Kuchenne Rewolucje z … HP :)

Kuchenne Rewolucje z … HP :)

Co wyjdzie z połączenia dziecka, gotowania, drukarki i odrobiny kreatywności? Potrzymam Cię chwilę w niepewności i jak zwykle trochę sobie pogadam :) Ale nie będę przynudzać, obiecuję! A jeśli Twoje dziecko należy do niejadków, może akurat podsunę Ci ciekawe rozwiązanie? No to jedziemy z koksem!

Nie wiem co to niejadek. Nie mam z tym problemu. Może dlatego, że z samego procesu przygotowywania posiłków dla niego zrobiliśmy swoisty rytuał, w którym zazwyczaj uczestniczy nasz Pączek? Kiedy młodzież mówi nam, że jest głodna hasłem „mniam-mniam, o tam mama” scenariusz jest zawsze taki sam. Biorę Pączka na ręce, sadzam go na blacie i razem liczymy łyżki kaszy dodawanej do wody. A potem robimy razem „mieszu-mieszu”, które Pączek musi obowiązkowo zakończyć swoim uroczystym ostatnim „miesznięciem”. Od kaszy się zaczęło…

Teraz robimy razem wszystko co się tylko da. Kanapki, parówki (z szynki oczywiście), tosty, sałatki. Kiedy obieramy marchewkę do zupy, pierwsza obowiązkowo jest dla Pąka. Gryzie, wysysa soczek i wypluwa. Tłumaczyłam mu, ze takiej sieczki do garnka nie wrzucimy i jeśli chce pomóc to niech gryzie „w kostkę” ale jakoś mu to nie idzie :)

Jestem dumna bo Mati jest niesamowicie mądry przy tych naszych kulinarnych szaleństwach. Wie, że nie może się wiercić bo przecież siedzenie na blacie oznacza w przypadku bycia niegrzecznym „bach-bach”. Wie, że nóż jest „kuj-kuj” więc nie wyciąga po niego rączek a czajnik nawet jeśli nie ma w nim zagotowanej wody zawsze jest „si”.

Ostatnio na urodzinach u Kubiego Mati pierwszy raz bawił się drewnianą kuchnią i warzywkami. Byłam w szoku! Drewniane warzywa i drewniany nóż, które pierwszy raz widzi na oczy i od razu wie, że to jest „mniam-mniam” a to „kuj-kuj”. Bawił się tak ślicznie, że postanowiłam mu sprawić taką kuchenkę. A byłam przeciwna. Wiesz… dżendery i te inne. Ale on tak ślicznie się bawił z innymi dziećmi tą kuchenką. Jak zawodowy kucharz!

HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (16)

HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (20)

HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (8) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (11) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (3) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (1) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (6) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (10) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (4) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (22) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (7)

Gotowanie dla dziecka to taka „dorosła” czynność. Taka tajemnicza, ciekawa. Dużo bardziej ekscytująca niż układanie klocków i czytanie książeczek razem wzięte. Nasze kuchenne rewolucje pokazywałam Wam już nie raz. Były Wielkanocne ciasteczka we wpisie „Marzenia się spełniają”, była sałatka warzywna u babci we wpisie „Nie daj mu! Bo się pobrudzi!”. A za to zdjęcie dostaliśmy nawet od Cioci Angeliki z Ugotowani.tv ten śliczny fartuszek, w którym nasz Bakson na dzisiejszej sesji występuje!

Nie mogę się doczekać kiedy przeprowadzimy się do nowego domu. Tam będziemy mieli dwa razy większą kuchnię i możliwość ustrzelenia fajniejszych zdjęć. A po co mi te zdjęcia? Ano po to, żeby je sobie wydrukować! I tu właśnie łączy się nasza kuchnia, dziecko i drukarka. Postanowiliśmy, że stworzymy dla Pączka pamiątkę w postaci książki kucharskiej, której bohaterem będzie on sam. A jeśli masz starsze dziecko, które już rozumie nieco więcej niż dwulatek możesz je właśnie takim wspólnym tworzeniem książki kucharskiej przekonać do gotowania i… jedzenia! Bo trzeba przecież na zdjęciu pokazać, że smakowało, jak zawodowy kucharz. Co myślisz o moim patencie? Da radę? :)

Zastanawiam się jeszcze nad formą tej książki. Z czego zrobić okładkę, żeby fajnie to wyglądało. Fajny pomysł podsunęła mi Basia ze ZróbTo.no. Ona jest mistrzynią scrapbookingu więc moje nadzieje na coś wyjątkowego pokładam w jej pomysłach. Powoli zaczynam łapać o co chodzi z tym DIY. Tak jak kiedyś dla naszych mam najpiękniejsze były kartki z życzeniami zrobione przez nas własnoręcznie bo poświęcaliśmy na to swój cenny czas, bo nikt nigdy już drugiej takiej kartki nie dostał. Jak fantastycznie poczuje się nasze dziecko, które po latach będąc już dorosłą osobą zajrzy do naszej wspólnej książki kucharskiej i zrozumie pracę jaką włożyliśmy w jej przygotowanie. A jeśli księga będzie się rozrastała może niektóre ze wspólnych kuchennych rewolucji będzie pamiętało?

No ok… pewnie nie każdy ma drukarkę w domu? Albo jest, ale męczarnia z drukowaniem bo teraz wszyscy mają laptopy i kabla się nie chce podłączać, albo tylko czarno-biała, albo żre tego tuszu jakby zapasy na zimę robiła. I co z tym fantem zrobić? Mam na to rozwiązanie :) Wspólnie z marką HP, której nikomu chyba nie muszę przedstawiać przygotowaliśmy dla Ciebie konkurs, w którym do wygrania będzie drukarka. Dokładnie taka jak na zdjęciach! Co musisz zrobić żeby ją wygrać? Napisać w komentarzu poniżej jak zatytułowałabyś Waszą wspólną książkę kucharską i udostępnić ten wpis na swoim FB. TYLKO tyle za AŻ tyle :) 

Do wygrania Urządzenie Wielofunkcyjne HP DeskJet 3545

O tym, że drukuje tanio i w fantastycznej jakości pisać nie będę. Napiszę Ci o tym, że można na nim  drukować bezprzewodowo praktycznie z każdego miejsca – ze smartfonu, tabletu lub komputera podłączonego do Internetu. Drukarka jest zawsze gotowa do pracy. A jeśli będziesz potrzebowała skanu np. na telefon czy tablet zamiast na komputer robisz sobie klik klik na urządzeniu i wysyła Ci skan bezpośrednio na urządzenie przenośne.

Konkurs trwa do 22 czerwca do godziny 23:59.

Wyniki konkursu pojawią się w kolejnym wpisie z HP jeszcze w czerwcu!

Powodzenia! Trzymam kciuki za Twoją kreatywność!

HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (18)  HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (17) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (14) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (13) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (15) HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (19)  HP Deskjet 3545 Bakusiowo Konkurs Gotowanie z Dzieckiem (21)