10 zawodów, które mama wykonuje każdego dnia

10 zawodów, które mama wykonuje każdego dnia

Poruszałam ten temat już kilkakrotnie. Mówiłam o tym, ile dźwiga na swoich barkach kobieta. Mówiłam o tym, jak umniejszana jest jej rola w rodzinie a gloryfikowana praca mężczyzn. Praca, która jest totalnie przewidywalna, bo przecież mężczyzna jest w niej od lat. Praca, do której przeszedł zapewne jakieś szkolenia albo miał chociaż przewodnika, od którego wszystkiego się nauczył. Praca, w której tylko w niewielkim przypadku zależy ludzkie życie. W 50% jest to praca siedząca, przed komputerem, w klimatyzowanym biurze.  A jak jest z pracą mamy? 

Praca mamy to praca, do której nie przygotował jej zupełnie nikt. Mogła podpytać o pewne rzeczy starsze stażem koleżanki albo mamę, ale niestety… każde dziecko jest inne a bariera językowa jest większa niż przy współpracy z chińczykiem próbującym mówić po niemiecku podczas gdy my znamy tylko podstawy rosyjskiego. Jej „klient” po prostu nie mówi. Trzeba wielu prób i wspólnie spędzonego czasu, żeby swojego klienta zrozumieć. I w miarę płynnie reagować na jego potrzeby.

Praca mamy to praca, bez ograniczeń czasowych. Szef jawnie swoją podwładną mobinguje, krzycząc w niebogłosy o 3 nad ranem bo zachciało mu się przytulić. A podwładna wcale nie spała od 20 tak jak szef. Podwładna położyła się grubo po północy bo zaraz po położeniu spać szefa, nadrabiała zaległości z całego dnia. I jeszcze zasnąć nie mogła bo planowała kolejny.

Praca mamy to praca, w której taka chronicznie niewyspana podwładna, jest odpowiedzialna za zdrowie i życie swojego szefa. Taki bodyguard troszkę, tylko bez wspomagaczy i bez Whitney przyśpiewującej za uchem. Właściwie to mama wykonuje bardzo dużo zawodów. Z 10 w ciągu jednego dnia naliczysz bez problemu.

  1. Bodyguard, który ma oczy dookoła głowy i nie potrzebuje słuchawki w uchu, żeby usłyszeć „głodne postękiwanie” dziecka, za dwoma parami drzwi, zagłuszanego przez chrapanie taty.
  2. Lekarz, który już po samym spojrzeniu na swojego pacjenta, wie, czy coś mu dolega a jego przytulenie jest magicznym lekiem na troski pacjenta.
  3. Kucharka, która gotuje oddzielnie dla dziecka, żeby było zdrowo, dla męża, żeby było smacznie i dietetycznie, dla siebie, żeby zrzucić ponadprogramowe kilogramy.
  4. Sprzątaczka, której pracy nikt nie szanuje bo kiedy tylko zdąży posprzątać w jednym kącie, drugi jest już przewrócony do góry nogami.
  5. Szofer, który najpierw nosi swojego klienta w brzuchu, później pcha go w wózku, następnie uczy go jeździć na rowerze z naiwną nadzieją, że przynajmniej na tym etacie zbliża się do emerytury, po czym wozi swojego klienta samochodem do przedszkola, do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, na imprezy, na studia…
  6. Nauczycielka, która nie wybiera sobie określonego przedziału nauczania. Jest ze swoim wychowankiem przez cały czas. Uczy go mówić, chodzić, pisać, czytać a później przerabia razem z nim podręczniki poszczególnych przedmiotów i nocami przypomina sobie budowę pantofelka i topografię Azji żeby przepytać swojego ucznia przed sprawdzianem.
  7. Kelnerka, która najpierw nosi swój bar ze sobą, w piersiach a później na akord przygotowuje piciu, kaszkę, mleczko… a w jej torebce prędzej znajdziesz połamane herbatniki i zaklejonego lizaka niż szminkę.
  8. Fotograf, który najpiękniej uwiecznia emocje swojego modela… bo modela kocha i zna. Fotograf, który pierwszy kroczek uwieczni bez lampy błyskowej, lustrzanki i statywu. Który chcąc rozśmieszyć swojego modela zrobi z siebie największego idiotę na ziemi po to tylko, żeby uwiecznić pierwszy wychodzący ząbek.
  9. Projektant wnętrz, który dostosowuje cały dom pod nowego członka rodziny. Organizuje przestrzeń tak, żeby nie miała niebezpiecznych zakamarków, rogów, kantów. Pokój swojego klienta dekoruje z największą dokładnością i nie musi pytać o to, jakie postaci z bajek powiesić na ścianach. A projektując sypialnię rodziców i tak wygospodaruje w niej miejsce dla swojego klienta… bo go zna i wie, że z rodzicami zawsze najlepiej.
  10. Sekretarka, która czuwa nad życiem całej rodziny. Rozplanowuje wszystkie czynności, zajęcia pozalekcyjne, spina kalendarze wszystkich domowników w jedną całość. Właściwie to mama jest prezesem, ale jak to w życiu bywa… prezes to tylko figurant. Nad wszystkim czuwa jego asystentka. Tak samo jest w życiu rodziny. Niby ojciec jest głową, ale doskonale wiemy kto jest szyją ;)

