Jak zrobić MOJITO DRINK … w wazonie? :)

Jak zrobić MOJITO DRINK … w wazonie? :)

Mohito, mojito, nie ważne jak to nazywasz. Ważne jak to podajesz! Zrobić mohito drink potrafi już co trzeci Polak. No Polka niech będzie bo Polak się nie bawi z kruszonym lodem i miętą tyko jedzie z czystą i Coca-Colą ;) Impreza. Tak bardzo zapomniane przez nas – rodziców słowo. Chociaż na tych 5 lat, ale zapomniane. Boleśnie, szczególnie przy pierwszym dziecku, kiedy to obserwujesz posty niedzieciatych znajomych w weekend a przez głowę przemyka Ci myśl „Czy to oby nie za wcześnie?” OCZYWIŚCIE, ŻE NIE! Czasy, w których dobra muzyka z dobrym nagłośnieniem albo dobre drinki w ulubionym klubie były rarytasem skończyły się raz na zawsze. Teraz takie mohito może sobie sieknąć każdy. Nikogo podczas weekendowej posiadówki robiąc mohito nie zaskoczysz. No chyba, że postawisz na ILOSĆ (nie zapominając przy tym o jakości!)

Wszystko zaczęło się od zwykłego zdjęcia naszego niedzielnego „pomszowego” modżajto. Takiego wiesz… na rozluźnienie, po trudach tygodnia minionego, przed trudami tygodnia następnego. Nie ma co się rozdrabniać na milion szklanek… bo i po co, kiedy na blacie kuchennym jawią się dwa świeżo zakupione WAZONY Z IKEI :) O proszę, te dokładnie –> http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70109817/.

Jak zrobić takiego mega drina mojito? Przepis jest taki sam jak w wersji mini, tylko zużywamy trochę więcej lodu… i rumu ;) Jeśli chodzi o alkohol to ja Ci polecam nie Bacardi, jak standardowo poleci Ci większość barmanów w Polsce, a rum Capitan Morgan pochodzący z grupy Seagram  (tak ten znany gin). Rum Capitan Morgan ma swoją historię, ma swojego prawdziwego historycznego bohatera, jest starszy niż Bacardi i bardziej klimatyczny… po prostu ktoś, kiedyś uznał, że na Bacardi wyłoży więcej kasy marketingowej (rozlewnia ta sama) :) Ale wiesz… to już moje zboczenia. Jak sobie kupisz rum w Biedronce to też się nic nie stanie. Jeśli nie boli Cię po takim specyfiku głowa to nie ma co wybrzydzać. Swoją drogą, alkohol w biedrze jest bardzo dobry, bo w głównej mierze ściągany z Postugalii. Tak samo jest z niemieckim Lidlem. Oni też mają mocną półkę alkoholową. Nie bój się ich specyfików. :) W rozsądnych ilościach nie grożą śmiercią ;)

Okej, już nie przeciągam. Wazon już Ci poleciłam. Załóżmy, że mieści się w nim litr drina. Jeśli chcesz zrobić w mniejszej szklance (pamiętaj, ze musi mieć szerokie dno, żeby dobrze wymadlować składniki) podziel sobie wszystko na 2 :) Mój przepis jest na MEGA DRINA NA CAŁĄ NOC :D

Składniki na mohito (mojito):

lód kruszony (cała szklanka, po same brzegi)

limonki (2 sztuki)

cukier trzcinowy (3 łyżki)

mięta (20 listków + 2 gałązki do ozdoby)

rum (150 ml)

woda gazowana (do podlania na lód)

składniki na mohito, skladniki na mojito, jak zrobic mohito, jak zrobic mojito, mohito, mojito

Przygotowanie mohito (mojito):

Przygotowanie jest banalnie proste. Limonki parzymy (nie wiadomo jaką przebyły drogę do naszej kuchni) kroimy na ćwiartki i zasypujemy trzema łyżkami (czubatymi) cukru trzcinowego. Madlujemy, czyli rozgniatamy tym drewnianym urządzonkiem ze zdjęcia powyżej. To madler. Standardowy gadżet barmański. Mój mąż swego czasu rozgniatał nim czosnek, przez co moje drinki kilka dni po takim „nadużyciu” doprowadzały spożywających do wymiotów, ale na szczęście Maciek się opamiętał i już nie grzeszy :D Kiedy limonki puszczą sok i zmieszają się wstępnie z cukrem dorzucamy miętę. Nie robimy tego na początku bo zbyt mocno zmasakrowana mięta wydaje z siebie niepotrzebną goryczkę.
Łapiemy łyżkę, wrzucamy do połowy WAZONU kruszony lód i dobrze mieszamy. Dolewamy 150 ml rumu (możesz więcej!) dosypujemy lód pod gwizdek i mieszamy wszystko jeszcze raz. Dopełniamy wodą gazowaną (dla cukroholików może być sprite, ale z tego wyjdzie nam już wtedy ulepek a nie drink). Dodajemy dwie gałązki mięty dla ozdoby i dwie rurki.

Po co dwie słomki w drinku?

Ma to swój sens! Otóż z założenia powinno być tak, że do drinka wkładamy jedno mieszadełko i jedną rurkę. Jako, że drinki w dyskotekach i miejscach, w których nie ma czasu pieścić się z garniżem (ozdabianiem drinka) są przygotowywane hurtowo, przyjęło się, że do szklanki wrzuca się dwie słomki. Jedna do picia, druga do mieszania, żeby tego co dotyka się palcami nie obejmować później ustami :) (zażartowałabym, ale jest przed 22:00 więc sobie odpuszczę) :P

Jeśli chcemy zaskoczyć naszych imprezowiczów, możemy też ozdobić drink KRUSTĄ. Co to jest krusta (crusta)? A w sumie to Jak zrobić krustę?  Nic prostszego! Wystarczy przejechać po rantach szklanki (w naszym przypadku wazonu) limonką, po czym odbić szklankę w talerzu obsypanym cukrem. To niewygodny zabieg przy mohito dlatego ja sobie go odpuściłam. Podczas mieszania lodu, możemy uszkodzić naszą ozdobę przez co całość będzie wyglądała pokracznie a nie apetycznie. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Ale tylko w przypadku krusty! Bo cały drink im większy tym lepszy. Maciek nawet mi podpowiedział, że kolejne mohito zamawia w wannie… ;) Tylko nie wiem czy chodzi mu o taki wazon do wanny czy jednak zmianę „pojemnika” ;) Apetyt rośnie w miarę jedzenia (picia właściwie!). Z resztą, zobacz sama :) UŚMIECH MĘŻA BEZCENNY <3

drink mohito mohito mojito skladniki na mohito Przepis na mohito

 

Skomentuj na Facebooku