3 „rzeczy” nie do zastąpienia w życiu każdej matki

3 „rzeczy” nie do zastąpienia w życiu każdej matki

Rzeczy to w sumie tylko dwie pierwsze. Punkt trzeci z rzeczą ma niewiele wspólnego, ale jak to w życiu bywa, jest z tych 3 najważniejszy. W zasadzie to mogłam zatytułować ten tekst: 3 rzeczy nie do zastąpienia w życiu każdej kobiety a nie matki, ale za chwilkę przyznasz mi rację, że jednak dopiero macierzyństwo pozwala nam te 3 punkty docenić tak na serio :) To co? Jedziemy!

1. Kawa – kawa najczęściej bez cukru żeby nie tracić czasu i energii na dodatkowe ruchy rąk. Kawa pita pospiesznie, duszkiem żeby kopnęła jak najszybciej a gdyby ktoś wymyślił kawę dożylną, jestem przekonana, że matki ganiałyby uśmiechnięte i okablowane z tymi jeżdżącymi stojakami na kroplówki po centrach handlowych i placach zabaw. Kawa od momentu, w którym przestajesz karmić piersią staje się Twoją ambrozją. I tak już pozostanie po wsze czasy. Pytałam mojej babci i prababci. To się nie zmieni.

2. Czekolada – moja teściowa do kawki (od której jest uzależniona od momentu pojawienia się na świecie Maćka „kręciu-kręciu”) spożywa jedną jedniusią kosteczkę czekolady (na dodatek gorzkiej! o zgrozo!) i na tym kończy swoją przygodę ze słodyczami na cały dzień. Rozumiesz to? Żadnych batoników, żadnych ciasteczek w polewie czekoladowej… Nic… kompletne zero. Ale moja teściowa jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę. Czekolada i wszystkie jej pochodne (a właściwie to słodycze) są drugim po kawie paliwem dla zabieganych Matek-Polek… Matek-Światek w sumie! Czekolada jest naturalnym lekiem na całe zło tego świata. Złagodzi PMS, ból głowy i depresję. Zaleczy złamane serce i wyciągnie z dołka. Jest tylko jeden minus czekolady… nie idzie w cycki!

3. Spotkanie z przyjaciółkami – najlepszy, najpotężniejszy i najdoskonalszy lek na całe zło tego i wszystkich równoległych światów. Spotkanie z przyjaciółkami zawiera w sobie zawsze wszystkie nasze życiowe rzeczy „nie do zastąpienia”, obfituje i w kawę i w czekoladę, a po 22 w truskawkowe winko musujące. Kiedy zostajesz matką, spotkanie z przyjaciółkami staje się świętem narodowym, najważniejszym wydarzeniem życia, które musi uszanować i mąż i dziecko. To właśnie na nim oczyszczasz swój umysł, problemy rozbrajasz na czynniki pierwsze i podejmujesz strategiczne decyzje. Spotkania z przyjaciółkami nie zastąpisz największą grupową psychoterapią… niczym grupowym go nie zastąpisz!

Spotkań nie do zastąpienia może być więcej. Możesz uwielbiać spotkania ze swoją teściową, z szefem podczas przerwy na lunch, z listonoszem ;) Ile ludzi, tyle spotkań #niedozastąpienia. A jakie Ty masz spotkania #niedozastąpienia?

DSC_4629 DSC_4632 DSC_4633 DSC_4631 DSC_4652 DSC_4667 DSC_4700 DSC_4673 DSC_4690 DSC_4695 FANCY IKO