Najlepsze co możesz podarować dziecku to Twój czas.

Najlepsze co możesz podarować dziecku to Twój czas.

Mówiłam Ci kiedyś o tym, że będąc dzieckiem prosiłam Pana Boga… o burzę? Tak. Kochałam burzę bo kojarzyła mi się z awarią i wyłączonym światłem. Uwielbiałam chwile, kiedy nic w domu nie działało i wszyscy musieliśmy siedzieć przy jednej świeczce, żeby nie zniknąć w ciemnościach. Telewizor już za nas nie rozmawiał, komputer nie odwracał uwagi taty i brata a mama nie mogła sprzątać/gotować/prasować/zajmować się czymkolwiek. Siedzieliśmy we czworo przy jednej świeczce, a za kilka minut pojawiała się babcia nieszczęśliwa z powodu niedokończonego odcinka Zmutowanego Anioła. Nie działo się kompletnie nic. Po prostu byliśmy razem i czekaliśmy aż włączą prąd. To znaczy ich czworo czekało. Ja modliłam się, żeby światła nie było już nigdy. Takie właśnie dziwne dziecko ze mnie było… i z takim przeświadczeniem o mojej dziwności kroczyłam dzielnie przez kolejne lata swojego życia aż „się dokroczyłam”… do własnej rodziny.

Teraz już wiem, że dziwne to są raczej otaczające nas realia. Ja na pewno nie byłam. I nie jestem. Ale obiecałam sobie, że moje dziecko nigdy nie będzie się modliło o burzę. Nie będzie mu potrzebna. No chyba, że będzie chciał uciec od nachalnych rodziców, którzy nie dają mu spokoju i burza/awaria będzie pretekstem do położenia się wcześniej spać :)

Nie sztuką jest sprezentować dziecku nową zabawkę. Nie sztuką jest dać mu misia do przytulania albo zabawkę, która będzie z nim rozmawiała. Zamiast Ciebie. Bo tak się da w dzisiejszych czasach. Zabawki jeżdżą, śpiewają, tańczą, latają. Wszystko robią! Ale i tak najpiękniejsze dla dziecka jest to, że tą zabawką będziesz się bawił z nim właśnie Ty – najważniejsza osoba w jego życiu.

Wiesz co najbardziej pamiętam z moich rodzinnych wakacji z rodzicami? Deszczowe dni. Bo wtedy, z nudów graliśmy całymi dniami w karty, państwa-miasta i planszówki. Z pobytu na Węgrzech, w tym kompleksie z basenami najczęściej wspominam zjazd w takiej ciemnej zjeżdżalni z moją mamą na jednym pontonie, grę w piłkę w wodzie i naukę pływania z moim tatą. Jeździliśmy tam co roku a ja wspominam najcieplej 3 sceny. Każda z moimi rodzicami.

Układanie puzzli, zabawa lalkami, zabawa w sklep… wszystko nabierało sensu, wtedy, kiedy razem ze mną byli rodzice. Zobacz jak z nowej ciuchci „Tomek” cieszy się Mati. Zobacz, jak pomaga tacie przy jej składaniu i jak szuka nici porozumienia, kiedy ciuchcia „ożywa”. Naklikałam tyle zdjęć, że mam problemy z wybraniem tych najfajniejszych bo każde ma w sobie „coś”. Kolejka jest obłędna już sama w sobie, ale Maciek zrobił coś jeszcze… zainteresował nią Matiego. Pokazał, że to zabawka, która cieszy również tatę, na zabawie którą mogą spędzać czas też razem.

Ciekawe jest to, że kiedy następnego dnia Mati się obudził, powiedział, że chce „do Tomka”. Okej. Poszliśmy, ale już we dwójkę. I wyobraź sobie, że kiedy zaczęłam się z nim bawić tą kolejką powiedział mi, że „to nie mamy Tomek! To Matunia i taty!” i w ten sposób zostałam pozbawiona frajdy z prezentu, o którym skrycie marzyłam przez dziecięcych lat. Ale co zrobić. Mati bawił się nią sam, a kiedy Maciek wrócił z pracy, nawet nie mógł się przebrać, bo wzywał go już maszynista ;)

Możesz sprawić dziecku najdroższy prezent świata. Wolno Ci! Kto z nas nie lubi sprawiać przyjemności dzieciom?! Pamiętaj tylko o jednym – dla dziecka i tak najważniejsze będzie to, czy pobawisz się tą zabawką razem z nim. Wtedy, każdy, nawet najtańszy bubel, będzie dla niego bezcenny.

Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7506 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7515 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7509 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7513 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7528 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7522 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7536 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7533 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7546 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7551 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7553 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7561 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7573 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7567

Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7605 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7608 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7641 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7642 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7635 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7622 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7644 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7665 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7671 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7679 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7680 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7692 Ciuchcia Tomek Fisher Price Blog Parentingowy-7663