Intymne tematy – facetom wstęp wzbroniony!

Intymne tematy – facetom wstęp wzbroniony!

Dzisiejszy temat jest podwójnie intymny. Mężczyznom wstęp wzbroniony! Noooo chyba, że tatusiom dziewczynek, ale może pozostawmy tą tematykę w naszym kobiecym gronie.

Wiesz kiedy pojawiły się pierwsze w Polsce płyny do higieny intymnej? W 1994 roku. Świadomość Polek w temacie higieny intymnej jest niesamowicie młoda. Nie ma się co dziwić. To raczej nie jest temat, który poruszamy na salonach ;) Ba! Nawet rozmowa z bliską przyjaciółką na taki temat może być krępująca. Nie martw się. Nie chcę Cię namawiać do zwierzeń. Mam dla Ciebie po prostu garść przydatnych informacji i wyjątkowo nie zmuszam Cię do dyskusji czy udostępniania wpisu :) Jeśli „dasz mu lajka” w zupełności mi to wystarczy ;)

No więc pierwsze płyny dopiero pod koniec XX wieku już sobie ustaliłyśmy. Prekursorem była marka AA Intymna , która przez 20 kolejnych lat odegrała niesamowitą rolę w uświadamianiu Polek w kwestii higieny intymnej. Do czasu pojawienia się pierwszych specjalistycznych płynów, kobiety używały po prostu mydła, nieświadomie niszcząc naturalną mikroflorę zwiększając tym samym prawdopodobieństwo złapania infekcji.

Dzisiaj opowieść o pH miejsc intymnych różniącym się od reszty ciała już nikogo nie dziwi. Wszystkie kobiety wiedzą o tym, że mydła używać nie wolno, ponieważ jest silnie zasadowe (pH powyżej 5,5). Płyn do higieny intymnej o odczynie kwaśnym (pH poniżej 5,5) stał się już standardem obok szamponu czy odżywki do włosów. Wyobraź sobie tylko, że jeszcze nasze babcie, wpadały na genialne sposoby irygacji… wodą z ogórków kiszonych (a z tego co wyczytałam, ten sposób nadal jest stosowany w „medycynie ludowej”).

Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00001 Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00006 Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00007

Aktualnie, preparatów  do higieny intymnej mamy do wyboru do koloru. Niektóre przyjmują formę płynu, inne żelu. Wspominana wcześniej marka AA Intymna, we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, wiosną tego roku udoskonaliła receptury i postawiła na bogatszą konsystencję emulsji. Dlaczego emulsja? Jest delikatniejsza niż zwykły płyn lub żel, a jednocześnie skuteczna w działaniu. Bogata pod względem składników aktywnych, ma wzmocnione właściwości ochronne, silniej regeneruje i nawilża oraz tworzy barierę ochronną.  Wswojej  podstawowej gamie AA Intymna ma teraz 4 rodzaje emulsji i 1 żel  dla kobiet (z aloesem, D-panthenolem, łagodzące infekcje, nawilżające, odświeżające – do wyboru do koloru) oraz specjalną emulsję przeznaczoną dla dziewcząt w okresie dojrzewania. Towarzyszą im 2 specjalistyczne emulsje z linii AA Intymna Pro o obniżonym pH oraz działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym, a także chusteczki do higieny intymnej. Nowej odsłony doczekał się również produkt dla najmłodszych AA Intymna Baby Girl  który za 20 lat będzie pewnie standardem, tak jak to miało miejsce z płynami w ogóle. Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00002 Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00004 Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00005

Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00008 Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00009

Jak się okazuje, infekcje okolic intymnych dotyczą coraz częściej również dzieci. Wynika to z niewłaściwej higieny lub nieodpowiednio dobranych kosmetyków. U małych dziewczynek, na skutek niskiego stężenia estrogenów panuje w intymnych okolicach obojętny lub zasadowy odczyn. Natomiast po okresie dojrzewania ma on kwaśny charakter. Płyny do higieny intymnej dostępne w drogeriach są przeznaczone dla dorosłych kobiet, dlatego mają także lekko kwaśny odczyn. Nie nadają się dla małych dziewczynek, bo mogłyby naruszać naturalne w tym okresie pH intymnych okolic. Stąd potrzeba stosowania pielęgnacji dostosowanej do potrzeb wieku dziecięcego. Więcej w tym temacie przeczytasz TUTAJ. Jeśli jesteś mamą małej dziewczynki, warto rzucić na ten temat okiem. Jeśli natomiast jesteś już dużą dziewczynką, zerknij TUTAJ i zobacz co marka AA proponuje od tej wiosny.

