5 powodów, dla których zazdroszczę mojemu dziecku

5 powodów, dla których zazdroszczę mojemu dziecku

Dziecku wolno wszystko! Robi to, na co ma w danej chwili ochotę i to, czego rodzice nie chcą żeby robiło. Dziecko ma głęboko w pośladkach „co ludzie pomyślą” i „co ludzie powiedzą”. Dziecko jak chce sobie krzyknąć to sobie krzyknie, jak chce się skasztanić pośrodku gigantycznej kolejki w markecie to się skasztani, jak chce sobie pierdnąć to sobie pierdnie i jeszcze się spojrzy zaraz po tym prosto w oczy z triumfującym uśmieszkiem czekając na oklaski. Oh wait, to akurat spotyka się również wśród dorosłych osobników płci męskiej no ale oni są podobno dużymi dziećmi więc wszystko się zgadza.

Zazdroszczę mojemu dziecku. Tak bardzo mu zazdroszczę! Nie mam czego? Podam Wam 5 przykładów:

1. Noszenie na rękach. Ooooch, kiedy to mnie mąż ostatni raz nosił na rękach! A tak mi obiecywał na zaręczynach, tak miał mnie nosić wszędzie! No dobra… przed ślubem miałam talię jak osa a teraz przyznaję – bliżej mi do bąka, ale ja nic nie obiecywałam!

2. Drzemki w ciągu dnia. Jakież to paradoksalne, że mając 4 lata na widok leżaka w przedszkolu przechodziły mnie ciarki a teraz wystarczy mi byle kawałek podłogi i mogę spać, spać i spać. A wiecie jak lubię najbardziej? Przy telewizorze, na początku filmu, wtedy ten lektor tak pięknie brzmi w uszach. No ale niestety – life is brutal. Moja miłość do leżakowania nie zgrała się czasowo z planami życiowymi i w czasie, kiedy mogłabym sobie ucinać drzemkę, ja tyram w korpo. Kocham Cię życie…

3. Siedzenie na szafkach kuchennych. Mam taką smutną historię, która pozostała w mojej pamięci. Kiedy miałam 4 latka babcia sadzała mnie na szafkach kuchennych. Obok szafek było okno, za oknem drzewo, którego liście tak uspokajająco się bujały. I tak sobie patrzyłam na te liście zahipnotyzowana a kiedy mi się to nudziło zaglądałam do szafek. A w szafkach były skaaarby! Masa korków plastikowych i nakrętek od słoików. Kochałam tam siedzieć i się nimi bawić. Któregoś dnia wstałam jak co rano, szybki makijaż i te sprawy, biegnę do kuchni na moje stanowisko pracy a tam… mój brat! (o ten) a obok niego babcia – zdrajczyni! Nigdy nie zapomnę wzroku babci wbitego we mnie z wysokości (wtedy to było dla mnie ze 30 metrów) i dźwięku wypowiadanych przez nią słów: „Ty jesteś już za duża na siedzenie na szafkach kuchennych.” O matko, kończę o tym pisać bo zaraz się popłaczę. Wróćmy do tego, czego zazdroszczę mojemu dziecku.

4. Bezkarne tańczenie do Pięknych i Młodych i Weekendu. Na dodatek nierytmiczne! Nie mówiłam Wam jeszcze, ale mój mąż jest starym tancerzem. Wie co to fokstrot i rumba i z czym to się je a tyłkiem kręci lepiej niż Shakira. I co ja mam począć biedna, jak ja się wychowałam na szuraniu na sztachetówach i kasetach Boysów? Jak tu się wyżyć artystycznie przy disco polo skoro hrabiego od razu głowa od tej muzyki boli? Ale małemu hrabiątku akurat wolno dawać pokaz freestyle. I muzyka tacie nie przeszkadza i może tańczyć na dwa a nie na trzy i nikt mu wyrzutów nie robi!

5. Słodkie krągłości to coś, co zostawiłam sobie na koniec. To jest to, czego zazdroszczę mojemu Pączkowi najbardziej. A dokładnie tego, że im krąglejsze to stworzenie tym ładniej wygląda. Tego zazdroszczę właściwie wszystkim dzieciom. Że brzuszki jak piłeczki, odstające pupeczki i buzie jak od cyrkla dodają im jeszcze większego uroku. Moja facjata kształtem również bardziej przypomina księżyc w pełni aniżeli owal doskonały, ale dziwnym trafem jeszcze nikt nie zachwycał się moimi pulchnymi policzkami.

Swoją listę zakończę na 5 punktach ponieważ tym razem, chciałabym żebyście Wy pomogły mi ją dokończyć. Zazdrościcie swoim dzieciom? :)

Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (4) Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (5) Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (6) Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (9) Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (11) Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (2)  Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (1)

Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (14) Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (12) Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (7)

 Fotografia Dziecięca Blog Bakusiowo (8)