Rodzice kontra dziecko

Rodzice kontra dziecko

Dorosłemu wytłumaczysz wszystko. W pewnym wieku przekonasz go nawet do szpinaku i fenkułu. Z dzieckiem już nie jest tak łatwo. No weź wytłumacz dziecku, że witaminy to naturalne dobro. Że są niezbędne nie tylko dla naszego zdrowia, ale mają też ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Że dzięki nim jesteśmy pełni pozytywnej energii, witalności i… szalonych pomysłów. Jak przekonać do ich spożywania dziecko, które ocenia atrakcyjność tego co je i pije na podstawie własnego widzi-mi-się?

Mamy dla Was film rodem z Hollywood :) Mati zasługuje na Oscara za to, jak bardzo wczuł się w rolę „dziecka na nie”. Maciek za niesamowity dystans do swojej osoby a ja… za pomysł na scenariusz :D Dawno już nie mieliśmy tyle śmiechu „na planie” :)

Film jest oczywiście przerysowany, na wyrost. Taki w naszym stylu :) W rzeczywistości nie mamy problemu z przekonaniem Matiego do picia soków. Sok 100% to dla nas najprostszy sposób na codzienną dawkę witamin. Bez względu na porę czy miejsce, zawsze pod ręką. Nasz panicz jabłuszko zje tylko w jednej postaci – obrane ze skórki, pokrojone, ułożone w słoneczko, na JEGO talerzyku, przy którym obowiązkowo musi leżeć JEGO malutki, zielony widelczyk. Wyobraź sobie teraz jak podać takiemu delikwentowi jego witaminki w podróży. Wyobraź sobie mnie, obierającą jabłko na przednim siedzeniu, usilnie układającą ćwiartki w kształt słońca podczas gdy przebijamy się przez typowo polską, dziurawą drogę :)

Z resztą… ile tego jabłka zje dziecko? Ile marchewki pochrupie a ile wypluje? W ciągu dnia powinniśmy dostarczyć dziecku (i sobie!) 5 porcji owoców i warzyw. Szklanka soku jako jedna z nich to baaaardzo dobre rozwiązanie, szczególnie moje ulubione Vitamini bazujące na marchewce, które oprócz witaminy C dostarczają też witaminy A i E. Do tego spacer na słońcu i piękna, zdrowa, pomarańczowa buźka uśmiecha się do nas białymi ząbkami <3

Przekonać dziecko do jedzenia odpowiednich ilości owoców i warzyw dzień w dzień jest bardzo trudno. Nawet jeśli wypróbujesz proponowany przez nas sposób (pożyczę Ci strój jabłka i banana ale pod warunkiem, że wyślesz mi zdjęcie :P) możesz ponieść klęskę. Szklanka soku dziennie, na czas zmagań będzie dobrą alternatywą :)

Tymbark, postanowił pomóc Ci w tych zmaganiach. Tutaj, znajdziesz prosty konkurs, w którym dosłownie za kilka słów możesz wygrać miesięczny zapas soków…. #oooomnomnom… pysznych soków! POWODZENIA! Konkurs #abckochaniażycia tutaj.

Tymbark Maspex Bakusiowo00009 Tymbark Maspex Bakusiowo00008 Tymbark Maspex Bakusiowo00002 Tymbark Maspex Bakusiowo00005 Tymbark Maspex Bakusiowo00006 Tymbark Maspex Bakusiowo00007 Tymbark Maspex Bakusiowo00004 Tymbark Maspex Bakusiowo00003Oscarowy film powstał na zamówienie producenta soków Tymbark.