Twoje klocki – Twoje zasady

Twoje klocki – Twoje zasady

Wyobraź sobie, że wysypujesz wielkie pudło klocków Lego Duplo na środek pokoju. Masz do wyboru okienka, drzwi, zwierzątka, zieloną trawę, ludziki. Co budujesz? Oczywiście, że domek! Oczywiście, jeśli jesteś kobietą. Jeśli jesteś mężczyzną, Twoim mózgiem rządzą niespełnione pragnienia byciem Rambo albo Terminatorem i po minucie trzymasz w rękach pistolet albo czołg. Nie rozumiem. Nigdy tego nie zrozumiem…

Wiesz czego jeszcze nie zrozumiem? Tego, że nie ważne co zbudujesz, nie ważne ile na to poświecisz czasu, w momencie, w którym będziesz przyczepiać ostatni klocek przyjdzie do Ciebie taki mały Pączek, pierdutnie Ci w Twoje dzieło i z zadowoloną miną powie „Baaaaa”. No nie zrozumiem! Jak widok przewracającej się budowli Twojego życia może być fajniejszy od spokojnego jej podziwiania? No dobra, dobra, zgrywam się. Wiem przecież o co chodzi. Wiem, że półtoraroczne dziecko nie jest zainteresowane czymś co jest już gotowe, do pooglądania. Półtoraroczne dziecko potrzebuje akcji. Niestety nie jestem taka rozumna podczas zabawy klockami i muszę Ci się przyznać, że buduję ukradkiem, poza zasięgiem wzroku mojego oprawcy. A kiedy Pączek mnie wypatrzy i znów jednym ruchem roztrzaska moją konstrukcję, odzywają się we mnie te same uczucia, które targały mną w przedszkolu kiedy inne dziecko psuło mi zabawę.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że mój mąż, który obserwuje mnie w takiej sytuacji, śmieje się i puka w czoło z tekstem: „To jego klocki, to jego zasady.” Ale ten sam Pan Mąż dołączający do naszej zabawy, po chwili zamienia się w rozpieszczonego jedynaka, który chciał AKURAT TEN klocek, którego ja użyłam do ściany w moim domku i niczym krwiożercza bestia rzuca się na mnie i na moją budowlę. Pamiętasz kreskówki, na których dookoła bijących się bohaterów unosi się chmura kurzu i co chwila widać tylko rękę, nogę itd.? No, to masz obraz naszych wspólnych zabaw klockami Lego. Aaaa. No i obok niczym niewzruszony Bakuś, układający sobie wieżę z „jedynek”, którą zaraz przewróci ze swoim spektakularnym „Baaaaa”.

No i brawo Bakusiowa! Miałaś napisać o tym, że Lego Duplo rozwijają wyobraźnię, o tym, że zajmują dziecko na długie godziny, o tym, że należą do tych zabawek, którymi można się bawić na różne sposoby od wkładania do buzi w wieku kilku miesięcy po budowanie fortec pomiędzy nauką literek i cyferek. Ale nie! Ty, zawsze musisz polecieć emocjami. Zawsze musisz zrobić nie tak, jak planowałaś. Hmm… a może i dobrze? Może nie ma sensu wymyślać koła na nowo. Przecież każdy rodzic o tym wszystkim wie i zaryzykuję stwierdzenie, że nie znajdzie się na tej planecie nikt, kto powie, że klocki są niepotrzebną zabawką. Tak jak nie wyobrażam sobie dziewczynki bez lalki i chłopca bez samochodzików, tak nie wyobrażam sobie pewnego etapu w rozwoju dziecka bez klocków.

Wspólnie z Lego postanowiliśmy przygotować konkurs. Konkurs, w którym sama chętnie wzięłabym udział bo klocków w domu nigdy za wiele, ale mi nie pozwolili bo to ja będę wybierała zwycięzców :) Szczegóły konkursu na końcu wpisu. Przebijcie się przez zdjęcia :P

 

Bakusiowo Lego Duplo (9) Bakusiowo Lego Duplo (10) Bakusiowo Lego Duplo (7) Bakusiowo Lego Duplo (8) Bakusiowo Lego Duplo (11) Bakusiowo Lego Duplo (12) Bakusiowo Lego Duplo (3) Bakusiowo Lego Duplo (17) Bakusiowo Lego Duplo (16)  Bakusiowo Lego Duplo (5) Bakusiowo Lego Duplo (4) Bakusiowo Lego Duplo (14) Bakusiowo Lego Duplo (1) Bakusiowo Lego Duplo (13) Bakusiowo Lego Duplo (18)

Bakusiowo Lego Duplo (2)

Aby wziąć udział w konkursie napisz w komentarzu na Facebooku (tutaj) albo pod wpisem:

Co najczęściej budują Twoje dzieci z klocków Lego Duplo?

Na autorów najciekawszych odpowiedzi czekają dwa Zestawy Klocków Lego Duplo „Pociąg z cyferkami”.

Konkurs trwa do 19.02.2015 r. do godz. 23:59

 Created by MDKGraphicsEngine - Licensed to LEGO System A/S

Regulamin konkursu do wglądu tutaj.


WYNIKI KONKURSU

Ha! Udało się! Co prawda musieliśmy się naczekać na odpowiedź od Ciociów z Lego, ale było warto!
Udało mi się namówić Lego Duplo na wręczenie 3 a nie 2 pociągów :) :) :)

Kto tym razem ujął za serce organizatora konkursu?

1. PANIE JANIE

2. ZALBI

3. ALINA

Gratuluję i czekam na Wasze maile z danymi adresowymi! :)