Nieparszywa 12 czyli 12 zabawek przetestowanych przez Bakusiątko

Nieparszywa 12 czyli 12 zabawek przetestowanych przez Bakusiątko

Pączek od około dwóch miesięcy namiętnie testuje nowe zabawki. Chodzi po kartonowych klockach, kulami od kulodromu rzuca w telewizor i w matkę. Grabkami od zestawu ogrodnika „zgrabuje” owocki z drzewa Janod a Lwa i Słonika miksuje drewnianym mikserem. Taki tam… standardowy teścik. Jeśli jeszcze nie wybrałaś prezentu na Zielone Świątki zapoznaj się z Bakusiową NieParszywą dwunastką :)

Prezenty na dzień dziecka1. Kulodrom Krówka Marysia pojawiła się już we wpisie o pierwszym gadżecie do naszego domu. To był właśnie jeden z Pączkowych testów czyli sprawdzanie czy krowa dostanie nóg i ucieknie jak się ją potraktuje gorącą parą. Test nie udał się tylko dlatego, że prasowacz był wyłączony więc Krowa Marysia nóg nie dostała i nadal stoi sobie na stoliczku. No chyba, że Mati stwierdzi, że teraz pora na „lulu” i zrzuci ją ze stołu. Twarda z niej sztuka. Łomot dostaje kilka razy w tygodniu.

2. Balansująca Łódka Plan Toys jeszcze swoją obecnością bloga nie zaszczyciła, ale jest z nami już bardzo długo. Na razie jednak Pączek robi z nią wszystko oprócz balansowania. Zwierzaki robią „uuu”, „beee” i „poko-poko” tak jak w tym kultowym już filmiku. Myślę, że do tej zabawki musi jeszcze dorosnąć. No w końcu 3-5 lat.

3. Puzzle owocki Janod są chyba najbardziej zajechane ze wszystkich pokazywanych tu zabawek. Wszystko jest w nich fajne dla Pączka. I uchwyciki i dziurki i trafianie bananem w kształt winogronek. Za każdym razem tak samo fascynujące ;) Ostatnio schowałam mu wszystkie takie puzzle (mamy jeszcze 3 zestawy zwierzaków z wpisu „Matko! Kiedy on zacznie mówić!”)

4. Szczeniaczek Uczniaczek Reaktywacja :) zapukał do naszych drzwi kilka dni temu. Zdecydowanie fajniejszy od starszego brata (ale mówimy to sobie z Pączkiem szeptem żeby ten pierwszy nie usłyszał bo mu się przykro zrobi). Młodszy braciszek ma puchate futerko i co najważniejsze można zmieniać poziomy. Każdy poziom to inna aktywność tych samych przycisków. Pączkowa ulubiona to „Głoooowa ramiona kolana palce (czy tam pięty)” :) Szaleństwo na trybunach. Pączek próbuje też udowodnić, że serduszko też świeci inaczej więc robi —> TO.

5. Przytulanka – okład J.L. Childress też już się pojawiła na blogu. A właściwie to przytulanki bo mamy słonia i lwa. Co prawda na stłuczenia jeszcze ich nie używaliśmy. Na razie pełnią tylko funkcję z pierwszego członu. Fajna do samochodu, do wózka, na spacer, „żeby coś było”. Urzekło mnie ich wykonanie i przyznaję się bez bicia – wzięłam je dla siebie, nie dla Pąka :)

6. Robot Kuchenny Janod do wczoraj był do wygrania na naszym Instagramie. A jego debiut na blogu odbył się we wpisie „Marzenia się spełniają”. Długo zastanawiałam się czy raczyć mojego synka zabawkami „kuchennymi”, ale zmieniłam zdanie kiedy pojechałam do Buubków i zobaczyłam jak Mati pięknie się bawił w „mniam-mniamy”. Szukam właśnie fajnej kuchenki. W Ekomaluchu znalazłam piękne warzywka i jedzonka do krojenia więc spodziewaj się kuchenki na blogu soon. No właśnie, a co Ty myślisz o kuchence dla chłopca?