NIESPODZIANKA!!!

Mam do rozdania 5 mega paczek produktów z serii AA Intymna (po 7 produktów w jednej paczce!). Pod wpisem włączam wyjątkowo możliwość komentowania i ogłaszam szybką rozdawajkę :)

Napisz w komentarzu poniżej kiedy czujesz się najbardziej kobieco. Może wtedy, kiedy mąż przynosi Ci kwiaty? A może kiedy zakładasz szpilki na specjalne wyjście zamiast wysłużonych trampek? W długiej kiecce, w krótkich spodenkach? A może w rozpuszczonych włosach? Pisz, co tylko przyniesie Ci ślina na… klawiaturę ;) Najciekawsze komentarze nagrodzę wielkim zapasem produktów od AA Intymna

Konkurs potrwa do 27.06.2016. Wyniki ogłoszę w tym wpisie. POWODZENIA! :)

Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00010

PS. A zdjęcia robiłam w moim gabinecie, którego „premiera” na blogu szykuje się już na dniach <3 Już niedługo pokażę Wam, gdzie powstaje BAKUSIOWO :) :*

Blog Modowy Blog Urodowy AA Intymna 00003

TADAM TADAM TADAAAAAM!!! WYNIKI KONKURSU <3

Dziewczyny, jesteście fantastyczne! Czytałam Wasze komentarze z taaaaaakim bananem na twarzy, że nawet największa ingerencja GMO nigdy takiego nie stworzy :D Dzieki Wam sama poczułam się bardziej kobieco. Uświadomiłyście mi baaaardzo dużo. Niby konkurs, niby zabawa, a nawet tutaj można się czegoś nauczyć, coś sobie uświadomić <3 Gratuluję wygranym. A tym dziewczynom, którym się nie udało… życzę powodzenia przy następnych konkurach. Wiecie, że ja lubię Wam rozdawać prezenty. Będą następne, nie zrażajcie się <3 :*

Komentarze, które wygrały tym razem:

Paulina
A ja drogie Panie najbardziej kobieco czuje sie kiedy zbliżamy sie z mężem ? Jest to chwila dla nas. Kwiaty, czule słowa oczywiście tez ! Ale ten moment bliskości , dotyk ukochanego i słowa ” jesteś najpiękniejsza kobieta pod słońcem ” jest niesamowite ?

Basia
Kobieco …

Czułam się tak gdy karmiłam piersia synka. Gdy czułam jego ruchy gdy byl jeszcze w brzuszku. Bo to było zarezerwowane tylko dla mnie.

Jednak był taki dzień gdy założyłam małą czarną kilka tygodni po porodzie i mój obecnie ex mąż na sprawie rozwodowej zobaczył co stracił. Byłam kobieca i pewna siebie i to dodało mi sił.

Judyta
Najbardziej kobieco czuję się kiedy po prostu ot tak wyprostuję włosy , zrobię fajny makijaż , wyjdę z łazienki a mąż patrzy na mnie jakbyśmy zobaczyli się pierwszy raz. .. I ten jego tekst ,,synek , co To za pani?” A młody od razu mówi ” to moja mama! !!” ?

Marzena
Najbardziej kobieco czuję się kiedy mój mąż przytula się do mojego brzuszka i wsłuchuje w ruchy naszego maleństwa. Wtedy wiem, że doświadczam tego, czego żaden mężczyzna nigdy nie dozna. A jak jeszcze do tego usłyszę, że zawsze pięknie wyglądam, ale w ciąży to już najpiękniej – czuję się 1000% kobietą.

Malwina
A ja czuję się kobieco nie wtedy, gdy coś założę, ale wtedy gdy coś zdejmę ;) na codzień mundur, ciężki but, kajdanki, pała i broń. Zdejmuje, rozpuszczam włos i nawet adidasy sprawiają że czuję się jak 100%owa kobieta :)
GRATULUJĘ DZIEWCZYNY!!! Podeślijcie mi Wasze adresy i numery telefonów na kontakt@bakusiowo.pl Jesteście FANTASTYCZNE! WSZYSTKIE! Bez podziału na to, kto wygrał a komu się nie poszczęściło. Dziękuję za udział w konkursie <3