę innych sposobów, z żabami, myszami, z dziwnymi potrawami. Masa tego wszystkiego. Najciekawsze są starożytne sposoby na antykoncepcję, które o dziwo działały i można je naukowo potwierdzić. Egzotyczne, nie powiem, ciekawe, nie powiem. Ale nie zazdroszczę tym wszystkim kobietom, które musiały jeść myszy albo sikać na żaby!

Odrobina cywilizacji jednak się przydaje. Nie ma to jak pójść do sklepu po test za dyszkę a później potwierdzić to u lekarza. Nie ma to jak łyknąć cały potrzebny zestaw witamin, zamiast wróżyć z liści kapusty, ile jeszcze potrzebujemy, żeby nasze dziecko otrzymało to, czego potrzebuje do normalnego rozwijania się. Nie ma to jak smarować się pachnącymi balsamami na rozstępy zamiast nacierać się boczkiem albo kozim sadłem. Ja wiem, że fajnie jest być hipsterem, slow-człowiekiem, hippisem naszych czasów… ale umówmy się. Nie w kwestiach ciążowych ;)

A Ty znasz jakieś pradawne mądrości ludowe? A może jakieś stosujesz? :) :) :) 

 

Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (16) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (17) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (1) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (3) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (4) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (5) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (8) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (9) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (11) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (15) Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (14)

Bakuś:

Bluza – F&F

Spodnie – Zara

Flaming Sopot Blog Modowy Blog Dziecięcy F&F Zara Femibion Defekt Enzymatyczny (13)