Moja wyboista droga do włosów jak z bajki

Moja wyboista droga do włosów jak z bajki

Każda z nas chciała kiedyś zostać księżniczką. Tą z Disney’a rzecz jasna, z wielkimi oczami, małym noskiem, talią osy i… piękną fryzurą. Niestety, los (szczególnie matkom) lubi zagrać na nosku i troszkę podmienia wytwórnie i bajki, serwując nam urodę księżniczki Fiony i Shreka zamiast księcia ;) Tak do pary, żeby jedno drugiego mogło postraszyć swoją facjatą o poranku wzajemnie. 

W ciąży jeszcze ten okrutny los karmił mnie złudzeniem, że może i wyglądem bliżej mi do Świnki Piggy niż Czarodziejki z Księżyca, ale przynajmniej coś się dzieje dobrego z włosami, bo jakieś takie mocniejsze się zrobiły i mniej wypadają. A doooobra tam, kilogramy się zrzuci, ważne, że w końcu włosów będzie więcej niż 2 to może w końcu na jakiś warkocz wystarczy prawda?

Niestety w mojej bajce kilogramy nie uciekły za siedem gór i lasów wraz z porodem, a Księżniczce Malwinie wcale nie było pisane „i żyła długo i szczęśliwie z bujną czupryną”… bo czupryna dla odmiany poszła sobie w siną dal… Z rozmów „na dworze” z innymi księżniczkami wynika, że ich historie wyglądały podobnie…

Do wypadających garściami włosów, doszło łamanie przez związywanie gumką w sytuacjach kryzysowych, koloryzacja, bo jak na prawdziwą słowiańską księżniczkę obdarzona zostałam gustownym „mysim” kolorem włosów i codzienne suszenie a właściwie to…palenie „bo czasu mało” i obowiązkowo prostowanie, żeby to, co się właśnie wysuszyło przypominało jakąkolwiek fryzurę.

Z blondu zrezygnować nie potrafię. Miałam przygodę z farbą zamiast rozjaśniacza, ale efekt kurczaka jakoś mnie nie zadowalał. Niestety moje włosy były z dnia na dzień coraz słabsze. Łamały się, kruszyły. Nic dziwnego. Farbuję je i traktuję gorącym, wysuszającym powietrzem od 10 lat non stop. Musiałam podjąć drastyczne kroki… Księżniczka bez włosa na głowie to raczej kiepski obrazek prawda? :)

Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00028

Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00026

Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00025 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00019 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00020

1. Zdecydowałam się na (chyba) sombre. Przez ostatnich 8 miesięcy u fryzjera byłam tylko raz. Na odświeżeniu odrostów bo już trochę mi było „za ciemno” na głowie. Na blondy mam naciągnięty ciemny kolor zbliżony do mojego naturalnego, reszta odrasta sobie po swojemu. Nie traktuję już ani tych odrastających włosów, ani końcówek kolejną dawką śmiertelnej farby. Różnica jest niesamowita. Dodatkowo, oszczędzam czas, na cyklicznych wizytach u fryzjera i pieniądze ofc :D

2. Zainwestowałam w profesjonalne kosmetyki do włosów. Takie, jakich używała od zawsze moja fryzjerka. Mycie głowy zaczynam od specjalnego peelingu (ten), później szampon (ten), którym obowiązkowo myję głowę 2 razy, odżywka (ta) i maska raz na jakiś czas (ta).

3. Kosmetyki to nie wszystko. Od jakiegoś czasu, oprócz wymarzonej, księżniczkowej toaletki są ze mną dwa gadżety, które wyróżniają się na półkach sklepowych nie tylko designem (a podejrzewałam je na początku tylko o to). Suszarka Philips MoistureProtect (dokładnie ten model) i do kompletu Prostownica Philips MoistureProtect (ten model). O co chodzi z tym MoistureProtect? Bujda na resorach, czy jednak coś w tym jest? No jest. Bardzo jest…

Mój zestaw MoistureProtect łączy w sobie standardowe funkcje profesjonalnego sprzętu do stylizacji i jak to dzieje się w bajkach… trochę magii :)

3 malwiny male

1. Technologia MoistureProtect –  prostownica posiada czujnik, który sprawdza temperaturę włosów aż 30 razy na sekundę. W razie przegrzania, czujnik wysyła sygnał i prostownica sama dostosowuje temperaturę – w ciągu 3 sekund reguluje ją o 30 stopni Celsjusza.

