Znalazłam sposób na zajęcie dziecka (i męża!)

Znalazłam sposób na zajęcie dziecka (i męża!)

Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. To miał być prosty test, który przeprowadzę na Matim. Albo się tym zainteresuje, albo jak to on, pobawi się po swojemu i znudzi po kilkunastu minutach. Okazuje się, że przez przypadek, oprócz sposobu na skuteczne zajęcie dziecka znalazłam również sposób na skuteczne zainteresowanie Maćka, który razem z Matim przepada na dłuuuugie godziny, dając mi tym samym… święty spokój :)

Nie oszukujmy się. Każda z nas marzy o sytuacji, w której mąż skutecznie zajmuje dziecko zabawą klockami, graniem w piłkę, czymkolwiek, oby tylko dać trochę odetchnąć maminej szyi. Kocham Matiego ponad życie, Maćka z resztą też, ale uwielbiam czas tylko dla mnie, w którym mogę się skupić na sobie, a nie na ogarnianiu rzeczywistości dwóch pozostałych domowników i z przyjemnością oddalam się od nich na palcach, żeby przypadkiem nie zauważyli, że zniknęłam.

No dobra, do rzeczy. Przedstawiam Ci hit ostatniego miesiąca. Gra edukacyjna ScottieGo!, która uczy malucha uwagaaaa… programowania! Teoretycznie jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia, ale z zaskoczeniem obserwuję zaangażowanie Matiego. A jest w co się angażować. Zobacz tylko:

scotie-go gry-edukacyjne-dla-dzieci scottie-go dsc_7624 laptop-dla-dziecka najlepsze-gry-dla-dzieci

Do gry używamy ekranu odłączanego od Lenovo Mixx jako tabletu, ale żeby ją wypróbować możesz ściągnąć sobie apkę nawet na telefon. Co prawda nie będzie takiego fajnego efektu, bo jednak na większym ekranie po prostu widać więcej, przez co gra jest 100% przyjemniejsza, ale zawsze masz możliwość przetestowania gry zanim zdecydujesz się na zakup np. urządzenia 2w1, takiego jak ze zdjęć.

Pamiętasz jak kiedyś pokazywałam Ci ożywające klocki? Myślałam, że to jest szczyt techniki. Myliłam się. Jak to ze sobą współgra nie mam zielonego pojęcia, ale gra jest świetna właśnie dlatego, że czynności wykonane „w realu” są weryfikowane przez grę. Używając aparatu wysyłasz kod, który pomoże głównemu bohaterowi gry – Scottiemu (małemu robotowi) odbudować jego statek kosmiczny, który rozbił na Ziemi.

Maciek przepadł. Wiedziałam, że kwestie programowania nie są mu obce (w końcu to on trzyma techniczną stronę Bakusiowo przy życiu), ale szczerze… nie spodziewałam się, że ta gra jest w stanie zainteresować takiego starego konia! Myślałam, że to programowanie dla dziecka jest takie trochę naciągane. Z błędu wyprowadził mnie Maciek. Gra jest jak najbardziej oparta na prawdziwych zasadach programowania. Tak właśnie wygląda wydawanie komend, których pewnie już nie pamiętasz z informatyki z liceum. Ja nie pamiętam z niej nic a nic, ale kiedy Maciek wytłumaczył mi o co w tym wszystkim chodzi, dotarło do mnie, że rzeczywiście programowanie jest proste jak konstrukcja cepa (przynajmniej jego idea) i jak najbardziej, można uczyć go już maluchów.

Ograniczenie w tej grze dla takiego 3 latka jak Mati jest zasadnicze. Biedak nie umie czytać, a cyferki raz trafia, raz nie, to jeszcze nie ten etap. Ale w sytuacji, w której może bawić się wspólnie z tatą, gra jest dla niego jak najbardziej interesująca. Podaje tacie wspomniane cyferki, dobiera klocki po kolorach, ogląda robota na ekranie, klika we wskazane ikonki i cieszy się jak szalony, kiedy wyświetlają się trzy gwiazdki informujące o poprawnym rozwiązaniu zagadki.

ojciec-i-syn kiedy-kupic-tablet jaki-prezent-dla-3-latka gry-na-tablet gry-edukacyjne-dla-dzieci gra-robot komputer-dla-dzieci gra-rodzinna gry-rodzinne dsc_7647

Jeśli Twoje dziecko odróżnia już cyferki, będzie w stanie rozwiązywać najprostsze zadania samo. Jeśli nie… ciesz się! Musisz wtedy zaprzęgnąć do pomocy swojego męża. A już najstarsi Indianie wiedzieli, że dzieci najlepiej zajmują się… rodzicami :) Dopóki jedno z rodziców bawi się z dzieckiem, drugie ma święty spokój albo chociaż możliwość zrobienia tego co standardowo, tyle, że bez małej kulki u nogi krzyczącej Mama Mama Mama :) Warto zaprzyjaźnić się ze Scottim ;)

Warto też wziąć udział w konkursie i żeby wygrać taką grę dla swojego malucha ;) Patrz niżej :D

zabawa-z-dzieckiem


NIESPODZIANKAAAA :) 

Mam dla Was jedną grę ScottieGo! do wygrania w mega prostym konkursie (jak to zwykle u nas bywa) :)

Co zrobić żeby wziąć udział w konkursie? Odpowiedzieć na pytanie w komentarzu poniżej i… trzymać kciuki do 22.09.2016.

Wyniki wyjątkowo szybko bo już 23.09.2016 :)

PYTANIE KONKURSOWE: 

Co zrobisz z wolnym czasem, który podaruje Ci gra ScottieGo!


TAM DA DA DA DA DAAAAAAM !!! AND THE WINNER IIIIIS :)

Aneta
Czas wolny… czekaj chwilę… Muszę wrzucić hasło w Google bo zapomniałam co to :p A tak serio to wsiadłabym w auto i pojechała na kawę do przyjaciółki która wyprowadziła się 80 km ode mnie…
:) Aneta gratuluję :) Wzruszyłaś nas tęsknotą za przyjaciółką :) Mamy nadzieję, że uda nam się jakoś ułatwić Wam spotkanie <3
Wyślij nam swój adres i numer telefonu na kontakt@pixelsonfire.pl

1600x400-blogerzy-bakusiowo