Czym pachnie miłość? (film z nami w rolach głównych!)

Czym pachnie miłość? (film z nami w rolach głównych!)

Pamiętasz zapach Twojej mamy kiedy Cię przytulała? Ja czuję go do dzisiaj. Za każdym razem, tak samo intensywnie. Zamykam oczy i cofam się w czasie. Siadam na jej kolanach. Czekam. Zaraz mnie obejmie. Wiem, że to zrobi. Zawsze to robiła. Kładę głowę na jej ramieniu i znów rozkoszuję się najpiękniejszym zapachem świata. Zapachem, którego kompozycję, tak jak kompozycję każdych perfum tworzą trzy nuty:

  1. Nuta głowy. Ta, którą czujesz zaraz po otworzeniu flakonika. Ta, która często decyduje o tym czy zapach Ci się podoba czy nie. Nuta głowy zapachu mojej mamy to dla mnie czułość.
  2. Nuta serca. Ta, która łączy ze sobą dwie pozostałe nuty, jest dla nich uzupełnieniem. Nuta serca to dla mnie bezpieczeństwo.
  3. Nuta głębi. Ta, która pomimo tego, że jest niemalże niezauważalna stanowi bazę zapachu. Jest jego tłem. To od tej nuty kreatorzy zaczynają tworzenie perfum. Nuta głębi najpiękniejszego zapachu świata to dla mnie miłość.

Te trzy nuty moja mama przekazywała mi z każdym uśmiechem i każdym gestem. To, jaka jestem teraz to właśnie jej zasługa. To, że nie potrafię spojrzeć w oczy mojego dziecka bez uśmiechu. To, że nie umiem rozpocząć dnia bez przytulenia go. To, że kiedy płacze, moje serce rozpada się na milion malutkich kawałeczków. To właśnie zasługa tego, że rosłam otoczona miłością.

Nie zawsze masz dobry humor. Nie zawsze masz siłę. Nie zawsze życie idzie zgodnie z Twoim planem. Ale ta mała istotka tego nie rozumie. I nie musi. Dla tej małej istotki miłość, czułość i bezpieczeństwo kryją się w prostych gestach, które nie wymagają od Ciebie siły czy humoru. Wymagają od Ciebie tylko miłości do Twojego dziecka a przecież tej Ci nigdy nie zabraknie.

Dla swojego dziecka jesteś wzorcem. Niezależnie od tego jakim będziesz człowiekiem, to właśnie Twoje zachowania będzie powielało. Pozwól swojemu dziecku być dobrym człowiekiem. Pozwól swojemu dziecku rosnąć w miłości.

Przygotowaliśmy film. Film, który obrazuje miłość jaką codziennie daję mojemu dziecku. Miłość, którą po chwili otrzymuję od niego z powrotem. Kocham ten film!