Sałatka „folianowa”

Sałatka „folianowa”

„Foliany, foliany, zdrowe odżywianie, foliany, foliany” – ostatnio słyszę to o każdej porze dnia i nocy. Fakt, folii u nas pod dostatkiem. Folii i kartonu, z tych wszystkich tajemniczych paczek, które już przestałem eksplorować, bo te Wasze mamowe gadżety są w większości dla mnie czymś niezrozumiałym i tajemniczym, więc czekam grzecznie aż BM mi wszystko objaśni w odpowiedniej chwili i nie tracę cennego życia na próby samodzielnego ich zrozumienia.

Wróćmy więc może do tematu folianów. Jak wiecie, planujemy drugie Bakusiątko. Wraz z planami powrócił (niedawno porzucany) zdrowy styl życia, czyli (tu Panowie zrozumieją mnie najlepiej) zero coli, zero chipsów a co najgorsze… nie jestem w stanie tego nawet napisać, dajcie mi chwilę na zebranie palców… CZEKOLADY. Ale nie płaczcie! Mam na to swoje sposoby J Może kiedyś Wam je zdradzę, ale na razie przejdźmy do mojego nowego odkrycia „na zamówienie” Bakusiowej Mamy. Prosiła, błagała o jakąś dobrą sałatkę pełną folianów. Musiałem się nieźle podszkolić u wujka Google, ale z tego co wiem, z oszałamiającymi efektami! Tylko „z tego co wiem” bo BM zjadła wszystko O_o

Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (8) Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (9) Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (11) Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (10)

Składniki:

300g świeżego szpinaku

3 mandarynki

1 czerwona cebula

¼ szklanki posiekanych orzechów

Sos:

sok wyciśnięty z 1 pomarańczy

2 łyżki octu balsamicznego

2 łyżki oliwy

Przygotowanie:

Uwaga, czytajcie uważnie bo jest skomplikowany ;) Liście szpinaku rwiemy. Mandarynki kroimy w mniejsze cząsteczki. Cebulę szatkujemy. Składniki mieszamy z sosem. THE END :)

Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (12) Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (13) Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (4)

Przy okazji folianowej sałatki chciałbym Wam przypomnieć o defekcie enzymatycznym. Niestety muszę, bo jeśli ugryziemy to statystycznie, to co druga czytająca ten przepis mama/przyszła mama nie przyswoi folianów zawartych w tej sałatce. Jako że pewnie minie ze 100 lat, zanim w naszym pięknym kraju będzie możliwe darmowe sprawdzenie czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tego defektu, lepiej dmuchać na zimne i brać witaminki, które zawierają METAFOLINĘ. Moja żona wspominała Wam o nich nie raz, więc nie będę się powtarzał :)

A tymczasem… SMACZNEGO!

Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (5) Femibion Sałatka Kwas Foliowy Dania z kwasem foliowym Blog Bakuś (7)