Nasz ulubiony pokój w nowym domu (kocham go!)

Nasz ulubiony pokój w nowym domu (kocham go!)

Na początku nazywaliśmy go „pokojem Milenki”. Ha! Na początku początków nazywaliśmy go w ogóle pokojem „ze słupem” bo przez nieporozumienie z deweloper na samym środeczku pokoju postawił nam słup. Historia długa, pełna stresów, łącznie z zamiarem wycofania się z całej inwestycji przez nas, ale jak widać, Pan Piotr stanął na wysokości zadania i słup zniknął :) Pokój jako jedyny nie ma balkonu. Oświetlają go tylko okna dachowe a paradoksalnie jest najjaśniejszy ze wszystkich. W ogóle ten pokój jest „naj” ale o tym za chwilę :)

Pokoik początkowo miał czekać na młodsze Pączkowe rodzeństwo, jednak w miarę urządzania pierwszego pokoju uznaliśmy, że Mati rozwija się tak szybko, że lada moment będzie potrzebował biurka, normalnego łóżka i większej ilości mebelków do składowania wszystkich jego skarbów. Uznaliśmy więc, że nie ma na co czekać i urządzimy Matiemu „pokój starszaka” od razu. I całe szczęście bo nasz starszak korzysta z jego dobrodziejstw od pierwszej chwili :) Miejsca w mebelkach jest tak dużo, że wystarczy na 10 razy tyle maneli. Ale nie na przestronności polega magia mebelków, które wybraliśmy a na tym, że będą rosły razem z Matim. 

Pokoik jest podzielony na wyraźne strefy. Jest strefa przechowywania z szafą i komodą. Jest strefa spania z łóżkiem i lampką. Między oknami umieściliśmy strefę „nauki” jeśli tak można nazwać strefę dla 2,5-latka, która oddziela strefę spania od strefy zabawy. Super wyszedł nam ten pokoik. Jestem z niego niesamowicie zadowolona. Bo oprócz przytulnego looku, udało nam się wykorzystać każdy kącik, dzieląc pokój na logiczne strefy. Zaprojektowaliśmy go sobie najpierw online TUTAJ.  Ale ostatecznie stwierdziliśmy, że skonsultujemy nasze pomysły z projektantem Meblika (no własnie! Bo to z firmy Meblik mamy mebelki tak dla ścisłości). Na stronie Meblika TUTAJ jest możliwość przesłania zdjęć pokoiku, wyboru kolekcji, którą jesteś zainteresowana, kolorystyki itd. (jest cały formularz do wypełnienia) a w ciągu 5 dni, zupełnie bezpłatnie otrzymujesz na swoją skrzynkę mailową projekt i propozycję aranżacji według wskazanej przez Ciebie kolorystyki. Mi to pomogło niesamowicie. Szczegóły TUTAJ.

Pokój z jednej strony jest kwadratem, więc jest mega ustawny. Z drugiej strony, ma bardzo mało wysokich ścian i to też ze skosem więc trudno by nam było ustawić w nim zwykłą meblościankę. Wyszło bosko. Jestem nim szczerze zachwycona. Mebelki wpasowały się idealnie w pokoik. Komoda weszła idealnie we wnękę, łóżko zrównało się co do milimetra ze ścianą. Wyszło tak, jak byśmy robili je pod wymiar :) Miejsca w mebelkach mamy tyle, że nie wiem czy kiedykolwiek je zapełnimy.

Pokoik jak widać jest bardzo jasny, biały. To specjalny zabieg. Burza kolorów, jaką tworzą zabawki i książki poustawiane na półeczkach nie razi tak po oczach jeśli otoczymy ją stonowaną bielą. Wyniosłam też do drugiego pokoiku kolorową matę i zamieniłam ją na dywan. Trochę mnie męczył ten kącik z kolorowymi zabawkami na półkach i burzą kolorów na macie. Zdecydowaliśmy z Maćkiem, że zamienimy ją na jednolity puchaty dywan.

Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00015 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00018 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00014 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00013 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00016 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00012 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00006 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00005 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00004 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00001 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00026 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00025 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00028 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00029 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00027

Dlaczego Meblik? Najpierw napiszę Ci po swojemu, na końcu jeszcze wkleję Ci dla pewności stronę z katalogu, żebyś miała wszystko czarne na białym. Ja mogę nieźle nakręcić, a jest sporo fajnych informacji do przekazania:

1. Mebelki rosną z dzieckiem. Biurko, stolik i krzesełka mają trzystopniową regulację wysokości. Zaraz pokażę Ci to na zdjęciach.

Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00021 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00030 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00023 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00024

2. Po 2 latach mogę wymienić fronty mebelków za 1/3 ceny. Co prawda moja miłość do białych frontów od razu zwyciężyła i nie zdecydowałam się na mebelki ze zwierzakami czy innymi motywami typowo dziecięcymi, ale fajna jest ta opcja prawda? Kupujesz dla malucha mebelki ze zwierzakami, na przykład Happy Animals (tutaj), Kubusiem Puchatkiem (tutaj) albo dla dziewczynki te przesłodkie z Myszką Minnie (tutaj) a za 2 lata wymieniasz fronty na takie jak mam ja Nordic (tutaj) albo totalnie gładkie Basic (tutaj)Z resztą tych kolekcji jest ponad 40, więc wybór jest KOSMICZNY. Meblik używa jakiejś tajemniczej technologii 3D, która maluje na mebelkach cuda. Wybór jest olbrzymi, konfiguracji jeszcze więcej.

3. Mebelki są tak funkcjonalne, że bardziej już się chyba nie da. Okucia, zawiasy najlepszej możliwej marki czyli BLUM. Mebelki mają zaokrąglone narożniki, są odporne na ścieranie i odpryski a biurko i regalik narożny, są pokryte dodatkowo folią ochronną. Nie będę Ci więcej przynudzała, ale ja się jaram tymi mebelkami jak Rzym za Nerona. Jestem z nich zadowolona na maksa i polecam z czystym sumieniem. Poczytaj sobie o nich jeszcze na stronie Meblika TUTAJ a jeśli będziesz miała dodatkowe pytania wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć bo po zainteresowaniu pierwszym pokoikiem i masą pytań wiem, że za bardzo się emocjonuję a za mało podaję konkretów więc nie krępuj się :) A w razie czego, widzę, że mapa Polski usiana jest salonami Meblika wzdłuż i wszerz, więc obstawiam, że z zobaczeniem na żywo mebelków, też nie będziesz miała problemu. Salony TUTAJ.

Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00008 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00007 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00009 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00010 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00021 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00019 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00020 Meblik Bakusiowo Jak urzadzic pokoj starszaka00022

W pokoiku przesiadujemy całą rodziną. Zanim przywieźliśmy sobie łóżko sypialniane spaliśmy na tym małym we dwójkę z Maćkiem :) Przy biurku Mati siedzi taki dumny, że aż robi się cieplej na sercu na ten widok. Ta linijka jest magnetyczna więc jeśli podnosimy pod kątem blat, nic nam z niego nie spada. Wszystko jest przemyślane w 100%. Do łóżka można dokupić barierkę ochronną na noc a w dzień zdjąć ją i z łóżka zrobić kanapę dzięki TAKIM poduszkom. A no właśnie! Bo Meblik to nie tylko mebelki, ale też dodatki. Co prawda są w bardzo żywych kolorach dlatego zostałam tylko przy szarych poduchach, ale jeśli masz ochotę w jednym miejscu dobrać od razu dywan, pościel czy nawet tapetę, wybór jest szeroki. Całą listę dodatków znajdziesz TUTAJ. 

Pokoik ma jeszcze jedną, półokrągłą ścianę, na której zagospodarowanie jeszcze nie mamy koncepcji. Może jakaś tapeta? Pojęcia nie mam. No i nadal zastanawiam się co zrobić na oknach. Podoba mi się rozgwieżdżone niebo w nocy, podoba mi się wodospad światła w dzień… nie wiem czy pokusić się o rolety. Jak myślisz? Są jeszcze jakieś inne rozwiązania?

Na koniec jeszcze wypiszę Ci wszystkie mebelki z pokoiku, żebyś nie musiała szukać ich w gąszczu wielkiej oferty. Ja przedzierałam się przez nią przez 2 dni :)

Mebelki, które wybraliśmy ostatecznie to kolekcja Nordic (tutaj), ale pomieszaliśmy ją trochę z kolekcją Basic (tutaj). Właśnie to jest fajne w Mebliku – wszelkie kombinacje dozwolone :) Pssst. dla dziewczynki pewnie wzięłabym Bianco Fiori (tutaj) ;)

Szafa – tutaj

Dostawka narożna do szafy – tutaj

Komoda obok szafy – tutaj

Komoda „we wnęce” i w ciągu mebelków – tutaj

Narożne zakończenia ciągu mebelków – tutaj

Narożnik – tutaj

Łóżko – tutaj

Szuflada do łóżka – tutaj

Zastawka do łóżka – tutaj

Kontenerek – tutaj

„Rosnące” krzesełka – tutaj

„Rosnące” biurko – tutaj

„Rosnący” stolik – tutaj

Na sesji nie było widać, ale mamy jeszcze nieprzyczepione półki „trio” –  tutaj

Uff… i to by było na tyle :) Idę czytać wieczorną bajeczkę Pączkowi… do jego „łóżka starszaka” :)