W tych sytuacjach oszukuję moje dziecko… i nie mam wyrzutów sumienia!

W tych sytuacjach oszukuję moje dziecko… i nie mam wyrzutów sumienia!

Nie lubię kłamstwa. TFU! Nie znoszę ludzi, którzy kłamią. TFU TFU TFU! Ja wychodzę zawsze z założenia, że prawda jest najlepsza i pewnie już zdążyłaś zauważyć, że zawsze u mnie jest kawa na ławę. Moje dziecko też staram się wychowywać w prawdzie, aleee… nastał wiek, w którym po prostu się nie da!

Dotarło do mnie… do nas właściwie, że zasady świata dorosłych mają się nijak do zasad świata dzieci. Jak jesteś dorosły i chcesz sobie poradzić w brutalnym świecie dzieci, musisz się dostosować. Albo zginiesz :)

Pozwoliliśmy sobie na 3 wyjątki od reguły. Te 3 wyjątki pozwalają nam przetrwać z 3 latkiem, który od kiedy posiadł umiejętność komunikowania swoich potrzeb, umiejętnością tą terroryzuje swoich biednych rodziców. Sterroryzowani rodzice, po kilku próbach kierowania się etyką i utopijnymi zasadami świata dorosłych postanowili wykorzystać najgorszą czarną broń jaką widział świat – kłamstwo. A jak to mawiała moja mama „Z kłamstwem nie wygrasz” i ja to potwierdzam. W dorosłym świecie oręż kłamstwa wyciągają tylko czarne charaktery. W świecie dzieci czasem można przymknąć na to oko… My mamy 3 swoje kłamstewka, które sobie rozgrzeszamy. Ciekawe czy Ty też je stosujesz?

Rozładował się

Rozładował się telefon. Rozładował się telewizor. Rozładował się samochód wrzeszczący swoimi skrzeczącymi nutkami tak, że mam ochotę uciąć sobie uszy. Czasem jest tak, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć takiemu małemu gostkowi, że oglądanie bajeczek tak długo to niezdrowo dla oczu. Czasem lepiej nacisnąć niepostrzeżenie ten guziczek z boku, który wygasza ekran i powiedzieć… „ojeeeeeej rozładował się… musimy zaczekać aż się naładuje (od słońca, powietrza, energii kosmosu whatever), ale mam tu dla Ciebie taaaaaką fajną nową kolorowankę z naklejkamiiiii!” I sprawa załatwiona. Bez spazmów, bez krzyków, bez 3-latka wyprowadzającego się z domu albo wyganiającego Cię do kąta. Czasem pomimo wszystkich etycznych krzyków w mojej głowie, nie chce mi się prowadzić konwersacji na poziomie. Myślisz, że robię mu wielką krzywdę „rozładowującym się czymś”? ;)

Chorują

Czy Twoje dziecko też budzi się rano z informacją, że „Jedziemy do Cioci Kasi i Wujka Jaro”? I nie odpuszcza przez pół dnia i stoi pod drzwiami bo ON SIĘ UMÓWIŁ i koniec i pakuj go do samochodu i wieź do tej cioci albo giń. U nas ostatnie 3 miesiące to szał na odwiedziny u Cioci Kasi. „Wujek Jaro tam czeka na Matunia z piłką i płacze! Jedziemy Mawinka!” No i co ta Mawinka ma zrobić? Czym gościa zająć jak nic nie jest w stanie odwrócić uwagi? Przez jakiś czas działało „ciocia i wujek są w pracy”, ale ostatnio bąbel wymyślił na to dobrą ripostę „Ale jest nockaaa! Nie pracuje się w nocku!”. No i kij z tym, że jest 7 rano. Jest nocka i jeśli tego nie ogarniasz matko to masz problem. Problem tym razem rozwiązał Maciek. Otóż „Matunio jest biedny bo ma kaszel i katar” a to dlatego, że był „w przedszkolu gdzie dzieci były chore”. Mati jest już bardzo zmęczony ciągłym kaszlem i katarem i mówi, że „nie lubi chorować” więc wykorzystaliśmy ten patent na jego „wyjazdy”. Ciocia Kasia i Wujek Jaro chorują. Mają gluty i jak do nich pojedziemy to będziemy wszyscy kaszleć i mieć katar. Musimy zaczekać, ale mam tu dla Ciebie taaaaaką fajną nową kolorowankę z naklejkamiiiii! ;)

Takie same

To już jest sprawka taty. Brawa dla taty, który ukręcił na nas ten bicz zajeżdżając z dzieckiem do fastfoodów. I mimo tego, że kupował dla siebie a dziecko dopiero co zjadło, zawsze ale to zawsze była akcja pod tytułem: daj fytki! daj kucaki! No i dawał… na spróbowanie. A dziecko bardzo szybko łapie smaczki ooooj szybko. I jedna frytka, jeden kucak wystarczy żeby załapało, że to doooobre. Tata je, mama czasem też się złamie to musi być dobre prawda?