Tych zawodów mogłabym wpisywać tu jeszcze drugie, trzecie i czwarte tyle. Każdy z nich wykonywany bez przygotowania, bez kursów, studiów… na czuja. Bez okresu próbnego… Na całe życie.

Bycie mamą to najbardziej odpowiedzialny zawód świata. Łączący w sobie wiele niezbędnych umiejętności i niespodziewanych obowiązków. To zawód, od którego nie masz urlopu czy wolnych weekendów. Za to wypłatę otrzymujesz w najdroższej walucie świata – w miłości. Nie ma się co dziwić! Jesteś SUPER MAMĄ! 

Marka Canpol babies w ramach kampanii społecznej MAMA NA MEDAL, którą popieram całym sercem, przygotowała piękny, wzruszający film. Obejrzyj go i… poczuj tę SUPER MOC <3

Zajrzyj też koniecznie na stronę TUTAJ. I poznaj inne super mamy. Jest ich coraz więcej!

output_j4J21R

Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00005 Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00007 Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00008 Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00009 Canpol Mama na Medal Bakusiowo Blog Modowy00001 Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00001 Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00002 Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00003 Canpol Mama Na Medal BBakusiowo Blog Modowy00004


KONKURS!!!

Każda mama to superbohaterka :) W ramach kampanii społecznej MAMA NA MEDAL, razem z marką Canpol babies przygotowaliśmy dla Was przeprzyjemny, przemiły i przeprzeKONKURS :) Do wygrania 5 ślicznych bransoletek ze srebrną zawieszką (takich jak na zdjęciu). Co zrobić żeby wygrać?

Pod tym wpisem, uruchomiłam możliwość komentowania. Zostawcie w komentarzach odpowiedź na pytanie:

Czego nauczyłaś się będąc mamą? 

Może to jakaś mądrość życiowa? Może to nowa umiejętność? Masz wieeeeelkie pole do popisu :)

Na odpowiedzi czekamy do 25 maja 2016. Wyniki 26 maja 2016 pod tym wpisem.

Trzymam za Was kciuki. Sprawcie sobie małą przyjemność na Dzień Mamy <3

WYNIKI KONKURSU:

1. Mama Leosia i Miłka

2. AgataGiguś

3. Daga Bu

4. Justyna Nieczyporowska

5. Natalia Janocha

GRATULACJE! :) Wyślijcie na adres kontakt@pixelsonfire.pl swoje dane i numery telefonów (tylko przystojni kurierzy) ;)