7 rzeczy, którymi wkurza mnie moje dziecko!

7 rzeczy, którymi wkurza mnie moje dziecko!

Jak mnie to małe wkurza! Och jak bardzo! Na przykład teraz, kiedy próbuję coś sensownie napisać musi siedzieć mi na kolanach i tłuc w klawiaturę! Nie pytajcie ile czasu zajęło mi napisanie tego zdania. Dobra, idę stąd. Idę do sypialni…

***

Jestem. Teraz będę mogła pisać w spokoju… Taaa… 3.. 2.. 1.. „MA-MA-MA-MA-MA-MA-MAAAAAA…” Koniec tego, idę skoczyć z mostu! Albo pod most, może tam będę miała chwilę spokoju. Nie wiem jak Was, ale mnie moje dziecko wkurza. Wiecie kiedy najbardziej?

1. Piszę wpis. Wróć! Próbuję sklecić dwa sensowne zdania a to małe przychodzi, wyciąga rączki i tym swoim najgorszym z możliwych spojrzeń Kota ze Shreka zmusza mnie do wzięcia go na kolana. I biorę go zawsze z tym samym tekstem: „Mati, mamusia pracuje, możesz się tylko przyglądać.” I już podczas mówienia zastanawiam się po co wysilam się na jakiekolwiek słowa skoro on i tak zrobi to, co mu się podoba…

2. Czytam książkę. Wróć! Zdejmuję ją tylko z półki i kieruję swoje kroki w stronę kanapy. Ten mały Mól Książkowy jest tam przede mną. Stoi z tym swoim niewinnym uśmieszkiem a w głowie obmyśla już plan brutalnego wyrwania mi mojej „chwili dla siebie” z rąk i rzucenia chociażby metr dalej. Ale plan musi być zrealizowany. Mama bez książki w rękach zwraca na niego uwagę bardziej niż mama zapatrzona w te czarne szlaczki.

3. Robię kolację. Wróć! Kradnę „Pani Dobie” 3 minuty na ukrojenie pajdy chleba i urwanie pętka kiełbasy od teściów w nadziei na to, że uda mi się przeżuć chociaż połowę kęsa zanim go połknę w pośpiechu na widok biegnącej do mnie małej Głodomorry. I nie ma tłumaczenia, że kiełbasa to niekoniecznie odpowiednia przekąska dla półtoraroczniaka. Jesz matka kiełbę – podziel się kiełbą z Głodomorrą bo będzie ryk…

4. Myję zęby po ledwo przeżutej kiełbasie. Wróć! Próbuję dopiero nałożyć pastę na szczoteczkę ale mój cień już jest za mną, już czuję jego oddech na wysokości kolan. Zaraz będzie DAJ-DAJ-DAJ-DAJ i nie ma, że dasz mu jego szczoteczkę z aligatorem, nie ma, że dasz mu „dorosłą” szczoteczkę kupioną specjalnie na zmyłkę. On chce właśnie tą, którą trzymasz w rękach i koniec! A spróbuj mu nie dać! Pożałujesz, że żyjesz…

5. Wchodzę do wanny na romantyczną kąpiel sama ze sobą. Ha-Ha-Ha, wiem, to był bardzo udany żart. Wiadomo, że kąpiel sama ze sobą nie wchodzi w grę bo przecież nie można zamykać się w łazience kiedy Panicz przechadza się po swoich włościach. Służba nie zamyka się w łazience. Służba jeśli Panicz łaskawie pozwoli zdąży spokojnie namydlić twarz po czym otwiera oczy w zupełnie innej rzeczywistości. Wanna w ciągu 5 sekund zamienia się w wysypisko śmieci ze zużytą pieluszką pozostawioną na desce klozetowej przez nieuwagę na czele. Nie sprzątasz matka to licz się z tym, że „swoje” brudy zabierasz ze sobą!

6. A skoro już jesteśmy w temacie kupy to pewnie Was nie zdziwię tym, że spokojnego wypróżnienia zaznaję tylko wtedy kiedy młodzież ucina sobie drzemkę? Mam już nawet swój system posiłków weekendowych dostosowany do drzemek Jaśnie Pana żeby trafić z „potrzebami” w najdogodniejsze godziny. Spróbuj kobieto pójść „za potrzebą” i zamknąć za sobą drzwi! Hell no! Takich rzeczy się nie robi na dworze Króla Bakusia I.

7. Kupy, siki, zęby, książki, blogi – srogi…. to jest nic. Wiecie czym mnie to Małe Rozdarte wkurza najbardziej? Tym, że go kocham, szalenie kocham i kiedy śpi chcę żeby już wstawał bo mi jakoś tak dziwnie. Tym, że skończył już krzyczeć MA-MA pod drzwiami i śmieje się właśnie w głos z żartów taty a ja tu siedzę i piszę jakieś głupoty zamiast śmiać się razem z nim.

Moje dziecko mnie wkurza, wkurza, wkuuuurza! Ale najbardziej tym, że jestem od tego jego wkurzania uzależniona i każdy powyższy punkt pisałam z uśmiechem na twarzy bo gdyby tego nie robił nie byłby moim Bakusiątkiem. Moim małym oprawcą. Słodkim oprawcą :)

Blog Parentingowy Bakusiowo (8) Blog Parentingowy Bakusiowo (7) Blog Parentingowy Bakusiowo (5) Blog Parentingowy Bakusiowo (9) Blog Parentingowy Bakusiowo (6) Blog Parentingowy Bakusiowo (3) Blog Parentingowy Bakusiowo (4)

Blog Parentingowy Bakusiowo (12)

Blog Parentingowy Bakusiowo (2) Blog Parentingowy Bakusiowo (1)