Gadżet, którego zapragnie każda Pani Domu (i Pan też!)

Gadżet, którego zapragnie każda Pani Domu (i Pan też!)

W dzisiejszych czasach wszystko chcemy (w sumie to musimy) robić szybko. Najlepiej by było gdybyśmy mogli robić kilka rzeczy na raz. Ja np. jadąc samochodem odbywam większość rozmów telefonicznych, na maile odpowiadam hurtowo biegnąc w tym samym czasie na bieżni, na siłowni. Jeśli gotuję to na kilka dni, kilka garnków i „wszystkie fajery” a jadąc raz w miesiącu do kosmetyczki odbieram po drodze wszystkie pralnie, „szewce” i inne sprawy „z miasta”. Żadna to nowość czy wyczyn. Kobiety są niesamowicie zorganizowanym stworzeniami a chaos w naszych torebkach jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę :) 

Jakiś czas temu pokazywałam Ci fantastyczne żelazko, przy którym mogę prasować i oglądać seriale jednocześnie. Uwielbiam je. Szczerze je uwielbiam. Tym razem, Philips (tak, wiem, powinnam zostać twarzą tej marki) zaproponował mi testowanie nowego produktu, który zgodnie z obietnicami producenta miał być tak samo zarąbisty jak żelazko ze stacją parową. Ten tajemniczy produkt to bezprzewodowy odkurzacz PowerProAqua 3w1, który jak można domyślić się z nazwy ma nam zastąpić 3 sprzęty: klasyczny odkurzacz, odkurzacz ręczny i mop. Brzmi obiecująco prawda? Ale rodzi też parę wątpliwości. Sprawdźmy, czy PowerProAqua potrafi je rozwiać.

Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100003 2x Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100010

Z jednej strony wielkie łał, bo odkurzacz jest bezprzewodowy. Zmora plączącego się kabla i przełączania pomiędzy kontaktami nagle staje się tylko sennym koszmarem. Okej… ale czy odkurzacz na akumulator będzie miał siłę cokolwiek wciągnąć? Według producenta technologia PowerCyclone oraz moc baterii sprawiają, że ten bezprzewodowy odkurzacz ma moc porównywalną do odkurzacza o mocy nawet 2000 W. Potwierdzam. Odkurza się nim jak normalnym odkurzaczem. Jedno ładowanie wystarcza na 40 minut ciągłego sprzątania a co najważniejsze, te 40 minut to 80 minut naszego standardowego sprzątania bo dzięki doczepianemu zbiornikowi na płyn (wystarczy zwykła woda) jesteśmy w stanie jednocześnie odkurzać i myć podłogę.

To odkurzanie i mycie podłogi równocześnie uważam za największy plus PowerProAqua. Możemy odkurzać i zmywać panele i płytki a kiedy chcemy wjechać na dywan, jednym ruchem stopy odczepiamy zbiornik z wodą i praktycznie bez przerywania ruchu odkurzamy dalej. Jeden zbiornik wystarczy na sprzątnięcie 50 metrów kwadratowych podłogi czyli statystycznie całe mieszkanie albo piętro domu. Ściereczki z mikrofibry możemy prać w pralce. W zestawie są dwie. Tych ściereczek też trochę się obawiałam. Bałam się, że będą spadały ze stopy, że nie będą w stanie zetrzeć zaschniętych plam. Miłe zaskoczenie. Ściereczka to właściwie kawał wycieraczki w dotyku :) Ma szorstkie paski, które zrywają plamy, ale nie na tyle szorstkie żeby zerwać przy okazji całą podłogę :) Pod naciskiem odkurzacza na plamy działa większa siła niż ta, którą przykładamy przy tradycyjnym mopowaniu dlatego efekt jest dużo lepszy.

Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100019 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100004 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100021 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100020 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100014 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100005

Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100016 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100018

Pochwała dla producenta należy się za udoskonalenie poprzednika i 2w1 i umożliwienie odczepienia od całości „serca” odkurzacza, który pozwala nam na jeszcze dokładniejsze czyszczenie niedostępnych miejsc np. w zagięciach kanapy. My walczymy z Pączkiem, żeby nie stołował się w zakątku „gościnnym”, ale z marnym skutkiem. Buła smakuje lepiej przed bajką a kanapa wygląda lepiej jak się ją poczęstuje okruszkami. PowerProAqua radzi sobie z tym doskonale.

W trakcie odkurzania kanapy wpadłam na jeszcze jeden pomysł. Pomysł na to, jak przekonać męża do zakupu takiego cuda. Ano właśnie tym odkurzaczem. Nie wiem co mają faceci z tym sprzątaniem samochodów, ale musisz mi przyznać, że sobota i słoneczna pogoda to dla nich sygnał nie do spaceru a do pucowania samochodu na podwórku. Od Maćka słyszałam już milion razy, że musimy kupić sobie taki odkurzacz ręczny, żeby nie trzeba było wyciągać przedłużacza na dwór. Tadaaaaam. Kup mi mężu taki odkurzacz 3w1 i możemy się umówić, że zostaniesz bezwzględnym właścicielem 1/3 tego sprzętu :) Oczywiście możesz też zostać właścicielem całości, ale obstawiam, że tych 2/3 zrzekniesz się bez zająknięcia ;)

Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100010 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100013 Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100011

Technologia PowerCyclone oddziela brud od powietrza a trzywarstwowy filtr wychwytuje od 95% mikrodrobinek do 0,3 nanometra. Odkurzacz pionowy nie ustępuje niczym swoim starszym kolegom a przy tym jest zgrabny i elegancki. Muszę przyznać, że stał się sporą konkurencją dla żelazka parowego i trochę namieszał w moim rankingu gadżetów domowych. Naprawdę, naprawdę warto się zastanowić nad kupnem takiego sprzętu zwłaszcza jeśli mąż przebąkuje nam kupno odkurzacza samochodowego.

Producent ze zwykłego odkurzacza pionowego zrobił multifunkcjonalne urządzenie, które odkurza i myje jednocześnie a przy okazji pozwala nam na maksymalne wykorzystanie czasu bo mamy zawsze pod ręką dodatkowe urządzenie, którym możemy dotrzeć do trudnodostępnych miejsc. Wygląda na to, że Philips, dzięki swoim innowacjom przybliża nas coraz bardziej do… takiego obrazka ;)

DSC_0705iii Perfekcyjna Pani Domu Bakusiowo Philips Odkurzacz 3w100002Philips PowerProAqua 3w1 dostępny jest w ofercie Media Expert. A więcej o urządzeniu przeczytasz na stronie producenta tutaj.

DSC_0722i DSC_0723i DSC_0727i DSC_0726i