Mati bardzo szybko załapał, że duża żółta literka M na niebie oznacza frytki a „Pan Cewony” to pyszne kurczaczki w kubełku. Czasem specjalnie zagadujemy Matiego widząc logotypy gdzieś na horyzoncie, żeby uniknąć stanu wojennego. Jeszcze rok temu Mati bardzo krótko utrzymywał uwagę na jednym temacie. Można go było łatwo przechytrzyć opowiastką o czymkolwiek. Teraz niestety nie jest tak dobrze. Momentami nam się gość zacina na kilkanaście minut a kiedy nie reagujemy  zaczyna się płacz…

Znaleźliśmy i na to sposób. Banalnie prosty. Mówimy mu, że mamy w domu „takie same” i w domku już czekają i kurczaki i fryty i tata jedzie teraz szybko do domku żeby nie ostygły :) Raz pomaga, raz nie i wtedy trzeba użyć kombo trzech kłamstewek. Uwaga :) „Musimy jechać szybko bo zaraz się ROZŁADUJE SAMOCHÓD a Pani w sklepie z frytkami i kurczakami JEST CHORA i nie możemy do niej zajechać więc jedziemy do domku bo tam są TAKIE SAME :)

Mój Maciej, stary koneser fastfoodów mówi, że się „jara tymi frytkami” a „kurczak nie robi różnicy więc po co szprycować się chemią” ;) Nasze domowe frytki przygotowujemy w domu, na jednej łyżce oliwy w naszym Airfryerze. Możesz próbować odtworzyć to w piekarniku z termoobiegiem, ale nie daję Ci gwarancji bo ja frytki domowe odkryłam właśnie dzięki Airfryerowi i nie wiem jaki jest efekt piekarnika. Philips Airfryer, smażąc powietrzem (a nie piekąc) sprawia, że frytki z 80% mniejszą ilością tłuszczu nadal są miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz. My dodajemy jeszcze do nich papryki słodkiej. Nadaje im taki sam posmak jak fryty z fastfoodów.  Jeśli używasz już Philips Airfryer to w książeczce masz rozpisane określone kształty ziemniaków i dostosowane do nich kombinacje temperatur i czasu. Jeśli nie, podpowiem Ci, że ja swoje fryty (są takie ciemne od papryki) kroję na paseczki około 1,5 cm średnicy w każdą stronę (to co się ukroi węższe robi szybciej się smaży więc lepiej się postarać przy tym krojeniu) i ustawiam Airfryera najpierw na 18 minut na 160 stopni, a później jeszcze na 12 na 200 stopni (żeby skórka się przysmażyła i zrobiła chrupiąca). Możesz to próbować odtworzyć w piekarniku.

Na kurczaki znalazłam sposób jeszcze lepszy. Pierś obtaczam w bułce tartej zmieszanej z pogniecionymi płatkami kukurydzianymi. Do płatków dolewam trochę oliwy zmieszanej z miodem i wodą, żeby mi się ładnie kleiły. Pierś moczę w mleku i obklejam ją panierką. Smażę w Airfryerze najpierw przez 10 minut w 180 stopniach, później przez 10 minut w 150. Tu tak samo możesz próbować w piekarniku, ale z kurczakiem może być większy problem. Daj znać co Ci wyszło :)

Do tego robię prosty sos czosnkowy – 400ml jogurtu, łyżeczka majonezu Hellman’s light i 4 ząbki czosnku. #oooomnomnom #palufylizać :) Takie kłamstewka to ja lubię. Mati chyba też ;)Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00002 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00003 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00004 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00007 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00005 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00008 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00009 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00010 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00011 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00013

Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00014 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00025 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00031

Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00041

Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00024

– Matunio, Ty nie stukaj w kurczaczka, mama SAMA. Idź się pobawić do taty.

– Dobze!

No… i się pobawił :)

Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00023 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00022

Ogłaszam przerwę na mycie kucharza :)

*
*
*

Dobra, wrócili… nie pozwolił mi zdjąć spodenek i koszulki, bo „nie pasuje do mamy” :)

Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00026 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00028 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00027 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00032 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00030 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00029 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00033 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00034 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00037 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00036

Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00038 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00039 Philips Airfryer Przepisy Test Bakusiowo Domowe Frytki KFC w domu00035

O Philips Airfryer przeczytasz więcej tutaj a kupisz go w Media Expert.

Nasze koszulki dostępne są w różnych kolorach i kombinacjach tutaj.