 Prezenty na dzień dziecka 2

7. Układanka Dzień i Noc Granna kolejna zabawka, której potencjału Mati jeszcze nie wykorzystuje do końca. Owszem, interesuje go niesamowicie. Zobacz sama tutaj. Środek nocy na Białorusi a ten nagniata te klocuszki na wszystkie możliwe sposoby. Ale do tej układanki dodana jest jeszcze książeczka, która pokazuje jakie figury trzeba ułożyć. I to już jest level, którego Mati jeszcze nie osiągnął. Więc zabawka posłuży nam na dłużej. Farba na klockach jest zęboodporna. Spokojnie może służyć jako gryzak.

8. Duo Puzzle Zwierzątka i ich obiadki DJECO to jedyna zabawka, przez którą się wkurzyłam… na moje dziecko. No takie są piękne te puzelki a Mati jak zobaczył szparkę między meblami (na wymiar :() a ścianą, wepchnął tam marchewki króliczka i gałązki pandy. I króliczek i panda mogą się ewentualnie zjeść teraz wzajemnie. Ale działa ta zabawa serio bo jak oglądamy z Pączkiem bajki o wiewiórkach i pojawia się sam żołądź (bez wiewiórki w pobliżu) Mati krzyczy „mniam-mniam!”. Fajnie wykonana. Niby karton ale wytrzymały.

9. LOTTO od GRANNy to podobnie jak ta układanka drewniana, gra na różne poziomy wtajemniczenia. Taki kartonowy Szczeniaczek Uczniaczek w sumie tylko mamusia musi śpiewać piosenki o sprzętach domowych :) Na razie bawimy się tak, że ja się pytam gdzie żelazko, gdzie lampka, gdzie papier i Pączek pokazuje. Albo bawi się tak jak tutaj. Ale jak podrośnie gierka ma fajne plansze, które rozwijają „akcję”. Faaaajna gierka. Ja lubię takie zabawy.Przynajmniej przypominam sobie jak wygląda żelazko <suchar dnia>.

10. Domino Zwierzęta Safari to ulubiona gra BT. Bo on kiedyś od pijanego kolegi usłyszał, że jest takie zwierzę jak BIŻMUT. To podobno bardzo rzadka krzyżówka Bizona i Żbika. No i teraz BT zamiast uczyć synka który zadek do której głowy pasuje, tworzy jakieś „Słopotamy” i „Panterysy”.

11. W Zestaw Małego Ogrodnika postanowiliśmy zaopatrzyć Pączka z prozaicznego powodu. Kiedy policzyliśmy ile nas wyniesie wykończenie domu dotarło do nas, że nie wystarczy nam na zasadzenie ogrodu. Wpadliśmy więc na genialny pomysł wykorzystania naszego syna do robót przydomowych. Damy mu tą brzózkę i niech nam sadzi. Aktualnie Mati robi konweką „lululu” na tatusiową czuprynę jak tatuś mamusi zachodzi za skórę i mamusia chce się zemścić Pączkowymi rączkami <sesesese>.

12. Puzzle – kostki Farma Mudpuppy te klocki brałam już konkretnie pode mnie. Przyznaję się bez bicia. Tylko farma była dla Matunia, ale mi to nie robiło różnicy. Oby było 9 klocków, które tak bardzo przypominały mi te, którymi bawiłam się w przedszkolu. Pamiętasz te klocki? To z naszej młodości… jej… ile to się człowiek ich naukładał. Co prawda nie jest to już taka sama jakość jak wtedy. Papier odstaje miejscami i ogólnie jakieś takie są wątłe w porównaniu z tymi, które pamiętam sprzed 20 lat, ale klimat ten sam <3.

Dobra koniec tego dobrego. Urobiłam się przy tym wpisie jak mąż Pani Krowy z tych ostatnich klocków. Luuuudzie. Książkę by napisał w tym czasie! Mam nadzieję, że chociaż Ci się przydadzą te moje inspiracje i moja praca nie pójdzie na marne :) Hejoooo :*