Jestem już stara, nie nadążam za techniką!

Jestem już stara, nie nadążam za techniką!

Moje dziecko obsługuje mój telefon szybciej niż ja. Wie co to brak sieci, kiedy chce oglądać bajki na YouTube i co najlepsze, wie, gdzie są „opcje”! Do nowego iPhone’a przyzwyczaiło się szybciej niż ja i mój mąż razem wzięci a kiedy korzysta z laptopa bez dotykowego ekranu mówi, że „nie działa”.

Przypomina mi się od razu opowieść mojego wujka, który małą dwuletnią Malwinkę posyłał do wieży żeby mu przełączyła piosenki kiedy nie miał pilota w zasięgu ręki albo anegdotki Maćka mamy, o jego ulubionym zajęciu „kręciu-kręciu” w czasach kiedy ona nie wiedziała jak obsługiwać radioodbiornik. Tak to już jest, dzieci łapią szybciej niż dorośli. Wychowują się w środowisku dotykowych smartfonów i tabletów. Dla nich to coś normalnego. Dla nas, czasem bariera nie do pokonania, coś co wykracza poza nasz instynkt. Bo nasz instynkt kształtował się w innych realiach. W realiach, w których plastikowe klocki, które trwale się ze sobą łączą były fenomenem a standardowe były budowle z jednokolorowych drewnianych słupków. I ja to wszystko rozumiem, nie buntuję się, przyjmuję nowinki z pokorą, z ciekawością, ale żeby klocki ożywały? Bez przesady!

Aga Buuba zadzwoniła do mnie jakiś czas temu z niusem:

– Malwinka! Będziemy miały takie czaderskie klocki dla chłopaków co ożywają! Dla Was zamek z rycerzami a dla nas łódka z piratami!

– Że co? – zapytałam z niedowierzaniem.

– No z klocków tą łódkę robisz i tam są piraci, no blondynko Ty! – kontynuowała Aga.

Mnie raczej zastanowiło to, że te klocki OŻYWAJĄ. Jak? Skaczą te klocki? Same się budują? Gadają? Świecą? O co jej chodzi? Wieczór był. Dzieci w łóżkach to myszy harcują, ale Aaaaaga, przed północą doprowadzić się do tego stanu żeby o żywych klockach majaczyć to już wstyd powoli. Mówię Maćkowi, że Aga jakieś klocki żywe ma dla nas a ten do mnie żebym się Agi zapytała czy białych myszek przypadkiem nie widzi. Maciek to człowiek internetu, skryptów, kodów i innych rzeczy „na czasie”. Skoro Maciek posądza Agę o halucynacje to z pewnością coś jest na rzeczy.

No i co się okazało? Okazało się, że klocki kurczę ożywają! Ale na to bym nie wpadła nigdy… Ożywają na telefonie i tablecie. Najeżdżasz na klocek „co ożywa”, na ekranie wyświetla się Twoja budowla, ale nagle np. w oknie, które na klocku jest zamknięte otwierają się drzwiczki a z niego wygląda piękna królewna i rozgląda się za swoim królewiczem. I tak w każdym „żywym klocku”. Faaaajna zabawa. Nie dość, że klocki (ulubiona zabawka Matiego) to jeszcze i telefon/tablet w grze. Super urozmaicenie zabawy. Brawo Chicco! Stara Matka Bakusiowa jest pod wrażeniem :) Nie wpadłabym na pomysł, że zabawa klockami kiedyś przeniknie do wymiaru wirtualnego. Ale w sumie… gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że będę blogerką… ;)

A jak z tymi nowinkami jest u Ciebie? Też jesteś taka zacofana jak ja? Czy może jednak trochę lepiej z Tobą? ;)

A możeeeee chcesz takie klocki? :D Tak się składa, że mam do rozdania 2 zestawy „ożywających klocków” :) Wystarczy, że polubisz Fanpage Chicco Polska i udostępnisz ten wpis :)

A możeeee chcesz takie klocki x2? :D Tak się składa, że Aga Buuba też ma do rozdania 2 zestawy „ożywających klocków” :D Zajrzyj do niej TUTAJ :)

Konkursy trwają tylko przez najbliższy tydzień. Wyniki już w następny czwartek!

Zerknij też na fantastyczną stronę Gwiazdka z Chicco (tutaj) z poradami prezentowymi i najpiękniejszymi w świecie filmami świątecznymi (zakochałam się w filmie Kasi z Vivi i Oli) <3 Ty też to zrobisz :) Jest magiczny :)

Chicco Klocki Recenzja Test Blog00001 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00004 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00003 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00002 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00005 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00006 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00007 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00008 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00010 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00009 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00011 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00012 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00013 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00015 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00014 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00019 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00018 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00021 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00020 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00022 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00024 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00026 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00025 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00017 Chicco Klocki Recenzja Test Blog00023

NIESPODZIANKAAAA :) Podkradłam od Agi filmik z zabawy naszych chłopaków klockami <3 Taki nasz wieczory chill podczas jednego ze spotkań :)

Wpis został „ożywiony” dzięki współpracy z Chicco <3
Konkurs Chicco