2. Pielęgnacja jonowa – naładowane ujemne jony sprawiają, że łuski włosów są wygładzone, a więc ich stan ulega zdecydowanej poprawie. Włosy nie elektryzują się, a fryzura nabiera połysku i blasku. Włosy są gładkie, proste i lśniące.

3. Temperatura ThermoProtect – suszarka została wyposażona w specjalny czujnik, który korzystając z podczerwieni, sprawdza czy włosy nie są zbyt przegrzane. Jeśli ich temperatura staje się zbyt wysoka, suszarka automatycznie obniża temperaturę suszenia. Przy identycznym, mocnym nadmuchu powietrza można uzyskać skuteczne suszenie bez niszczenia włosów.

4. Przycisk Cool Shot – zimny nadmuch, który utrwala fryzurę. 

5. Ruchome płytki ceramiczne w prostownicy – zmieniają położenie, nie powodując uszkodzenia struktury włosa oraz zmniejszając prawdopodobieństwo jego złamania.

Oczywiście o błyskawicznym nagrzewaniu (15 sekund) czy kilkustopniowej regulacji temperatury w obydwu sprzętach i nawiewu w suszarce już nie wspominam, bo umówmy się – rozmawiamy o profesjonalnym sprzęcie. Podczas świątecznego wypadu na Lubelszczyznę miałam okazję przetestować tanią prostownicę z pewnej drogerii i wiesz co? Poczułam się jak w bajce. Tylko, że tym razem, czułam, jakby jakaś zła czarownica rzuciła na mnie klątwę i mój żywot miałby się skończyć nie od ukłucia wrzecionem a od… „zdenerwowania” ;) prostownicą. Warto… naprawdę warto sprawić sobie coś porządnego. Ja, od zawsze uważałam, że prostownica to prostownica i jedyne co może ją wyróżniać to ilość stopni regulacji temperatury. Myliłam się.

Różnicę zauważyłam już po pierwszym użyciu zestawu Philips. Włosy są idealnie proste a przy tym miękkie jak po wizycie u fryzjera. Nie elektryzują się a końcówki są „jakby posklejane” :) Mogę je spokojnie suszyć blisko głowy bo Suszarka MoistureProtect myśli za mnie a później traktować prostownicą, która podczas prostowania „bada” moje włosy i sama reguluje temperaturę. Wielka wygoda. Szacunek dla dobrych wróżek, które coś takiego wyczarowały :)

Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00050 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00051 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00036 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00004 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00049 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00017 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00018 pion philips Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00016 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00015 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00014 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00021 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00012 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00009 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00023 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00031 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00032 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00029 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00033 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00034

Moja bajka zmierza ku happy endowi wielkimi… podmuchami powietrza w bezpiecznej temperaturze ;) Co prawda trafiają się czasem utrudnienia w postaci małych, rwących się do czesania gnomów… A właściwie to jednego gnoma ;) Aaale, jak to w bajkach, mam na niego dobre zaklęcie (działało na kolkę od urodzenia, działa i na zapędy fryzjerskie) :) 

Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00053 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00054 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00056 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00057 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00059 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00060 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00061 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00062 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00063 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00064 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00065

Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00006 Bakusiowo Philips Moisture Perfect Profesjonalna Suszarka Prostownica Blog Moda i Uroda00005

pion philips moisture 2Więcej informacji o prostownicy Philips znajdziesz tutaj a o suszarce tutaj.

A jeśli masz ochotę przetestować prostownicę lub suszarkę na swoich włosach mam dla Ciebie niespodziankę. Kliknij w poniższy plakat. Przeniesie Cię do konkursu na naszym Facebooku <3

rozdawajka 2

skomentuj wpis