Czy potrafisz docenić to co masz?

Czy potrafisz docenić to co masz?

Kiedy oglądam te zdjęcia uśmiecham się sama do siebie. Wspominam spacer sprzed kilku dni i przypominam sobie, co czułam, kiedy patrzyłam się na mojego synka. Wspominam jego radość, kiedy wręczał własnoręcznie zerwany „bukiet kwiatów” Babie Iwące. Nie ważne, że to były dwa, wątłe kwiatki. Dla Matiego to był bukiet. Bukiet, którym obdarowywał swoją ukochaną Babcię.

Kiedy oglądam te zdjęcia wspominam uśmiech mojej mamy, kiedy Mati biegł do niej żeby pocałować ją setny już raz w ciągu tego samego dnia. To są chwile. Momenty. Momenty, które musimy doceniać. Bo tego się nie da kupić. To jest dar od losu, za który musimy dziękować każdego dnia.

Mój synek jest zdrowy, radosny, ciekawy świata. Jest otoczony ludźmi, którzy go kochają, których potrafi już wymienić z imienia a nawet policzyć ile tych osób w danym momencie przy nim jest. Niewyraźnie to niewyraźnie, ale czy to nie jest piękne? Czy nie jest piękne to, że my – matki, dostajemy od losu taki dar jak nasze dzieci?

Dzieci uczą nas celebrowania chwili. Uczą nas odczuwania tego co tu i teraz. Dzieci uczą nas doceniania tego, co dane jest im przeżywać w danym momencie. To niezwykły dar. Dar, który otrzymuje każda z nas – matek.

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym ile dobra jest wokół ciebie? Czy cieszyłaś się, z tego, że możesz wyjść na spacer ze swoim dzieckiem, że możesz zadzwonić do swojej mamy i poprosić o radę? Czy zastanawiałaś się nad tym jakie to wielkie szczęście, móc obserwować niesamowitą więź swojego dziecka z Twoją własną mamą? Wiem, że nie każdy tak ma. Wiem, że wiele z nas żyje daleko od swoich rodziców albo już ich pożegnało. Mężowie wyjeżdżają w delegacje, przyjaciółki „niedzieciate” przestają być przyjaciółkami bo nie rozumieją naszego świata a dzieciate z zazdrości o to, ż e Twoje dziecko rozwija się szybciej od ich dziecka unikają z Tobą kontaktu. Ale zastanów się dobrze, czy nic pozytywnego w Twoim życiu się nie dzieje?

Nawet jeśli męża nie ma tygodniami, kiedyś wraca. Nawet jeśli Cię wkurza przyziemnymi sprawami – JEST! I ma Cie kto wkurzać! :) Twoje dziecko jest zdrowe, a jeśli nawet nie jest, to nadal jest z Tobą. Kocha Cię, tak samo jak Ty je kochasz. Kurcze no… rozumiesz o co mi chodzi? Szklanka jest zawsze do połowy pełna a nie pusta. Jeśli zaczniesz dostrzegać piękno wokół siebie, bedzie go coraz więcej. Obiecuję Ci.

Ja wiem… łatwo jest mówić komuś żeby cieszył się tym co ma, dopóki nie wejdzie się w jego skórę. Ale tak samo łatwo jest zazdrościć komuś życia, nie mając pojęcia jakie ono rzeczywiście jest. Nie znam człowieka, który nie miałby problemów. Nie znam człowieka, którego życie byłoby usłane samymi różami. Myślisz, że ja jestem dzieckiem szczęścia? Już nie raz Ci pisałam o tym, że nie życzę Ci moich problemów. Szczególnie tych sprzed lat, kiedy nie byłam w stanie zapanować nad rzeczywistością, która mnie otaczała. I chociaż bardzo próbowałam, wiem, że są w życiu sytuacje, na które nie mamy wpływu. Nie powiem, wkurza mnie, jeśli nie jestem w stanie nad czymś zapanować. Ale co mam zrobić? Skoczyć z mostu? Pożegnać się z tym życiem?

Mam płakać nad tym, że tych róż na mojej drodze było mniej niż bym chciała? Nie. Nie płaczę. Wyrywam chwasty i pielęgnuję te róże, które mnie otaczają. Zachwycam się nimi. Cieszę się z każdego uśmiechu mojego dziecka, z każdego kroku zbliżającego mnie do spełnienia moich marzeń. Cieszę się z tego, że każdego dnia otwieram oczy. Bo oprócz kilku chwastów, które przyjdzie mi w danym dniu wyrwać, czeka na mnie widok najpiękniejszych róż tego świata. I tylko ode mnie zależy, ile tych róż dostrzegę. Życzę Ci, abyś i Ty każdego ranka miała przed sobą taką samą perspektywę. Ta perspektywa zależy tylko od Ciebie. Od tego, co pozwolisz swoim oczom dostrzec…

DSC_0200

DSC_0203

DSC_0207

DSC_0205

DSC_0195

DSC_0211

DSC_0218

DSC_0226

DSC_0237

DSC_0256

DSC_0247

DSC_0243

DSC_0323

DSC_0296

DSC_0292

DSC_0313

DSC_0337

DSC_0346

DSC_0361

DSC_0348

DSC_0388

Bakuś:

Zestaw (spodnie+koszulka) – tutaj (promoszka jest z tego co mi wiadomo) ;)

Kapelusz – Okaidi

Buty – Zara

DSC_0393